کد خبر : 274785
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ - 22:47
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

رئیس سازمان انرژی اتمی:

برجام ۲ را به رسمیت نمی‌شناسیم / ذوب‌آهن درخواستی از انرژی اتمی نداشته است

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ما برجام ۲ را به رسمیت نمی‌شناسیم، یک سند است به نام برجام که قطع‌نامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است، در حال حاضر نیز معتبر است، خروجی‌ها و نتایج آن مشخص است.

برجام ۲ را به رسمیت نمی‌شناسیم / ذوب‌آهن درخواستی از انرژی اتمی نداشته است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمد اسلامی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه رونمایی از جایگزینی لیزر فیبری بومی سازی شده توسط مرکز علوم و فنون لیزر ایران با لیزر گازی در شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: این محصول به صورت مشترک و به مدت چهار سال تولید شد و خروجی این پروژه این است که ما توانستیم برای یکی از ایستگاه‌های گلوگاهی که موردنیاز بود یک خلق محصول با فناوری نوین بوده که در دنیا نیز کم نظیر است.

به نوشته مهر؛ وی با بیان اینکه تولید این محصول کاهش قیمت و کاهش توقف در فرایند تولید را به دنبال خواهد داشت، تصریح کرد: همه این‌ها حاصل کار دانشی و حرکت در مرز دانشی است که تبدیل به فناوری شده، فناوری تبدیل به سامانه شده و توانسته در فرایند صنعتی خودش را نشان دهد همان چیزی که در بخش جوش لیزری و سامانه‌های کنترل اتفاق افتاد.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه در چند سال گذشته دستگاه‌هایی برای همه خطوط تولید که از سامانه‌های اندازه‌گیری و کنترل دارای چشمه‌های رادیواکتیو استفاده می‌کنند طراحی، ساخته و در سیستم‌های قدیمی نصب شده جایگزین شده است، افزود: امیدواریم که دامنه همکاری‌ها که با خواستن و مطالبه فولاد مبارکه که اساساً به دنبال قطع وابستگی و رفع گلوگاه‌ها هستند کمک کرده ظرفیت دانشی حاکمیتی با ظرفیت‌هایی که سازمان انرژی اتمی دارد بتواند در خدمت به صنایع و به ویژه فولاد مبارکه ایفای نقش کند.

اسلامی در خصوص آلاینده بودن شرکت ذوب‌آهن و درخواست این شرکت برای بازسازی واحد کک سازی اظهار کرد: تاکنون این شرکت در این زمینه درخواستی برای بازسازی نداشته است و چنانچه ارتباط برقرار کنند ما بررسی خواهیم کرد و اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

اخبار مرتبط:
پرونده ۳۰ میلیارد تومانی اخلال در نظام اقتصادی در اصفهان کشف شد
پرونده ۳۰ میلیارد تومانی اخلال در نظام اقتصادی در اصفهان کشف شد

فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف پرونده اخلال در نظام اقتصادی به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال در شهر اصفهان خبر داد.

۵۵ کیلوگرم تریاک در اصفهان کشف شد
۵۵ کیلوگرم تریاک در اصفهان کشف شد

معاون نیروی انتظامی استان اصفهان از کشف ۵۵ کیلو تریاک ودستگیری ۲ سوداگر مرگ توسط مأموران یگان تکاوری اصفهان خبر داد.

سند ۴۴۰۰ هکتار زمین دولتی در اصفهان صادر شد
سند ۴۴۰۰ هکتار زمین دولتی در اصفهان صادر شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی ملی و موات داخل حریم و محدوده استان اصفهان بین سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ تحصیل شده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است