کد خبر : 274795
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۳ - 11:57
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

میزان آلودگی معادن کمتر از ویلاسازی ها است

رییس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی اصفهان گفت: میزان آلودگی معادن از میزان آلودگی ویلاسازی ها بسیار کمتر است.

میزان آلودگی معادن کمتر از ویلاسازی ها است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حسام‌الدین فرهادی‌نسب در نشست خبری، اظهار کرد: معدن کارانی که در ۲۰۰ و ۳۰۰ کیلومتر اصفهان زندگی می‌کنند و بیشترین انس را با طبیعت دارند دنبال تخریب نیستند.

به نوشته مهر؛ وی اضافه کرد: اما ذات معدن تخریب است و بدنبال تخریب سازندگی است مشابه عمل جراحی که با انجام آن تومور برداشته و زندگی به بیمار بخشیده می‌شود.

رییس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان بیان کرد: در تبصره ۱۴ ماده قانونی مشخصاً آمده است که ۱۵ درصد از حقوق دولتی که پرداخت می‌شود باید صرف زیر ساخت‌ها و جاده‌ها و اموری که مربوط به آن منطقه هست با اولویت در آن منطقه شود و ۱۲ درصد دیگر را از مبلغ پرداختی برای احیا و بازسازی بخش منابع طبیعی و محیط زیست منطقه صرف شود که آن بخش ما می‌پردازیم و باید منابع طبیعی و سازمان برنامه و بودجه و استانداری پاسخ دهند که چرا هزینه نشده است.

وی تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه در شورای معادن از ارگان‌های مربوطه خواستند که این هزینه‌های برگردد اما این اتفاق صورت نگرفت.

فرهادی نسب گفت: در دنیا بازسازی معادن را داریم اما در ایران چنین چیزی وجود ندارد هیچ گونه برنامه مدونی از طرف نه سازمان محیط زیست و نه منابع طبیعی برای بازسازی نیست.خود آنها هم نمی‌دانند و صرفاً مانع می‌شوند.

وی افزود: کل مناطق تحت پوشش محدوده‌های معدنی که شامل معادن و برداشت می‌شود کمتر از ۷ درصد مساحت کل کشور است. میزان پروانه معادن

فرهادی نسب گفت: از رژ لب زنان تا تیرآهنی که در ساختمان‌ها استفاده می‌شود از معادن استفاده می‌شود چطوری چنین شغلی با طیف گسترده را می‌خواهید محدود کنید.

وی بیان داشت: سیاست اشتباه دیگری که از سوی محیط زیست و منابع طبیعی شاهدیم اینکه دلیل بسیاری از فرونشست‌ها در بیابان‌های اطراف استان بخاطر کاشت درخت طاق و گز است که یکی از عوامل خرابی محیط زیست به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط:
اقدامات راهگشایی با ایجاد نگرش در میان معلمان اجرا می‌شود
اقدامات راهگشایی با ایجاد نگرش در میان معلمان اجرا می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: با ایجاد نگرش از میان مدیران و معلمان می‌توان اقدامات راهگشایی را اجرایی کرد و همچنین از ظرفیت مطلوب دانشگاه فرهنگیان نباید غافل شد.

دستگیری ۱۸ متهم متواری در اصفهان
دستگیری ۱۸ متهم متواری در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از دستگیری ۱۸ متهم متواری طی اجرای طرح امنیت محله محور در این شهرستان خبر داد.

شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است
شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است

فرماندار اصفهان گفت: شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است که امیدواریم با همکاری یکدیگر بتوانیم انتخاباتی باشکوه و در تراز اصفهان برگزار کنیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است