کد خبر : 273912
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - 14:33
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: یکی از دلایل آلودگی هوا مازوت سوزی است/ مازوت‌سوزی باعث سرطان ریه می‌شود‌

ابراهیمی گفت: علت آلودگی شدید هوا در تهران دارای دلایل مختلفی است؛ تمام کارخانه‌هایی که در اطراف تهران است، وسایل نقلیه فرسوده‌ای که پدر یک ملت را درآورده، ترددهای مختلف و جریانات هوایی که از غرب می‌آید، جزو عوامل آلودگی هواست.

نماینده مجلس: یکی از دلایل آلودگی هوا مازوت سوزی است/ مازوت‌سوزی باعث سرطان ریه می‌شود‌

به گزارش سایت خبری مدارا؛ جماران نوشت: عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: قطعا یکی از علل تشدید آلودگی هوا مازوت سوزی است که متاسفانه عوارض مخربی بر روی سیستم تنفسی، قلبی و عروقی دارد و یکی از عللی است که در دراز مدت باعث افزایش شدید سرطان ریه می‌شود‌.

یحیی ابراهیمی گفت: علت آلودگی شدید هوا در تهران دارای دلایل مختلفی است؛ تمام کارخانه‌هایی که در اطراف تهران است، وسایل نقلیه فرسوده‌ای که پدر یک ملت را درآورده، ترددهای مختلف و جریانات هوایی که از غرب می‌آید، جزو عوامل آلودگی هواست. هر سال ما صحبت می‌کنیم و نمی‌فهمیم که این آلودگی هوا چه مشکلات تنفسی را ایجاد می‌کند و به شکل غیرمستقیم هزینه‌های درمانی ای که در سطح کشور بر روی بیماران تنفسی ایجاد می‌کند تا چه اندازه است!

وی با بیان اینکه تنها چیزی که برای ما اهمیت ندارد زیست محیط و جان انسان‌ها است، تأکید کرد: باید در بحث خودروهای فرسوده، واردات خودرو از یک طرف و ماشین‌هایی که در ایران تولید می‌شوند و میزان آلودگی هوایی که ایجاد می‌کنند را از سوی دیگر، با هم مقایسه کنیم. با محاسبه هزینه‌های درمان می فهمیم که خودروسازان اگر خودورد تولید نکنند بهتر است!

ابراهیمی در مورد یکی از علل تشدید آلودگی هوا گفت: قطعا یکی از علل تشدید آلودگی هوا مازوت سوزی است که متأسفانه عوارض مخربی بر روی سیستم تنفسی، قلبی و عروقی دارد و یکی از عللی است که در دراز مدت باعث افزایش شدید سرطان ریه می‌شود‌.

عضو کمیسیون بهداشت متولی این امر را شهرداری دانست و افزود: شهرداری و دولت تقصیر گردن یکدیگر می‌اندازند، ولی یقینا هر دو باید پاسخگو باشند.

اخبار مرتبط:
نقوی‌حسینی: شورای ائتلاف هیچکدام از آن  ۹۰ نفری را که گزینش کرده بود در لیست قرار نداد
نقوی‌حسینی: شورای ائتلاف هیچکدام از آن ۹۰ نفری را که گزینش کرده بود در لیست قرار نداد

نماینده ادوار مجلس گفت: مجموعه دیگری بیش از 2 هزار نفر را دعوت کرد، از میان آنها 300 نفر به مرحله دوم راه یافتند، در مرحله سوم 90 نفر ماندند اما در نهایت وقتی فهرست نهایی اعلام شد دیدیم هیچ کدام از آن 90 نفر در آن فهرست حضور نداشتند.

کنایه سایت اصولگرا به قالیباف و محصولی / با آنهمه اختلاف، برای به دست‌آوردن چند کرسی بیشتر هم‌نشین شدند
کنایه سایت اصولگرا به قالیباف و محصولی / با آنهمه اختلاف، برای به دست‌آوردن چند کرسی بیشتر هم‌نشین شدند

سایت نزدیک به شورای وحدت و جامعه روحانیت مبارز ضمن کنایه به لیست مشترک شانا و جبهه پایداری نوشت: برخی گروه‌ها با یکدیگر همگرایی انتخاباتی پیدا کرده‌اند که به دلیل اختلافات پیشین هیچکس تصور نمی‌کرد آنها هم‌نشین هم شوند.

اطلاعیه ستاد انتخابات کشور؛ رادیو و تلویزیون محل اخذ رای را روشن بگذارید
اطلاعیه ستاد انتخابات کشور؛ رادیو و تلویزیون محل اخذ رای را روشن بگذارید

در اطلاعیه شماره ۲۱ ستاد انتخابات کشور به اعضای شعب اخذ رای سراسر کشور آمده است که اطلاعیه‌های منتشره به منزله دستور کتبی بوده و رعایت آن الزامی است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است