کد خبر : 274972
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - 13:25
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان: باید با اقلیم سازگار شویم

-

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان: باید با اقلیم سازگار شویم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ منصور شیشه فروش در نشست پیرامون بحران آلودگی هوای اصفهان که در دانشگاه صنعتی برگزارشد،اظهار داشت: با توسعه صنعت، افزایش جمعیت و نیازِ به مسکن، با شهری مواجه شده ایم که اطرافش را صنایع گرفته اند و ساختمان‌های بلند مرتبه و الگوهای معماری ناهمخوان با الگوهای هواشناسی در آن رشد کرده‌اند.

به نوشته ایرنا؛ وی افزود: این اتفاق موجب شده تا جزایر گرمایی در شهر افزایش پیدا کند و همین موضوعات دست به دست هم داده تا شهر نتواند خودپالایی کند.

شیشه فروش ادامه داد: در این شرایط شاید باد به سمت شهر بیایید ولی ساختمان های بلندمرتبه‌ اطراف و معماری ناهمخوان و بی توجه به مسائل هواشناسیِ منطقه، اجازه گردش هوا را در شهر نمی دهد.

وی افزود: این شرایط موجب شده است هیچ وزش بادی در سطح زمین حتی زیر یک متر بر ثانیه هم نداشته باشیم و وزش باد در بالای جو هم که باید به طور معمول ۳۰ متر بر ثانیه باشد، حتی تا یک متر بر ثانیه هم گزارش نشود.

شیشه فروش گفت: علت آلودگی هوا در پاییز و نیمه دوم سال سکون و پایداری مطلق جو است. در این شرایط پدیده اینورژن اتفاق می افتد و لایه آمیخته‌ نزدیک جو، نزدیک زمین می‌شود و شرایطِ انباشت آلاینده ‌ها را فراهم می‌کند.

وی در ادامه گفت: شرایط سکونِ مطلق و پایداری جو و تجمیع آلاینده های ناشی از خودرو و صنایع روی شهر می ماند و می‌بینیم که در شب و اوایل صبح عدد شاخص آلودگی هوا بالا می رود.

شیشه فروش تاکید کرد: در نتیجه بخشی از آلودگی این موقع از سال در اصفهان به شرایط خاص جغرافیایی برمی گردد.

وی گفت: گاهی به ما می‌گویند، شما نشسته اید تا بحران شکل و بعد تصمیم بگیرد، اما این گونه نبوده است و ما هم برنامه های بلند مدت و میان مدت برنامه ریزی کرده‌ایم که اعلام خواهیم کرد.

شیشه فروش در ادامه یادآور شد: هر بخشی مسؤولیتی دارد و رسیدگی به آلودگی هوا وظیفه ای است که به سازمان حفاظت محیط‌زیست داده شده که باید از خاک، آب و هوا محافظت کند و بقیه دستگاه ها به این امر کمک کنند.

اخبار مرتبط:
پروژه‌های مسکن ملی به ۲۴۱۰۰ نفر در شهرهای جدید اصفهان اختصاص یافت
پروژه‌های مسکن ملی به ۲۴۱۰۰ نفر در شهرهای جدید اصفهان اختصاص یافت

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: طرح نهضت ملی مسکن تاکنون به بیش از ۲۴ هزار و ۱۰۰ متقاضی در شهرهای جدید استان (بهارستان، فولادشهر و مجلسی) اختصاص یافته است.

تصادف کامیون و پیکان در فولادشهر ۳فوتی و یک مصدوم داشت
تصادف کامیون و پیکان در فولادشهر ۳فوتی و یک مصدوم داشت

سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان از فوت سه نفر و مصدومیت یک نفر دیگر در تصادف پیکان و کامیون در فولادشهر خبر داد.

۲۳۰۰ خانواده دارای چندقلو تحت پوشش بهزیستی اصفهان است
۲۳۰۰ خانواده دارای چندقلو تحت پوشش بهزیستی اصفهان است

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: این سازمان ۲۳۰۰ خانواده دارای فرزند چند قلو را تحت پوشش دارد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است