کد خبر : 274942
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۶ - 02:45
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

۱۷۶۰ متقاضی اصفهانی در سامانه «فرزند خواندگی» ثبت نام کردند

معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان گفت: بیش از یک هزار و ۷۶۰ متقاضی از این استان در سامانه کشوری «ثبت درخواست فرزندخواندگی» ثبت نام کرده‌اند.

۱۷۶۰ متقاضی اصفهانی در سامانه «فرزند خواندگی» ثبت نام کردند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ عبدالرضا اسماعیلی افزود: در استان اصفهان بیش از سه هزار متقاضی فرزندخواندگی وجود دارد که از این تعداد فقط یک هزار و ۷۶۰ نفر در سامانه فرزندخواندگی ثبت نام و مدارکشان را بارگذاری کرده‌اند.

به نوشته ایرنا؛ وی با اشاره به اینکه روند فرزندخواندگی به ۲ صورت موقت شش ماهه و دائم انجام می‌شود، افزود: اصفهان نخستین استانی است که در این زمینه ورود پیدا کرده است و فرزندانی را که اجازه واگذاری موقت آنها وجود دارد بصورت موقت(امین موقت) به خانواده‌های دارای شرایط واگذار می‌کند.

معاون اجتماعی بهزیستی اصفهان تصریح کرد: خانواده‌های متقاضی این طرح می‌توانند در سامانه فرزندخواندگی بهزیستی ثبت درخواست کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۵۰۰ کودک در شیرخوارگاه‌های زیر نظر بهزیستی استان نگهداری می‌شوند و از خدمات و حمایت‌های پزشکی، مشاوره‌ای و روانشناسی بویژه در زمینه تحصیلی برخوردارند.

اسماعیلی تاکید کرد: اولویت نگهداری کودکان بی‌سرپرست با خانواده و بستگان آنها در صورت داشتن صلاحیت اخلاقی ناظر به تایید مراجع قضایی است اما برخی از کودکان نیز چنین شرایطی ندارند و در مراکز بهزیستی نگهداری می‌شوند.

وی گفت: در صورتی که نزدیکان کودکان بی‌سرپرست عهده‌دار مسوولیت نگهداری آنها شوند ماهیانه مبلغی را تحت عنوان کمک هزینه نگهداری از بهزیستی دریافت می‌کنند.

اخبار مرتبط:
پروژه‌های مسکن ملی به ۲۴۱۰۰ نفر در شهرهای جدید اصفهان اختصاص یافت
پروژه‌های مسکن ملی به ۲۴۱۰۰ نفر در شهرهای جدید اصفهان اختصاص یافت

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: طرح نهضت ملی مسکن تاکنون به بیش از ۲۴ هزار و ۱۰۰ متقاضی در شهرهای جدید استان (بهارستان، فولادشهر و مجلسی) اختصاص یافته است.

تصادف کامیون و پیکان در فولادشهر ۳فوتی و یک مصدوم داشت
تصادف کامیون و پیکان در فولادشهر ۳فوتی و یک مصدوم داشت

سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان از فوت سه نفر و مصدومیت یک نفر دیگر در تصادف پیکان و کامیون در فولادشهر خبر داد.

۲۳۰۰ خانواده دارای چندقلو تحت پوشش بهزیستی اصفهان است
۲۳۰۰ خانواده دارای چندقلو تحت پوشش بهزیستی اصفهان است

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: این سازمان ۲۳۰۰ خانواده دارای فرزند چند قلو را تحت پوشش دارد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است