کد خبر : 274133
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - 16:46
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز شنبه هجدم آذر با میانگین ۱۳۱ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد

هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۵ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز شنبه هجدهم آذر با میانگین ۱۳۱ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

به نوشته مهر؛ بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با ۱۵۷، میدان انقلاب، رهنان و کردآباد با ۱۵۲، پارک زمزم با ۱۵۹، بزرگراه خرازی با ۱۶۶ و ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۱۵۳ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان است.

امروز شاخص هوا در ایستگاه خیابان ۲۵ آبان با ۱۲۰، دانشگاه صنعتی با ۱۱۶، رودکی با ۱۱۰، خیابان زینبیه با ۱۳۷، سپاهان‌شهر با ۱۲۵، فرشادی با ۱۲۹، خیابان فیض با ۱۰۱ و میرزا طاهر با ۱۱۴ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

شاخص هوای اصفهان در دو ایستگاه خیابان پروین اعتصامی با ۸۳ و بولوار کاوه با ۹۷ AQI در وضعیت قابل قبول است.

امروز شاخص هوا در زرین شهر با ۱۶۲ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان بوده و در قهجاورستان با ۱۱۸ AQI ناسالم برای گروه‌های حساس است. همچنین شاخص هوا در شاهین‌شهر با ۶۲ و مبارکه با ۵۸ AQI قابل قبول ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان از جمله سجزی، خمینی شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان نیز اعلام کرده است که شرایط سکون جوی تا اواسط هفته جاری (روز سه‌شنبه ۱۴ آذر) ادامه دارد که در مناطق مرکزی و صنعتی استان به ویژه کلانشهر اصفهان منجر به انباشت آلاینده‌ها و بالا رفتن شاخص آلودگی هوا خواهد شد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

اخبار مرتبط:
۱۲۰ هتل و ۲۵ مهمان‌پذیر آماده استقبال از مهمانان نوروزی اصفهان شد
۱۲۰ هتل و ۲۵ مهمان‌پذیر آماده استقبال از مهمانان نوروزی اصفهان شد

مسوول کمیته اسکان ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: نوروز ۱۴۰۳، ۱۲۰ هتل و ۲۵ مهمان‌پذیر در این شهر به مهمانان خدمات ارائه خواهند داد.

فرماندار اصفهان:  شعب اخذ رای در روز انتخابات به صورت برخط رصد می‌شود
فرماندار اصفهان: شعب اخذ رای در روز انتخابات به صورت برخط رصد می‌شود

فرماندار اصفهان گفت: رصد لحظه‌ای شعب و اعضای شعب در این دوره از انتخابات در دستور کار است.

خدمات‌دهی مترو اصفهان یک ساعت افزایش یافت
خدمات‌دهی مترو اصفهان یک ساعت افزایش یافت

مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان گفت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، مترو اصفهان از پنجم اسفندماه تا پایان سال تا ساعت ۲۲ به شهروندان خدمات می‌دهد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است