کد خبر : 275133
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - 09:59
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

مرد قاتل: انگیزه‌ام برای قتل همسرم را نمی‌دانم / اما برادرم را کُشتم چون به زَنم نظر داشت

متهم در دادگاه ادعا کرد به دلیل بیماری روانی برادرش را به قتل رساند و انگیزه‌اش را از قتل همسرش هم نمی‌داند.

مرد قاتل: انگیزه‌ام برای قتل همسرم را نمی‌دانم / اما برادرم را کُشتم چون به زَنم نظر داشت

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اعتمادآنلاین نوشت: مرد ثروتمند که به خاطر بدبینی به برادرش و همسر باردار خود، آنها را به قتل رسانده است در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

یک سال قبل مرد ثروتمندی به نام شاهین مقابل در خانه‌اش به قتل رسید و راننده خودرویی که او را کشته بود از روی جسد شاهین عبور کرد. در حالی که ماموران تحقیقات خود را آغاز کرده بودند، پلیس متوجه شد کمی‌ دورتر از محل قتل باز هم جنایتی اتفاق افتاده و زنی جوان که باردار بود، کشته شده است. رکسانا زن ۴۰ ساله دچار مرگ مغزی شده بود که خانواده‌اش قبول کردند اعضای بدن این زن را ببخشند.

بررسی‌های ماموران نشان داد قاتل این زن و مرد، یک نفر است. با توجه به سرنخ‌های موجود شاهرخ، برادر شاهین و شوهر رکسانا، به اتهام قتل این دو و جنینی که در شکم رکسانا بود بازداشت شد.

یافته‌های پلیس نشان داد شاهرخ مرد بسیار ثروتمند و صاحب یک کارخانه بزرگ و هتل معروفی است که از مدتی قبل با برادرش شاهین دچار اختلاف شد و بعد از قتل برادرش، همسرش را هم به قتل رساند.

شاهرخ وقتی تحت بازجویی قرار گرفت به قتل اعتراف کرد و گفت: با برادرم اختلاف مالی داشتم اما این اختلاف آن‌قدر شدید نبود که بخواهم او را بکشم. زمانی تصمیم به قتل برادرم گرفتم که متوجه شدم قصد دارد با همسرم رکسانا به من خیانت کند. او نیمه‌شب به همسر من پیام داده و به او ابراز علاقه کرده بود. رکسانا هم به او گفته بود مرا دوست دارد و دلش نمی‌خواهد به من خیانت کند. به همین خاطر تصمیم گرفتم برادرم را بکشم. اسلحه‌ای را که از قبل داشتم، برداشتم. مقابل خانه او رفتم و به برادرم شلیک کردم. بعد به خانه آمدم و به زنم شلیک کردم.

پلیس تلفن همراه رکسانا را بررسی کرد اما از آنجا که تلفن پیشرفته‌ای بود و رمز داشت ماموران نتوانستند رمز گوشی را باز و محتوای پیام‌های او را بررسی کنند. با این حال با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست پرونده برای بررسی بیشتر به دادگاه ارسال شد.

به خاطر بیماری روانی آدم کشتم

در جلسه رسیدگی به این پرونده اولیای دم که فرزندان همسر اول رکسانا و مادرش بودند و همچنین برادرزاده‌های شاهرخ برای متهم درخواست قصاص کردند.

یکی از برادرزاده‌های شاهرخ گفت: عمویم از پدرم پول می‌خواست اما پدرم می‌گفت پول زور به کسی نمی‌دهد. اختلاف به همین دلیل بود. عمویم سوءظن هم داشت. به همین خاطر همسر اولش با وجود سه بچه طلاق گرفت و رفت و بعد او با رکسانا ازدواج کرد. او همیشه با کارهایش خانواده را به هم می‌ریخت. او به پدر ما تهمت زده است و درخواست قصاص داریم.

وقتی نوبت به متهم رسید، او ادعا کرد به دلیل بیماری روانی دست به قتل زده است. او گفت: من سال‌هاست تحت نظر پزشک هستم. دچار بیماری اعصاب و روان هستم و حال خوبی ندارم به همین خاطر هم مرتکب قتل شدم. زمان قتل اصلاً در حال خودم نبودم. وقتی نور تلفن همراه همسرم روشن شد فکر کردم برادرم پیام داده است. او می‌خواست زندگی‌ام را به هم بریزد. اصلاً نمی‌دانم چرا رکسانا را هم کشتم. من این زن را دوست داشتم.

بعد از پایان حرف‌های متهم قضات برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.

اخبار مرتبط:
شهادت ۳ مامور پلیس در جریان درگیری با یک شرور مسلح در نارمک
شهادت ۳ مامور پلیس در جریان درگیری با یک شرور مسلح در نارمک

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت از شهادت سه تن از ماموران پلیس در جریان درگیری مسلحانه با یک شرور در محدوده نارمک خبرداد.

روایت مَردم منطقه جنگلی دیزمار و روستای اوزی و پیر داوود از سانحه
روایت مَردم منطقه جنگلی دیزمار و روستای اوزی و پیر داوود از سانحه

ایرنا نوشت: براساس گزارش‌هایی که اهالی روستا‌های اطراف محل بروز حادثه داده اند، هلیکوپتر حامل رییس جمهور و همراهانش در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شده است. ️اهالی این منطقه که در شمال ورزقان در استان آذربایجان شرقی قرار دارد گفته‌اند که ساعتی پیش صدا‌هایی در این منطقه شنیده شده است.

دید افقی در محل سانحه بالگرد رئیسی کمتر از ۵ متر است
دید افقی در محل سانحه بالگرد رئیسی کمتر از ۵ متر است

فارس نوشت: گروه‌های امدادی و جست‌وجوگر درحال تلاش برای یافتن هلی‌کوپتر حامل رئیس‌جمهور هستند.جستجو تیم‌های امدادی در حوالی معدن مس سنگون ادامه دارد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است