کد خبر : 274487
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - 19:59
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

توزیع ماهیانه ۳.۵ میلیون بسته شیر در مدارس ابتدایی اصفهان

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: توزیع شیر دانش‌آموزی از امروز کلید خواهد خورد و در این فرایند، ماهیانه ۳.۵ میلیون بسته شیر فرادما در میان دانش‌آموزان مدارس ابتدایی دولتی استان توزیع خواهد شد.

توزیع ماهیانه ۳.۵ میلیون بسته شیر در مدارس ابتدایی اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سید علی مدینه، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع این اداره کل در گردهمایی کارشناس مسؤولان و کارشناسان پشتیبانی مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: یکی از پرکارترین و پیچیده‌ترین قسمت‌های اداره، بخش پشتیبانی است که به منزله موتور محرک اداره است و اگر بدون مشکل کار کند، مدارس نیز می‌توانند بانشاط و پویایی بیشتری فعالیت کنند.

به نوشته فارس؛ وی با اشاره به حساسیت کار در بخش پشتیبانی، بیان کرد: این حوزه باید وحدت‌بخش و انسجام‌بخش بین تمام بخش‌های اداره باشد و توجه یکسانی به تمام مجموعه‌های فعال در آموزش و پرورش انجام شود.

مدینه افزود: استفاده بهینه از امکانات و ظرفیت‌های ناحیه یا منطقه مطابق با اصول بهره‌وری در دستورکار باشد و در همین خصوص، رعایت اصول صرفه‌جویی و پرهیز از اسراف نیز موردتوجه قرار گیرد.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: درصورتی‌که بودجه به‌درستی مصرف شود بهره‌وری افزایش می‌یابد و این کار، با بازدید از مدارس منطقه یا ناحیه و ایجاد کارنامه و شناسنامه وضعیت مدارس امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: باتوجه‌به اینکه همواره نیازها بیشتر از امکانات در دسترس است، باید تلاش کرد تا با احصا نیازهای واقعی بهترین استفاده را از امکانات موجود کرد.

مدینه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام را اولویت حوزه مدرسه‌سازی دانست و ابراز داشت: بنا داریم تا زمان تکمیل پروژه‌های در دست‌ساخت، کلنگ جدیدی برای پروژه‌های مشارکتی بر زمین زده نشود و امکانات موجود را بر افتتاح پروژه‌های ناتمام متمرکز کنیم.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان کرد: نگهداری مدارس و به‌ویژه مدارس خیرساز باید موردتوجه ویژه باشد و با بررسی دوره‌ای، نباید اجازه آسیب رسیدن به ساختمان مدرسه و تخریب‌شدن آن را داد.

وی اضافه کرد: توزیع شیر دانش‌آموزی از امروز کلید خواهد خورد و در این فرایند، ماهیانه ۳.۵ میلیون بسته شیر فرادما در میان دانش‌آموزان مدارس ابتدایی دولتی استان توزیع خواهد شد که با عنایت به سرانه پایین مصرف شیر در کشور، می‌تواند نقش مثبتی در حفظ سلامتی دانش‌آموزان در سال‌های آتی داشته باشد.

مدینه خاطرنشان کرد: توزیع شیر یکی از اقدامات ارزشمند دولت است که با اهتمام رئیس‌جمهور و وزیر آموزش و پرورش به ثمر رسیده و ۳ هزار میلیارد ریال به این امر تخصیص‌یافته است.

اخبار مرتبط:
طرح جامع مدیریت پسماند پزشکی اصفهان به تصویب رسید
طرح جامع مدیریت پسماند پزشکی اصفهان به تصویب رسید

طرح جامع ۱۰ ساله مدیریت پسماند پزشکی استان به تصویب رسید، این طرح در کارگروه ملی با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز ارائه و به عنوان الگوی کشوری در مدیریت پسماندهای پزشکی تبدیل شده بود.

آمادگی پلیس اصفهان برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری
آمادگی پلیس اصفهان برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری

فرمانده انتظامي استان اصفهان با بيان اينکه رقابت، مشارکت، سلامت و امنيت از مؤلفه‌هاي مهم در همه انتخابات به شمار مي‌آيند از آمادگي صددرصدي اين فرماندهي براي تامين امنيت انتخابات چهاردهمين دوره رياست جمهوري در استان اصفهان خبر داد.

استفاده از ظرفیت عید غدیر برای مشارکت در انتخابات
استفاده از ظرفیت عید غدیر برای مشارکت در انتخابات

فرماندار اصفهان گفت: باید از ظرفیت خوب عید سعید غدیر برای مشارکت همگانی در انتخابات پیش رو بهره بگیریم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است