کد خبر : 274576
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - 15:01
دسته‌بندی : پیشنهاد سردبیر، سیاسی
چاپ

سخنگوی دولت: چای دبش ارز نیمایی گرفته بود که تفاوت چندانی را ارز در بازار نداشت

سخنگوی دولت گفت: توضیح من در دانشگاه امیرکبیر در مورد گشت ارشاد مدیران بود نه انحصار به یک پرونده خاص. مطابق گزارشی که بازرس ویژه رئیس‌جمهور به ما دادند، بیش از ۶۰ مدیر در پرونده‌های مختلف و موضوعات مختلف سوءمدیریت، تخلف و کوتاهی در انجام وظایف اداری و هر عملکردی که جمع‌بندی مجموعه نظارتی این بوده که نیازمند جا به جایی هستند، داشتند که تصمیم لازم در مورد آنها صورت گرفته است پس این به صورت کلی در مورد گشت ارشاد مدیران بوده است.

سخنگوی دولت: چای دبش ارز نیمایی گرفته بود که تفاوت چندانی را ارز در بازار نداشت

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایرنا نوشت: علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت در نشست خبری خود عنوان کرد: ایام روز دانشجو را پشت سر گذاشتیم، علاوه بر سفری آقای رئیس‌جمهور به روسیه و سفر استانی که داشتند، اعضای هیات وزیران به مناسبت این ایام در دانشگاه ‌های سراسر کشور حاضر شدند. این نشست‌ها گفت‌وگوی بی‌واسطه با جامعه بود. آقای رئیس‌جمهور گفتند این نشست‌ها تنها در روز دانجشو‌ نباشد و در سایر ایام هم باشد. دستور دادند با توجه به موضوعاتی که در جلسه دولت گزارش شده است، وزرای علوم و بهداشت مطالبات دانشجویان را پیگیری کنند.

سخنگوی دولت درباره انتقادات برخی از نمایندگان به لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ و اینکه اعلام شده این لایحه ۵۰۰ هزار میلیارد کسری خواهد داشت، بیان کرد: دولت تلاش کرده هزینه‌ها و درآمدها واقعی پیش‌بینی شود، یعنی نیامده ابتدا هزینه‌ها را بیاورد بعد درآمدها را مشخص کند. سعی کرده همه چیز واقعی باشد. انتظار می‌رود مجلس مشابه روال فرآیند‌هایی که در تصویب برنامه داشته پیش برود تا بتوانیم از پیش برآورد منابع غیرواقعی جلوگیری کنیم و امیدواریم با تعامل بین مجلس شورای اسلامی و دولت یک بودجه متناسب برای سال ۱۴۰۳ داشته باشیم که هم بتواند بخشی از برنامه پنج ساله هفتم را اجرایی کند و هم مهار تورم داشته باشیم.

بهادری جهرمی درباره تخصیص ارز به یک شرکت وارد کننده چای و ادامه داشتن این روند در ۲ سال اخیر گفت: یک نکته لازم است که گفته شود ارز ترجیحی در این ماجرا تخصیص پیدا نکرده است، ارزی که در حوزه چای تخصیص داده شده ارز نیمایی بوده است. آن زمان هم ارز نیمایی حدود ۲۶ تا ۲۷ هزار تومان بوده است و با بازار تفاوت زیادی نداشته است.

وی افزود: گشت ارشاد مدیران فعال بوده است، از شهریور سال گذشته شناسایی اولیه را در این پرونده انجام دادند‌ تا فرآیندهای اطلاعاتی صورت گیرد، نهایتا تا پایان سال ۱۴۰۱ این کار صورت گرفت. این ارزها محدود به واردات چای نبوده است تجهیزات هم بوده است که نیمی از این منابع ارزی برای تجهیزات بود.

سخنگوی دولت تاکید کرد: تعهد ارزی ۱۸ ماه مهلت دارد و عملا تا این ۱۸ ماه تمام نشود امکان مطرح کردن تخلف وجود ندارد. صحبت ما هم همیشه این بوده است که خود دولت اولین مدعی و پیش‌گیرنده فساد باشد‌. اصلاح فرآیند‌ها برای آینده است و در این حوزه هم این اتفاق افتاده است.

وی در مورد چرایی عدم معرفی ۶۰ مدیر برکنار شده در این پرونده گفت: توضیح من در دانشگاه امیرکبیر در مورد گشت ارشاد مدیران بود نه انحصار به یک پرونده خاص. مطابق گزارشی که بازرس ویژه رئیس‌جمهور به ما دادند، بیش از ۶۰ مدیر در پرونده‌های مختلف و موضوعات مختلف سوءمدیریت، تخلف و کوتاهی در انجام وظایف اداری و هر عملکردی که جمع‌بندی مجموعه نظارتی این بوده که نیازمند جا به جایی هستند، داشتند که تصمیم لازم در مورد آنها صورت گرفته است پس این به صورت کلی در مورد گشت ارشاد مدیران بوده است.

اخبار مرتبط:
حسن روحانی: اسرائیل حمله را شروع کرد و ایران فقط پاسخ داد / بعد از انتخابات اسفند می‌بایست خودانتقادی را شروع می‌کردیم
حسن روحانی: اسرائیل حمله را شروع کرد و ایران فقط پاسخ داد / بعد از انتخابات اسفند می‌بایست خودانتقادی را شروع می‌کردیم

حسن روحانی، رئیس‌جمهور دولت‌های یازدهم و دوازدهم گفت: جمهوری اسلامی ایران یک منطقه امن می‌خواهد، با ظلم و تجاوز مخالف و حامی مظلومین در طول تاریخ است. امروز هم امیدواریم انشاءالله با خیر و برکتی که ماه مبارک رمضان برای مردم ما به ارمغان آورد، بتوانیم به راحتی از همه توطئه‌ها عبور کنیم و مردم ما شاهد حل معضلات کشور باشند.

حسین شریعتمداری: بی‌حجابی مثل اعتیاد به موادمخدر است
حسین شریعتمداری: بی‌حجابی مثل اعتیاد به موادمخدر است

مدیرمسئول روزنامه کیهان نوشت: باید نجات فریب‌خوردگان از چنگال پدیده پلشت کشف حجاب را تکلیف شرعی و انسان‌دوستانه خود تلقی کنند و خدای نخواسته تحت تاثیر خناسان تصور نکنند که اجازه ادامه گرفتاری آنان در چنبره پلید کشف حجاب دلسوزی و به اصطلاح مدارا با آنان است! بدیهی است که اگر خدای نخواسته فرزند دلبندتان به مواد مخدر معتاد شود، تهیه مواد برای ادامه اعتیاد او را خیانت به فرزندتان می‌دانید و نه اقدامی دلسوزانه!

علی مطهری: جمهوری‌اسلامی می‌تواند اسرائیل را شخم بزند
علی مطهری: جمهوری‌اسلامی می‌تواند اسرائیل را شخم بزند

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی در چند سال گذشته چندین فرمانده نیروی قدس و دانشمند هسته‌ای را ترور کرده و باید انتقام سختی از این رژیم گرفته می‌شد، گفت: رژیم صهیونیستی باید بداند که ایران می‌تواند با توان بسیار بالایی سرزمین‌های اشغالی را شخم بزند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است