کد خبر : 274336
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - 09:05
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

فرمانده انتظامی استان اصفهان:

اصفهان جای عربده‌کشی نیست/ پلمب ۶۱۳ واحد صنفی متخلف

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به برخورد قاطع پلیس با اراذل و اوباش گفت: اصفهان جای عربده‌کشی نیست و با اراذل و اوباش جدی برخورد می‌کنیم.

اصفهان جای عربده‌کشی نیست/ پلمب ۶۱۳ واحد صنفی متخلف

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سردار حمیدرضا علینقیان پور در نشست خبری با اشاره به اینکه طی آبان ماه امسال بیش از سه هزار و ۴۵۰ مورد بازدید از اصناف سطح استان به صورت شبانه‌روز و انفرادی صورت گرفته است، اظهار داشت: بالغ بر سه هزار مورد تذکر و اخطار به اصناف در یک ماه گذشته صورت گرفته است و طی این مدت ۶۱۳ واحد صنفی متخلف با حکم قضائی بسته شدند.

به نوشته مهر؛ وی اصناف پلمب شده در یک ماه اخیر را مشاغل و کارگاه‌های بزرگ تأمین مایحتاج مردم و فروشگاه‌های بزرگ عنوان کرد و افزود: علل پلمب این تعداد واحد در سطح استان با تخلفات صنفی و از جمله فروش کالاهای قاچاق و آنان که امنیت جانی و روانی جامعه را تهدید می‌کنند، مرتبط بوده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه بانک اطلاعاتی کاملی از اصناف استان داریم و پلمب واحدها پس از چندین بار بازدید و تذکر اتفاق افتاده است، گفت: خط قرمز ما امنیت روحی روانی، جانی و سلامت روح و روان مردم است.

سردار علینقیان پور به دستگیری اراذل و اوباش شاخص و همچنین کشف سلاح و مهمات از متهمان متواری طی یک ماه اخیر اشاره کرد و گفت: با برخورد قاطعانه سازمان اطلاعات و امنیت انتظامی در استان با اراذل و اوباش برغم اینکه در هشت ماه اخیر نسبت به سال گذشته کاهش وقوع جرایم را شاهد بودیم اما در حوزه دستگیری ۳۰۰ درصد رشد داشتیم زیرا با کوچک‌ترین تحرکات برخورد می‌شود.

وی ابراز داشت: اگر فردی چاقو و قمه به دست می‌گیرد و جان مردم را با عربده‌کشی به خطر می‌اندازد باید دست او شکسته شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: با وجود این، نیروی انتظامی اراذل و اوباش محلات مختلف را جمع و با آنان صحبت کردیم که یا خود را اصلاح کنید یا از این استان خارج شوید زیرا اصفهان جای عربده کشی نیست و از مردم درخواست داریم اگر چنین افرادی در محلات آنان وجود دارد به پلیس اطلاع دهند.

تشکیل ۲۹۲ پرونده در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی

سردار علینقیان پور با بیان اینکه در پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی آبان ماه امسال ۲۹۲ فقره پرونده مرتبط با مفاسد اقتصادی و شبکه‌های گسترده قاچاق تشکیل شده است، ادامه داد: در حوزه شناسایی و برخورد با جرایم اقتصادی افزایش ۱۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشتیم.‌

به گفته وی در هشت ماهه امسال نیز تشکیل پرونده‌های تخلفات اقتصادی کلان و باندی ۳۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش و ارزش ریالی این پرونده‌ها ۱۱۲ درصد رشد داشته است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه ۵۲ درصد جانباختگان ترافیکی در شهر اصفهان موتور سیکلت سواران هستند، اظهار داشت: در این زمینه پلیس راهور استان در سه حوزه آموزش مناسب برای افراد ناآگاه، مسائل اجتماعی و همچنین اقدامات قانونی را در دستور کار قرار داده است.

سردار علینقیان پور با اشاره به اینکه روزانه ۶ هزار انواع خدمات در شهرک آزمایش به مردم ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات ما شماره گذاری خودروها بود که در این راستا دستگاه تولید پلاک را در قسمت شماره گذاری تعبیه کردیم و دستگاه تکمیلی آن نیز این هفته افتتاح می‌شود که با راه اندازی آن سه برابر نیاز پلاک تولید خواهیم کرد که مردم معطلی نداشته باشند.

وی همچنین به موضوع روان‌سازی ترافیک شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۲۸۰ صنف ترافیک ساز شناسایی و برای آنان هشدار نامه صادر شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در خصوص خودروهای شوتی نیز خاطرنشان کرد: این خودروها در ساعات خاص در اتوبان‌های اطراف اصفهان تردد و کالا یا اتباع را قاچاق می‌کنند که در این رابطه با رصدهای لحظه‌ای تردد توسط دوربین‌ها پس از خروج از شهر اقدام به دستگیری آنان می‌کنیم که تقریباً ۹۰ درصد خودروهای شوتی متوقف می‌شوند.

سردار علینقیان پور با بیان اینکه در هشت ماهه امسال ۱۳۵ باند سرقت در استان شناسایی و دستگیر شدند، افزود: از ابتدای سال دستگیری و برخورد با سرقت ۲۱ درصد افزایش و وقوع آن ۱.۵ درصد کاهش یافته است.

دستگیری ۲۸ باند سرقت منزل در اصفهان

به گفته وی از ابتدای سال تاکنون ۲۸ باند سرقت منزل، ۱۶ باند سرقت اماکن، ۱۳ باند سرقت خودرو، ۲۲ باند سرقت کابل و پنج باند سرقت مغازه شناسایی و ۴۱۵ محکوم متواری دستگیر شدند؛ همچنین ارزش ریالی اموال استرداد شده به مالباختگان بالغ بر ۹۶۰ میلیارد تومان بوده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه در حوزه جرایم‌خشن ۲۴ درصد افزایش وقوع و کشف آن ۴۱ درصد رشد داشته است، گفت: سرقت مسلحانه در هشت ماهه امسال روند کاهشی داشته است.‌

سردار علینقیان پور با بیان جرایم جنایی و قتل ۱۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است، اظهار داشت: این در حالی است کشف و تشکیل پرونده‌های قتل ۱۱۷ درصد امسال افزایش داشته که مربوط به پرونده‌های قدیمی و قتل‌هایی است که طی سال‌های قبل اتفاق افتاده است که قاتلان و متهمان دستگیر شده و تحویل مراجع قضائی شدند و اکنون پرونده‌های قتل کشف نشده در فرماندهی انتظامی استان اصفهان کمتر از تعداد انگشتان یک دست است.

به گفته وی طی یک سال گذشته چهار فقره پرونده پیچیده جنایی پیگیری شده که در یک مورد جسد مقتول درون کوره سوخته بوده و زیر نخاله‌ها دفن شده بود و با پیگیری پلیس این پرونده به جریان افتاد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه طی آبان ماه امسال ۲ تن مواد مخدر در مرکز استان کشف و ضبط شد، اظهار داشت: نیروی انتظامی در کنار برخوردهای قانونی با سودجویان، گسترش اقدامات آموزشی را در دستور کار خود قرار داده است که طی آبان ماه ۵۷ دوره آموزشی برای اقشار مختلف جامعه برگزار شد و در این راستا با مسئولان کارخانه‌های بزرگ استان جلساتی داشتیم و از آنان خواستیم جلسات عمومی برای آگاهی کارگران و خانواده‌های آنان در رابطه با مصائب اعتیاد برگزار کنند.‌

اخبار مرتبط:
یک سوم بودجه شهرداری اصفهان از محل ساخت و ساز تأمین می‌شود
یک سوم بودجه شهرداری اصفهان از محل ساخت و ساز تأمین می‌شود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: یک سوم بودجه شهرداری اصفهان در سال ۱۴۰۳ از محل ساخت و ساز تأمین خواهد شد.

جرائم مشهود حوزه اراضی ملی در اصفهان ۵۷ درصد کاهش یافت
جرائم مشهود حوزه اراضی ملی در اصفهان ۵۷ درصد کاهش یافت

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از کاهش ۵۷ درصدی وقوع جرائم مشهود در حوزه اراضی ملی در سال جاری نسبت به سال ۱۳۹۹ خبرداد.

سامانه بارشی جدید در راه اصفهان/ هواشناسی هشدار سطح زرد صادر کرد
سامانه بارشی جدید در راه اصفهان/ هواشناسی هشدار سطح زرد صادر کرد

اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره فعالیت سامانه بارشی که از دوشنبه ۱۴ اسفند وارد استان می‌شود، هشدار سطح زرد صادر کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است