کد خبر : 275447
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - 10:40
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

فوت سالانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر بر اثر حوادث رانندگی در جاده‌های اصفهان

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به کاهش حوادث رانندگی درسالیان اخیر گفت: سالانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر براثر حوادث رانندگی در جاده‌های اصفهان جان خود را از دست می‌دهند.

فوت سالانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر بر اثر حوادث رانندگی در جاده‌های اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی مولوی، رئیس پلیس راه اصفهان اظهار داشت: در شش‌ماهه اول سال تصادفات به‌ویژه در حوزه برون‌شهری با افزایش ۹ درصدی روبه‌رو بوده است.

به نوشته فارس؛ وی با بیان اینکه سالانه حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر به دلیل حوادث رانندگی در جاده‌های اصفهان جان خود را از دست می‌دهند رعایت نکردن قوانین و مقررات از سوی رانندگان را در جان باختن این افراد مؤثر دانست و گفت: معتقدم ۸۰ درصد علل وقوع حوادث ترافیکی عامل انسانی است.

مولوی با اشاره به کاهش فوتی‌های حوادث رانندگی در سالیان گذشته بیان کرد: سال ۸۴ نزدیک به ۲۴ هزار نفر در حوادث رانندگی جان باختند اما با اقدامات رسانه‌ای، فرهنگ‌سازی، طرح همیاران پلیس، پلیس یاران تصادفات کاهش یافته و تعداد جان باختگان به مرز ۱۶ و ۱۷ هزار نفر در سال رسید.

رئیس پلیس راه اصفهان اضافه کرد: با توجه به تعطیلات در ایام مختلف سال و همچنین جذاب بودن استان به‌ عنوان مقصد گردشگری ترددها نیز در جاده‌های استان افزایش می‌یابد و در همین بازه زمانی نیز حوادث ترافیکی استان افزایش می‌یابد، البته در مواقع بارندگی و شرایط جوی نامساعد هم شاهد افزایش حوادث هستیم.

وی توسعه سامانه‌های هوشمند و کنترل وضعیت رانندگان در تمامی پلیس‌راه‌ها و استفاده از سامانه «سپهتن» و همچنین اصلاح نقاط پرحادثه را از جمله برنامه‌های پلیس راه استان اصفهان برای کاهش تصادفات در راه‌های استان عنوان کرد.

اخبار مرتبط:
هنر برخی در انتخابات فقط نمایش است
هنر برخی در انتخابات فقط نمایش است

عضو شورای شهر اصفهان گفت: برخی افراد در انتخابات حاضر خواهند شد که هنر آن‌ها فقط نمایش است، مردم دیگر این رفتارها را می‌شناسند و دست رد به سینه این افراد خواهند زد.

شهید رئیسی اخلاق و صداقت را به حوزه ریاست جمهوری بازگرداند
شهید رئیسی اخلاق و صداقت را به حوزه ریاست جمهوری بازگرداند

عضو شورای شهر اصفهان گفت: رئیسی مرد خدمت بود و شهادتش با عزت رقم خورد و اخلاق و صداقت را به حوزه ریاست جمهوری بازگرداند و مردم همیشه قدردان خادمان واقعی خود هستند.

۱۵ هزار زن سرپرست خانوار در اصفهان خانه‌دار شدند
۱۵ هزار زن سرپرست خانوار در اصفهان خانه‌دار شدند

مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان اصفهان از تامین مسکن برای ۱۵ هزار زن سرپرست خانوار در استان اصفهان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است