کد خبر : 274821
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۳ - 10:33
چاپ

ابوذر ندیمی: برای نمایندگانی که نسبت به فساد چای دبش صدایشان درنیامد متاسفم

معاون نوبخت در سازمان برنامه و بودجه دولت دوازدهم گفت: پیوند قاچاق کالا و ارز یعنی نوعی پیوند بین اصحاب قدرت و ثروت. من در پایان لازم می‌دانم اعلام تأسف کنم برای نمایندگان مجلس که از سال98 تا کنون صدایشان درنیامد.

ابوذر ندیمی: برای نمایندگانی که نسبت به فساد چای دبش صدایشان درنیامد متاسفم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ نامه نیوز نوشت: فسد در حوزه چای این پرسش را ایجاد کرده است که چه زمینه‌هایی باعث بروز چنین مسائلی می‌شود؟

ابوذر ندیمی، تحلیلگر مسائل اقتصادی، درباره این موضوع گفت: «در پرونده تخصیص ارز دولتی به یک شرکت واردکننده چای باید معلوم شود که این ارز تخصیصی دقیقا چه بوده و در بازه زمانی ۹۸ تا ۱۴۰۱ در چه مقاطعی چه میزان ارز داده شده است؟ مسئله بعدی آن است که چرا مسئولان اعم از مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس به این میزان دیر به وظایف نظارتی خود عمل کرده‌اند؟ بسیار عجیب است که باتوجه به روند معاملات و اخذ ارز به این میزان دیر عمل شده است. موضوع رانت چای محدود به یک نهاد نیست و نهادهای مختلفی درگیر آن هستند».

او ادامه داد: «علاوه بر این دولت باید توضیح دهد که مدیریت ارزی کشور به چه شکل است، کجا مصرف می‌شود، چه قدر مصرف می‌شود، چگونه توزیع می‌شود و شیوه نظارت بر آن چگونه است؟ همه اینها ابهاماتی است که در ذهن جامعه وجود دارد».

این نماینده اسبق مجلس همچنین بیان کرد: «مسئله دیگر آن است که وقتی همه ارز چای به یک شرکت داده می‌شود، دیگر کارآفرینان مأیوس می‌شوند و از سوی دیگر مردم هم احساس نارضایتی عمیق می‌کنند».

ندیمی در پایان گفت: «متأسفانه امروز باید بگوییم چنین مسائلی از قبیل همین فساد در حوزه چای زمینه‌هایی دارد که با اصحاب قدرت و ثروت مرتبط است. پیوند قاچاق کالا و ارز یعنی نوعی پیوند بین اصحاب قدرت و ثروت. من در پایان لازم می‌دانم اعلام تأسف کنم برای نمایندگان مجلس که از سال۹۸ تا کنون صدایشان درنیامد».

اخبار مرتبط:
عبدالعلی‌زاده: پزشکیان در ۸۰ % نتایج نظرسنجی‌ها اول است
عبدالعلی‌زاده: پزشکیان در ۸۰ % نتایج نظرسنجی‌ها اول است

رئیس ستاد مرکزی مسعود پزشکیان گفت: طبق نظر خبرگزاری‌ها و نظرسنجی‌هایی که بررسی کردیم آقای پزشکیان در ۸۰ درصد این نتایج جایگاه نخست را دارد و این بسیار خوب است.

پورمحمدی: خیلی صریح می‌گویم که تفکر نظامی نباید در کشور حاکم باشد
پورمحمدی: خیلی صریح می‌گویم که تفکر نظامی نباید در کشور حاکم باشد

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در جلسه با دانشجویان گفت: اینکه شما می‌فرمایید تفکر امنیتی در کشور حاکم نباشد با شما هم عقیده‌ام؛ تفکر نظامی هم نباید حاکم باشد.چرا تعارف می‌کنیم؟ من خیلی صریح هستم و ریاست جمهوری اصلا برای من مهم نیست.

محسن هاشمی خطاب به مشاور جلیلی: شما مَردم را بدبخت کردید I ببینید
محسن هاشمی خطاب به مشاور جلیلی: شما مَردم را بدبخت کردید I ببینید

محسن هاشمی خطاب به خصریان که گفت من را تندرو خطاب کردید، گفت: تندرو که توهین نیست؛ عشق شما تندروی است، شما با همین حرف ها مردم را بدبخت کردید.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است