کد خبر : 274649
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ - 09:51
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان:

غربالگری ایدز در مراکز ترک اعتیاد انجام شود / تقویت سمن‌های حوزه اعتیاد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: غربالگری ایدز در مراکز ترگ اعتیاد ماده ۱۵ و ۱۶ در دستور کار جدی قرار گیرد.

غربالگری ایدز در مراکز ترک اعتیاد انجام شود / تقویت سمن‌های حوزه اعتیاد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمدرضا جان نثاری در جلسه کمیته تخصصی مشارکت‌های مردمی استان اصفهان با تمرکز بر سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه پیشگیری و مقابله با موادمخدر و اعتیاد، بیماری ایدز را یکی از عارضه‌های نزدیک به اعتیاد دانست و اظهار کرد: باید اقدامات پیشگیرانه در راستای اعتیاد افراد به مواد مخدر با جدیت بیشتری دنبال شود.

به نوشته مهر؛ وی با تاکید بر اینکه مراکز ماده ۱۶ مبارزه با مواد مخدر و زندان‌ها نیز باید در حوزه تشخیص بیماری ایدز به صورت صد درصد غربالگری داشته باشند، افزود: اداره کل بهزیستی استان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز به صورت نوبه‌ای از کمپ‌های ماده ۱۵ مبارزه با موادمخدر بازدید کنند و بر امورات مرتبط نظارت عمومی داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اشاره به لزوم توانمندسازی سمن‌های حوزه اعتیاد ابراز کرد: باید فهرستی از مطالبات این سمن‌ها آماده و نیاز آنها برطرف شود.

وی به راه‌اندازی ۳ هزار کارگاه در خصوص پیشگیری از اعتیاد در استان اصفهان اشاره کرد و افزود: باید پشتیبانی لازم از مجموعه بسیج انجام شود تا با سهولت بیشتری امورات این حوزه را پیش ببرند.

جان‌نثاری ضمن گرامیداشت یاد شهیدان حوزه پیشگیری از قاچاق موادمخدر و اعتیاد، گفت: شورای اطلاع رسانی استان بایستی در خصوص اقدامات جدی دولت و نظام جمهوری اسلامی در پیشگیری و مقابله با موادمخدر و اعتیاد برنامه و در این خصوص با رسانه‌های استان تعامل و همفکری لازم را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین انتظار می‌رود برخورد با قاچاقچیان با مواد مخدر همانند سال‌های اخیر با جدیت دنبال شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان ضمن تأکید بر مشارکت مردم در حوزه پیشگیری از موادمخدر، اظهار کرد: نگاه ما به این کمیته بعنوان ستاد پشتیبانی از مبارزه با اعتیاد و موادمخدر است، هدف این است که از ظرفیت‌های مردمی در این حوزه نیز غفلت نشود.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰ درصد ساخت و ساز مدارس استان را خیرین انجام می‌دهند و این نشان دهنده حضور پویای مردم در امورات است، که البته در حوزه مبارزه با موادمخدر نیز همین رویکرد وجود دارد و وظیفه ما استفاده از ظرفیت‌های مردمی است.

جان‌نثاری گفت: در هر جلسه از سازمان‌های مردم نهاد موفق نیز دعوت شود تا از تجربیات این سمن‌ها بتوانیم استفاده کنیم و در راستای کاهش چالش‌ها تسهیل‌گری داشته باشیم.

اخبار مرتبط:
حضور پزشکیان در جمع کشاورزان اصفهان
حضور پزشکیان در جمع کشاورزان اصفهان

پزشکیان در جمع کشاورزان شهرستان اصفهان حضور یافت.

حضور پزشکیان در گلستان شهدا / سفر انتخاباتی به اصفهان آغاز شد
حضور پزشکیان در گلستان شهدا / سفر انتخاباتی به اصفهان آغاز شد

پزشکیان نخستین سفر انتخاباتی خود را با حضور در گلستان شهدای اصفهان آغاز کرد.

فراخوان اعزام مشمولان پایه خدمتی تیر امسال در اصفهان
فراخوان اعزام مشمولان پایه خدمتی تیر امسال در اصفهان

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان شرایط، زمان و مکان اعزام مشمولان پایه خدمتی تیر ماه ۱۴۰۳ را در اصفهان اعلام کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است