کد خبر : 274743
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ - 14:05
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

جبهه اصلاحت هنوز تصمیمی برای انتخابات نگرفته!

وجه مهم سخنان محمد جواد باهنر هشدار به چهره ها و جریان های اصولگرایی است که از نقشه جناح مقابل حکایت می کند و به آنها نهیب می زند که اگر همچنان به تک روی ادامه د هند ممکن است با وحدت اصلاح طلبان به یکباره مجلس را از دست بدهند.

جبهه اصلاحت هنوز تصمیمی برای انتخابات نگرفته!

به گزارش سایت خبری مدارا؛ نامه نیوز نوشت: سخنان محمدرضا باهنر در مورد اینکه اصلاح طلبان به تفاهم و لیست واحد خواهند رسید با واکنش های قابل توجهی همراه شده است.

محمد رضا باهنر دبیر کل جبهه پیروان ، که البته نامزد انتخابات این دوره مجلس نیز هست با این اظهار نظر خود خبر ساز شده است . سخنان او البته دو وجه دارد . وجه اول و مهمش هشدار به چهره ها و جریان های اصولگرایی که از نقشه جناح مقابل حکایت می کند و به آنها نهیب می زند که اگر همچنان به تک روی ادامه د هند ممکن است با وحدت اصلاح طلبان به یکباره مجلس را از دست بدهند.

سوی دیگر سخنان محمد رضا باهنر پیش یینی رفتار سیاسی اصلاح طلبان است . او از نشانه های توافق بین گروه های مختلف اصلاح طلبی روایت کرده است.

این پیش بینی البته چندان هم دور از دسترس به نظر نمی رسد . او نشانه هایی از همگرایی بین این گروه ها و البته بیش فعالی آن ها را مشاهده کرده و با تجربه طولانی اش در پارلمان و انتخابات مختلف حدس زده است که ممکن است چنین رخدادی به وقوع بپیوندد.

به هر حال این اظهار درست در شرایطی مطرح شده است که جبهه پایداری ، شریان و برخی گروه های دیگر اصولگرا از ناب سازی و انتخاب اصلح سخن می گویند و بر جداسازی و تفکیک بین نیروها اصرار دارند و در بخش های دیگر هم تک روی های فراوان دیده می شود و گروه های اصیل اصولگرایی با هجمه مواجه شده اند.

حالا اما محمد رضا باهنر تاکتیک اصلاح طلبان را به روشنی بیان کرده و از نقشه انتخاباتی آنها سخن به میان آورده است.

این پیش بینی البته به مذاق اصلاح طلبان خوش نیامده . چه آنکه آنها طبعا تمایل داشته و دارند که تا نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات دستشان رو نشود.

مهدی رحمانیان ، مدیر مسئول روزنامه شرق در این باره به خبرنگار نامه نیوز گفته است: ما دعا می کنیم صحبت آقای باهنر درست باشد چون چرخ کشور با یک دیدگاه و یک جریان نمی چرخد .

او در عین حال گفته است: من با برخی دوستان در حزب ندا و حزب کارگزاران ارتباط دارم و از صحبت های آنها بر می آید که هر دو حزب هنوز به لیست نرسیده اند. این دو حزب برخلاف بقیه احزاب اصلاح طلب علاقمند به مشارکت در انتخابات و معرفی کاندیدا و ارائه لیست هستند، با این وجود می گویند «شاید تعدادی نامزد را معرفی کنیم اما بعید است بتوانیم لیست بدهیم».

رحمانیان ادامه داده است : بعید می دانم اصلاح طلبان به لحاظ تشکیلاتی لیست بدهند. شاید برخی احزاب اصلاح طلب نفراتی را معرفی کنند اما اسمش ارائه فهرست انتخاباتی نیست.

در گفت و گویی دیگر، جواد امام سخنگوی جبهه اصلاحات هم به خبرنگار نامه نیوز گفته است: شاید برخی دوستان ما به صورت فردی ثبت‌نام کرده باشند یا برخی احزاب بنا به معرفی لیست داشته باشند ولی تا این لحظه هیچ تصمیمی در جبهه اصلاحات گرفته نشده است.

وی افزوده است : درباره جبهه اصلاحات به دنبال ایجاد شرایط برای برگزاری انتخابات رقابتی باشند و از طرف اصلاح طلبان اظهارنظر نکنند. هر تصمیمی در جبهه اصلاحات درباره انتخابات گرفته شود، در دسترس مردم و رسانه‌ها قرار می گیرد.

اخبار مرتبط:
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر با اشاره مطالبات مردم استان خوزستان و ضرورت رسیدگی مسئولان به وضعیت شهر اظهار کرد: برخی از مناطق ما با مشکل فاضلاب و آسفالت و... روبرو هستند؛ بنابراین رسیدگی و رفع این مشکلات از سوی مسئولان ضروری است.

امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد
امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد

رسول فلاحتی، امام جمعه رشت: مردم باید به کسی رای دهند که دلسوز مردم بوده و خود را در انقلاب اسلامی ثابت کرده باشد، اهل سیاسی کاری و جناح بازی نباشد و مسیری مقدس انقلاب اسلامی را بپیماید و از رهبری اطاعت محض داشته باشد؛ انتخاب خواهند کرد.

امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم
امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم

آیت‌الله اعرافی گفت: در گذشته تجربه فتنه‌ای پس از برگزاری انتخابات داریم که به قانون تمکین نشده است.باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم. در گذشته برخی‌ها تن به قانون ندادند و انتظار می‌رود از نامزدها، ستادها و طرفداران که پایبند به اخلاق و قانون باشند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است