کد خبر : 272797
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - 12:48
دسته‌بندی : اقتصادی، برگزیده ها
چاپ

رئیس سازمان برنامه و بودجه:۲۸ درصد منابع بودجه امسال محقق نشده است / سیاست کنترل تورم نتایج رضایت بخشی را به دنبال نداشته

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: سال گذشته به علت حذف ارز حمایتی، فشار اقتصادی زیادی به مردم تحمیل شد. پیرو آن امسال سیاست کنترل تورم و مدیریت اثرهای ناشی از افزایش نرخ ارز اجرا شد که هنوز نتایج رضایت بخشی را به دنبال نداشته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه:۲۸ درصد منابع بودجه امسال محقق نشده است / سیاست کنترل تورم نتایج رضایت بخشی را به دنبال نداشته

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایسنا نوشت: رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: سال گذشته به علت حذف ارز حمایتی، فشار اقتصادی زیادی به مردم تحمیل شد. پیرو آن امسال سیاست کنترل تورم و مدیریت اثرهای ناشی از افزایش نرخ ارز اجرا شد که هنوز نتایج رضایت بخشی را به دنبال نداشته است.

داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه در دیدار با آیت‌الله حسینی بوشهری، محدودیت منابع را بزرگترین چالش این سازمان دانست و گفت: به علت محدودیت منابع، باید نیازها را اولویت‌بندی کنیم. اولویت اصلی دولت، ایجاد ثبات فراگیر و مستمر در اقتصاد است، چون تورم بالا در چند سال گذشته برای مردم، بخصوص اقشار کم‌درآمد، آزاردهنده شده است.

او با اشاره به سیاست دولت در ایجاد ثبات و آرامش در قیمت‌ها، بیان کرد: سال گذشته به علت حذف ارز حمایتی، فشار اقتصادی زیادی بر مردم تحمیل شد که پیرو آن امسال سیاست کنترل تورم و مدیریت اثرات ناشی از افزایش نرخ ارز اجرا شد که البته هنوز نتایج رضایت بخشی را به دنبال نداشته است.

معاون رئیس جمهوری ناترازی و کسری بودجه را یکی از عوامل مؤثر در ایجاد تورم در جامعه دانست و افزود: امسال تلاش کردیم هزینه‌ها را با درآمدها هم‌سان‌سازی کنیم و برخی هزینه‌ها را کاهش دهیم تا دولت مجبور به انجام اقدامات تورم‌زا نشود.

تحقق نیافتن ۲۸ درصدی منابع بودجه  امسال

منظور گفت: متأسفانه ۲۸ درصد از منابع بودجه امسال محقق نشده است. تلاش کردیم در لایحه بودجه سال آینده، منابع درآمدی دولت را به صورت واقعی ببینیم که در نتیجه آن، میزان برخی درآمدها را در لایحه بودجه کاهش دادیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزایش نرخ ارز را دیگر عامل ایجاد تورم در کشور ارزیابی کرد و افزود: نرخ ارز برای کالاهای اساسی در سال آینده مانند امسال، ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شد.

وی کنترل ترازنامه بانک‌ها به‌عنوان یکی از عوامل مؤثر در ایجاد تورم را اقدام بعدی در راستای مدیریت ریشه‌های تورم در کشور دانست و اضافه کرد: بخش بزرگی از تسهیلات بانک‌ها به سمت تولید و بخش مولد اقتصاد هدایت می‌شود.

برنامه‌ریزی برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، کاهش نرخ بیکاری به هشت درصد، تعیین تکلیف منوریل و فرودگاه قم، تکمیل راه‌های مواصلاتی، فاضلاب، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و توسعه مدارس و مراکز آموزشی استان قم، از جمله دیگر سرفصل‌های گزارش رئیس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه بود.

اخبار مرتبط:
ضرغامی: صادق بوقی از مسی خیلی بهتر است / به اینفلوئنسرها سیمکارت بدون فیلتر دادیم
ضرغامی: صادق بوقی از مسی خیلی بهتر است / به اینفلوئنسرها سیمکارت بدون فیلتر دادیم

ضرغامی تصریح کرد: وقتی اینفلوئنسری دعوت می‌کنیم بنده خدا باید یک سیمکارت بدون فیلتر داشته باشد چرا که ما او را صدایش کرده‌ایم که بیاید بگوید در ایران چه خبر است.

نامزد مجلس خبرگان: کاندیدا‌ها فقط نقاط قوت خود را بگویند تا جو متشنج نشود
نامزد مجلس خبرگان: کاندیدا‌ها فقط نقاط قوت خود را بگویند تا جو متشنج نشود

نامزد مجلس خبرگان با تأکید بر رعایت اخلاق انتخاباتی مطرح کرد: باید توجه داشت کوچه‌های انتخابات ناپاک است، کسی که نامزد انتخاباتی است باید به همراه حامیانش اصول اخلاقی را رعایت کند، کاندیدا‌ها مراقب باشند اگر رقیب خود هزاران عیب هم دارد آن‌ها را بیان نکنند بلکه نقاط قوت خود را بیان کنند تا جو متشنج نشود.

مصطفی کواکبیان: ما در تهران نامزد نداریم / مطهری برای بستن لیست صدای ملت به ما چیزی نگفت
مصطفی کواکبیان: ما در تهران نامزد نداریم / مطهری برای بستن لیست صدای ملت به ما چیزی نگفت

فهرست صدای ملت به سرلیستی علی مطهری شخصی است و ارتباطی با اصلاح‌طلبان ندارد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است