کد خبر : 274477
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - 21:53
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد روسیه نمی‌گذاریم

مالکی گفت: روس‌ها سیاست خودشان را دارند ما هم بنا نداریم همه تخم مرغ‌هایمان را در سبد روس‌ها قرار دهیم به هر حال روابط راهبردی با هم داریم و روس‌ها هم به نوعی ملاحظات خودشان را نسبت به اسرائیل دارند، زیرا روابطشان از قدیم بوده است، ولی جنایاتی که اخیرا اسرائیل انجام داد، قطعاً روس‌ها را مانند سایر کشور‌ها از جمله کشور‌های اروپایی عصبانی کرد.

نماینده مجلس: همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد روسیه نمی‌گذاریم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایلنا نوشت: فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، درباره دستاورد‌های سفر رئیس‌جمهور به مسکو عنوان کرد: در چند روز گذشته بعد از حوادث خونین غزه شاهد تحرکات دیپلماسی در منطقه بودیم که به نوبه خودش کمتر چنین اتفاقاتی می‌افتد و دال بر ترمیم دیپلماسی بین کشور‌های منطقه است.

بخش‌هایی از گفت و گوی مالکی را در ادامه می‌خوانید:

این اقدامات قطعاً بی‌تأثیر از دخالت‌های بیگانگان در منطقه نیست، کشور‌های منطقه به لحاظ نگاه دیپلماسی که با هم دارند معتقدند کشور‌های بیگانه خصوصاً آمریکایی‌ها به دنبال فتنه‌انگیزی در منطقه هستند.

سفر آقای رئیسی به مسکو یکی از موضوعات مهمش حوادث اخیر غزه و وحشی‌گری‌های اسرائیلی‌ها و دخالت آمریکایی‌ها در منطقه بود و، چون ما با روس‌ها روابط راهبردی در کنار مسائل دوجانبه داریم در کنار این‌ها مسائل بین‌المللی هم مطرح شد.

روس‌ها سیاست خودشان را دارند ما هم بنا نداریم همه تخم مرغ‌هایمان را در سبد روس‌ها قرار دهیم به هر حال روابط راهبردی با هم داریم و روس‌ها هم به نوعی ملاحظات خودشان را نسبت به اسرائیل دارند، زیرا روابطشان از قدیم بوده است، ولی جنایاتی که اخیرا اسرائیل انجام داد، قطعاً روس‌ها را مانند سایر کشور‌ها از جمله کشور‌های اروپایی عصبانی کرد.

روس‌ها در منطقه و حتی معادلات بین‌المللی هنوز جایگاه خودشان را حفظ کرده‌اند، درست است که جنگ اوکراین به آن‌ها لطمه زد، اما معمولاً روس‌ها جایگاه خودشان را در منطقه حفظ کرده‌اند.

آمریکایی‌ها هم که ابتدای جنگ غزه و آن عملیات متحیرانه‌ای که فرزندان فلسطین انجام دادند برای حمایت از اسرائیل لشکرکشی کردند و این اواخر حماس تنها با اسرائیلی‌ها جنگ نداشت بلکه با آمریکایی‌ها هم جنگ داشت.

آمریکایی‌ها می‌دانستند برخی کشور‌های قدرتمند منطقه و حتی روسیه و چین را با اقدامات جنایتکارانه خود تحریک می‌کنند و همین اتفاق هم افتاد، اگر آمریکایی‌ها پیش‌دستی زیادی می‌کردند، یقین داشته باشید روسیه در کنار کشور‌هایی مانند جمهوری اسلامی ایران و بقیه کشور‌ها منطقه در کنار فلسطین است و ایستادگی می‌کند.

در جنگ خونین داعش در عراق و سوریه، روس‌ها را به عنوان شریک راهبردی دیدیم و ملاحظه هم داشتیم آمریکایی‌ها را چگونه پس زدند این‌ها تجربیاتی است که آمریکایی‌ها باید در هر اقدامی در آینده به آن توجه داشته باشند و فتنه‌انگیزی نکنند.

اخبار مرتبط:
رهبر انقلاب پای صندوق رای: در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست / چشم دنیا به انتخابات ایران است
رهبر انقلاب پای صندوق رای: در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست / چشم دنیا به انتخابات ایران است

رهبر انقلاب فرمودند: آخرین حرف من به مرددین این است که در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست.

امان‌الله قرایی‌مقدم: جامعه دچار بی‌تفاوتی و بی اعتمادی عمیق شده / حاکمیت هم به سرمایه اجتماعی اعتماد چندانی ندارد
امان‌الله قرایی‌مقدم: جامعه دچار بی‌تفاوتی و بی اعتمادی عمیق شده / حاکمیت هم به سرمایه اجتماعی اعتماد چندانی ندارد

جامعه‌شناس سرشناس کشورمان مهم‌ترین عامل مشارکت مردم در انتخابات را اعتماد اجتماعی می‌داند و معتقد است در هر رفتار انتخاباتی، «اعتماد عمودی» سنجیده می‌شود؛ اینکه اعتماد مردم به نهادهای حاکم چقدر است؟

آذری‌جهرمی: برخی لیست‌های منتشر شده، دورهمی فامیلی است
آذری‌جهرمی: برخی لیست‌های منتشر شده، دورهمی فامیلی است

وزیر کابینه دوازدهم گفت: برخی لیست های منتشر شده یک دورهمی فامیلی و رفاقتی یا گروهکی است که متاسفانه نام انقلاب و امام و رهبری و خون شهدا را خرجش می‌کنند. شاید در انتخابات مجلس به نفراتی کمتر از انگشتان دست رای دهم، اما تصور میکنم این رای محدودم مانع کوچکی باشد برای جلوگیری از تسلط کامل آن عناصر پدرخوانده‌ای که انتخابات را از معنا خالی کرده اند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است