کد خبر : 272228
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - 21:37
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

روزنامه جمهوری اسلامی: اظهارات وزیر کشور درباره حجاب‌بان های مترو خنده‌دار است

جمهوری اسلامی نوشت: هنوز صدایش در گوشِ هوش تکرار می‌شود؛ آقای رئیسی را می‌گویم که در دومین جلسه مناظرات انتخابات ریاست جمهوری به صراحت می‌گفت: ما گشت ارشاد خواهیم داشت اما نه برای مردم بلکه برای مدیران…

روزنامه جمهوری اسلامی: اظهارات وزیر کشور درباره حجاب‌بان های مترو خنده‌دار است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ جمهوری اسلامی نوشت: هنوز صدایش در گوشِ هوش تکرار می‌شود؛ آقای رئیسی را می‌گویم که در دومین جلسه مناظرات انتخابات ریاست جمهوری به صراحت می‌گفت: “ما گشت ارشاد خواهیم داشت اما نه برای مردم بلکه برای مدیران…” چقدر هم خوشحال‌ کننده و امید آفرین بود این قول از رئیسی که وعده تشکیلِ دولتِ “صادق‌الوعد” را می‌داد. خوشحال بودیم و منتظر.

منتظر بودیم و دست به دعا که زودتر آغاز شود این دولت. اما الآن که از نیمه دوم عمر دولت سیزدهم بیش از سه ماه می‌گذرد، داریم چیز دیگری را تجربه می‌کنیم. حجاب‌بانان و آمران به معروف، مشغول موی زنانند.

کسی هم احوال مدیران را به قاعده “گشت ارشاد” نمی‌پرسد. آنان مشغول کار خود هستند چنان که در پیش بودند. باز هم مردمند و انواع رفتارهایی از این دست. اشتباه نشود، من نه‌تنها با امر به معروف و نهی از منکر، زاویه ندارم که آن را در عظمت نماز و روزه می‌دانم.

قائل به احیای این فریضه جامعه ساز هستم اما نه فقط در برابر مردم بلکه مسئولان محترم را هم باید در این فهرست قرار داد. اتفاقا امر به معروف و نهی از منکرِ صاحبان قدرت و مسئولیت هزار بار مهم تر، لازم‌تر و واجب‌تر از مردمی است که اول و آخر ماجرایشان خودشان هستند. برفی هم اگر بر بامشان بنشیند آنقدر کم و کم اثر است که با یک پارو پاک می‌شود و راه کسی را هن نمی‌بندد برفی که از پشت بامشان بر زمین می‌ریزد.

این مدیران و مسئولان هستند که به گستره مسئولیت‌شان برف بر بام دارند که اگر بر زمین نریزند، سقف نم می‌زند و اگر بر زمین بریزند راه بندان می‌شود. اینان به امر و نهی محتاج ترند. جامعه هم به امر و نهی پذیری اینان است که اصلاح می‌شود.

این که وزیر کشور درباره قصه حجاب‌بانان می‌گوید” ما مجوز خاصی برای این کار ندادیم. در واقع تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر ظاهرا گروه‌های مردمی اقدام می‌کنند و کارشان در این چارچوب است” از آن ماجراهایی است که هم لبخند به لب می‌آورد و هم سر را به تاسف تکان می‌دهد.

در فلان پس کوچه فلان روستا اگر کسی بی‌هماهنگی، کاری بکند، کاری با او می‌کنند کارستان. چطور در تهران با این هیبت و هیمنه میدان ‌داری می‌کنند آن هم با تصمیم شخصی؟ آیا با همین احساس مسئولیت شرعی می‌توان به سازمان‌ها و نهاد‌ها و و زارت خانه‌ها رفت و “مسئولان و مدیران” را به خیر و صلاح فراخواند؟

بی‌خبری از آن جمله شوخی‌هایی است که مرده را به خنده وامی دارد چه رسد به زندگان. واقعا اگر “مردم” خودشان می‌توانند این کار را بکنند بفرمائید تا دیگر مردم هم راهی ادارات شوند برای امر به معروف و نهی از منکر. تازه این تحقق وعده رئیس‌ جمهور رئیسی هم هست. اعتماد جامعه به ساختار و دولت را هم ارتقا می‌دهد. اگر چنین است بسم‌الله…

اخبار مرتبط:
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر با اشاره مطالبات مردم استان خوزستان و ضرورت رسیدگی مسئولان به وضعیت شهر اظهار کرد: برخی از مناطق ما با مشکل فاضلاب و آسفالت و... روبرو هستند؛ بنابراین رسیدگی و رفع این مشکلات از سوی مسئولان ضروری است.

امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد
امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد

رسول فلاحتی، امام جمعه رشت: مردم باید به کسی رای دهند که دلسوز مردم بوده و خود را در انقلاب اسلامی ثابت کرده باشد، اهل سیاسی کاری و جناح بازی نباشد و مسیری مقدس انقلاب اسلامی را بپیماید و از رهبری اطاعت محض داشته باشد؛ انتخاب خواهند کرد.

امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم
امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم

آیت‌الله اعرافی گفت: در گذشته تجربه فتنه‌ای پس از برگزاری انتخابات داریم که به قانون تمکین نشده است.باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم. در گذشته برخی‌ها تن به قانون ندادند و انتظار می‌رود از نامزدها، ستادها و طرفداران که پایبند به اخلاق و قانون باشند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است