کد خبر : 274253
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - 11:48
دسته‌بندی : اقتصادی
چاپ

نماینده مجلس: میدان آرش ذخایر زیادی ندارد

هادی بیگی‌نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: حجم ذخایر میدان آرش مشخص است و به میزانی نیست که کشور‌ها بخواهند بر سر آن مجادله کنند، راه حل موضوع، مذاکره است.

نماینده مجلس: میدان آرش ذخایر زیادی ندارد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایلنا نوشت: هادی بیگی‌نژاد درباره بیانیه اخیر کشور‌های عضو شورای همکاری خلیج‌فارس در خصوص مالکیت میدان آرش اظهار داشت: طبق آخرین توافقی که بین ایران و عربستان شکل گرفت؛ مقرر شد هر دو کشور در این باره باهم مذاکره کنند، زیرا بدون صحبت کاری پیش نمی‌رود.

وی تصریح کرد: هر سه کشور ایران، کویت و عربستان ادعا‌هایی بر سر این میدان دارند و در واقع اکنون میدان آرش سیاسی شده و کشور‌ها روی آن مانور می‌دهند، ضمن اینکه میدان ذخایر زیادی ندارد که کشور‌ها بخواهند روابط خود را تحت‌الشعاع آن قرار دهند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: حجم ذخایر میدان آرش مشخص است و به میزانی نیست که کشور‌ها بخواهند بر سر آن مجادله کنند، راه حل موضوع، مذاکره است.

وی بیان داشت: شورای همکاری خلیج‌فارس محل تصمیم‌گیری حقوقی در این خصوص نیست و صرفا بیانیه صادر شده است.

بیگی‌نژاد خاطرنشان کرد: وزارت خارجه کشور ما اعلام کرده که موضوع میدان آرش را از مسیر حقوقی پیش خواهد برد، حتی عربستان هم توافق کرده که با مذاکره کار پیش برود.

سران کشور‌های عضو شورای همکاری خلیج‌فارس در پایان چهل و چهارمین نشست خود در دوحه قطر مباحثی درخصوص پرونده میدان گازی آرش مطرح و مدعی شدند که مالکیت میدان گازی مشترک آرش (الدره) متعلق به عربستان و کویت است و تنها این دو کشور حق بهره‌برداری از منابع آن را دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این ادعا تاکید کرد: بر اساس مذاکرات دوجانبه خود با دولت کویت و سوابق مذاکراتی، همواره بر همکاری دوستانه و سازنده در حوزه انرژی از جمله در منطقه «آرش» تاکید کرده است؛ بدون تردید، رفتار‌های مبتنی بر توجه به منافع و مصالح مشترک، می‌تواند زمینه‌های مناسب همکاری‌های منطقه‌ای را فراهم کند.

اخبار مرتبط:
این مجلس اگر نگران مردم بود با کارهایش به ریش مردم نمی‌خندید
این مجلس اگر نگران مردم بود با کارهایش به ریش مردم نمی‌خندید

روزنامه اصلاح‌طلب نوشت: مجلسی‌که پژواک صدای ملت باشد در دعوای حجاب، یک تبصره را ۷۰ ماده نمی‌کند.

قیمت روز انواع گوشی موبایل ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
قیمت روز انواع گوشی موبایل ۱۰ اسفند ۱۴۰۲

قیمت روز گوشی موبایل در بازار ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ را در جداول زیر ببینید.

رقم واقعی حقوق کارگران در سال آینده باید ۲۰ میلیون تومان باشد
رقم واقعی حقوق کارگران در سال آینده باید ۲۰ میلیون تومان باشد

محمدرضا تاجیک گفت: نرخ سبد معیشت را می‌توان بسیار حداقلی تخمین زد. اگر ما خیلی ساده نرخ سبد معیشت رسمی سال قبل را در نظر بگیریم و تورم رسمی را روی آن اعمال کنیم، به رقم کفِ ۲۰ میلیون تومان می‌رسیم؛ سال قبل، سبد معیشت در کمیته دستمزد ذیل شورای‌عالی کار، حدود ۱۴ میلیون تومان نرخ‌گذاری شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است