کد خبر : 273036
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - 12:01
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

استاندار اصفهان:

ارتقای استانداردها در ساخت مسکن منجر به افزایش هزینه‌ها نشود

استاندار اصفهان گفت: علاوه بر ارتقای استانداردها و توجه به مباحث ایمنی، رویکرد تسهیل‌گری که منجر به کاهش هزینه‌های مردم در امر ساختمان سازی شود نیز ضروری است.

ارتقای استانداردها در ساخت مسکن منجر به افزایش هزینه‌ها نشود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سیدرضا مرتضوی در یکصد و هشتمین جلسه شورای مسکن استان که با حضور رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و سایر اعضا برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه، اظهار کرد: علاوه بر ارتقا استانداردها و توجه به مباحث ایمنی، رویکرد تسهیل‌گر که منجر به کاهش هزینه‌های مردم در امر ساختمان سازی شود نیز ضروری است.

به نوشته مهر؛وی ادامه داد: از این رو انتظار می‌رود سازمان نظام مهندسی به عنوان مغز متفکر امور ساختمان‌سازی تدابیر لازم را در این خصوص داشته باشد.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: در مورد شرکت‌های حقوقی نظام مهندسی نیز می‌طلبد زمینه اجرایی شدن و تعدد شرکت‌های حقوقی توسط سازمان نظام مهندسی فراهم شود.

مرتضوی خاطرنشان کرد: فلسفه وجودی سازمان نظام مهندسی ایمن‌سازی ساختمان‌ها، ارتقا استانداردها، جلوگیری از آسیب‌های ناشی از سوانح طبیعی و… است که بر این امور شک و تردیدی نداریم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دوره خدمت رسانی محصول کار نظام مهندسی در کشور ما کوتاه است و عمر ساختمان‌ها با سرعت بیشتری نسبت به سایر کشورها به پایان می‌رسد، انتظار می‌رود سازمان نظام مهندسی به اموری که منجر به افزایش عمر ساختمان‌ها می‌شود نیز توجه ویژه‌ای داشته باشد.

استاندار اصفهان گفت: مکرراً در جلسات شورای مسکن با موضوع کمبود ناظر در حوزه ساخت مسکن مواجه می‌شویم که می‌طلبد این موضوع نیز در دستور کار سازمان نظام مهندسی ساختمان قرار بگیرد.

گفتنی است در این نشست امور ساخت و ساز مسکن در شهرستان گلپایگان نیز مورد رصد و گفتگو قرار گرفت و تصمیمات لازم جهت تسریع در پروژه‌های مسکن این شهرستان اتخاذ شد.

اخبار مرتبط:
۱۲۰ هتل و ۲۵ مهمان‌پذیر آماده استقبال از مهمانان نوروزی اصفهان شد
۱۲۰ هتل و ۲۵ مهمان‌پذیر آماده استقبال از مهمانان نوروزی اصفهان شد

مسوول کمیته اسکان ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: نوروز ۱۴۰۳، ۱۲۰ هتل و ۲۵ مهمان‌پذیر در این شهر به مهمانان خدمات ارائه خواهند داد.

فرماندار اصفهان:  شعب اخذ رای در روز انتخابات به صورت برخط رصد می‌شود
فرماندار اصفهان: شعب اخذ رای در روز انتخابات به صورت برخط رصد می‌شود

فرماندار اصفهان گفت: رصد لحظه‌ای شعب و اعضای شعب در این دوره از انتخابات در دستور کار است.

خدمات‌دهی مترو اصفهان یک ساعت افزایش یافت
خدمات‌دهی مترو اصفهان یک ساعت افزایش یافت

مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان گفت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، مترو اصفهان از پنجم اسفندماه تا پایان سال تا ساعت ۲۲ به شهروندان خدمات می‌دهد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است