کد خبر : 272174
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - 16:05
دسته‌بندی : پیشنهاد سردبیر، سیاسی
چاپ

علیرضابیگی، نماینده مجلس: به یک سال زندان محکوم شدم

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: فرمانداری تبریز طی نامه رسمی به بنده گفت که به دلیل داشتن سابقه محکومیت ارتکاب به اعمال خلاف امنیت ملی ردصلاحیت شدید. بنده در مرحله پیش ثبت‌نام سوءپیشینه به روز ارائه کردم که حاکی از آن بود بنده محکومیت کیفری ندارم الان که هیئت اجرایی این نظر را داده مجدداً سوء پیشینه جدید گرفتم، آن را ضمیمه نامه اعتراض خود کردم و به هیئت نظارت استان ارسال کردم که مشاهده کنند بنده سابقه سوء کیفری ندارم و هیئت اجرایی اشتباه کرده است. 

علیرضابیگی، نماینده مجلس: به یک سال زندان محکوم شدم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ منیبان نوشت: احمد علیرضابیگی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به اینکه شما با لیست کدام جریان سیاسی به مجلس یازدهم راه پیدا کردید، گفت: زمان انتخابات مجلس یازدهم نام بنده را در لیست شورای ائتلاف گذاشته بودند به این ترتیب که بنده نخواسته بودم. نام بنده را در لیست خود گذاشته بودند و من هم حرفی نزدم.

او در پاسخ به اظهارات اخیر متکی مبنی بر اینکه مردم نمایندگان خود را نمی‌شناسند، افزود: این طور نیست البته ممکن است در تهران مردم نمایندگان خود را نشناسند. برای مثال نمایندگان به خیابان بروند و در مورد عملکرد خود از مردم بپرسند و یا از مردم بخواهند نام ۵ نفر از نمایندگان خود را بگویند، حتماً مردم حضور ذهن ندارند که بتوانند بگویند چه کسانی نماینده مردم تهران هستند اما در تبریز، شیراز و یا اصفهان به دلیل ارتباطات بسیار نزدیکی که نمایندگان با مردم دارند آنها را می‌شناسند.

علیرضابیگی ادامه داد: نکته دیگر این است که نمایندگان روابط خود را با مردم دارند به این صورت نیست که فردی به یک باره نماینده شود. هر پنجشنبه که ما ملاقات مردمی داریم دفتر بسیار شلوغ است لذا  متکی شناخت دقیقی از شرایط کشور و روابط نمایندگان با مردم ندارد.
او در واکنش به اینکه یعنی مجلس یازدهم عملکرد مثبتی داشته که بتوان از آن دفاع کرد، تصریح کرد: مجلس یازدهم نقاط مثبت و منفی داشته اما به نظر بنده نقاط منفی بر نقاط مثبت عملکرد مجلس غلبه پیدا کرده به این ترتیب که در مواردی که باید منافع مردم به صورت جدی مورد حمایت قرار می‌گرفت، حرکتی صورت نگرفته است. در مجموع علی‌رغم نقاط مثبتی که مجلس یازدهم داشته اما نقاط منفی آن به اندازه‌ای است که می‌توان گفت که بخش قابل توجهی از علت حال امروز کشور، مربوط به عملکرد متعصبانه مجلس در ارتباط با دولت است چراکه در هر صورت ۱۵۰ نفر از اعضای این مجلس ابلاغ رسمی از طرف رئیسی داشتند که ستاد او را اداره کنند و حتی ۲۲۰ نماینده نامه‌ای را امضا کردند و از رئیسی خواستند، داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شود و از طرفی ۲۵۰ نماینده طی نامه‌ای از بقیه داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری خواستند که انصراف بدهند.

علیرضابیگی همچنین تصریح کرد: طبعتاً چنین مجلسی در مواجه با خطاها و مشکلاتی که دولت رئیسی داشته دچار تعصب حزبی شده و این تعصب بر آنها غلبه پیدا کرده و آن نظارت و حسابرسی که باید صورت می‌گرفته اتفاق نیفتاده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در واکنش به اینکه وقتی خبر ردصلاحیت شما در رسانه‌ها منتشر شد بسیاری تصور کردند به دلیل قضیه افشای اسامی نمایندگانی است که شاسی بلند دریافت کردند، این گمانه تا چه اندازه به واقعیت نزدیک است؟ اظهار کرد:  فرمانداری تبریز طی نامه رسمی به بنده گفت که به دلیل داشتن سابقه محکومیت ارتکاب به اعمال خلاف امنیت ملی ردصلاحیت شدید. بنده در مرحله پیش ثبت‌نام سوءپیشینه به روز ارائه کردم که حاکی از آن بود بنده محکومیت کیفری ندارم الان که هیئت اجرایی این نظر را داده مجدداً سوء پیشینه جدید گرفتم، آن را ضمیمه نامه اعتراض خود کردم و به هیئت نظارت استان ارسال کردم که مشاهده کنند بنده سابقه سوء کیفری ندارم و هیئت اجرایی اشتباه کرده است.

علیرضابیگی در ادامه خاطرنشان کرد: البته بنده متوجه این قضیه هستم که تصمیم گرفتن درباره فردی نظیر من، پزشکیان و همکاران دیگر نمی‌تواند در سطح فرمانداری یک شهرستان اتفاق افتاده باشد و از یک سناریوی کلی نشأت می‌گیرد. نکته دیگر این است که در دادگاه بدوی به دلیل شکایت فاطمی امین به یک سال زندان محکوم شدم که این هنوز قطعیت پیدا نکرده و جزو سوءپیشینه بنده محسوب نمی‌شود.
اخبار مرتبط:
معاون سابق وزارت نفت: سخنان نفتی ظریف که گفت بایدن پیچ را شل کرده، درست است
معاون سابق وزارت نفت: سخنان نفتی ظریف که گفت بایدن پیچ را شل کرده، درست است

سید مهدی حسینی، معاون سابق وزارت نفت بیان کرد: الان آمریکا نزدیک انتخابات است، از مدتی که رقابت‌های انتخاباتی شروع شده، آمریکا به شدت برای کسب رأی بیشتر، نیاز به نرخ پایین بنزین دارد. آمریکایی‌ها به سرعت نسبت به قیمت بنزین و نفت عکس العمل نشان می‌دهند. بنابراین در این شرایط، دولت بایدن تلاش می‌کند تولید نفت بالا برود و ایران نیز در این بین فرصت تولید بیشتر پیدا می‌کند. من تصور می‌کنم صحبت آقای ظریف که گفته‌اند در دولت بایدن، فروش نفت آسان شده، صحبت درستی است. آمریکایی‌ها می‌خواهند قیمت تابلو پمپ بنزین‌ها پایین باشد و به ایران هم اجازه می‌دهد که عرضه را زیاد کند.

پزشکیان: قاطبه مردم امروز در شعب ابی‌طالب هستند اما مدافعان تحریم در ناز و نعمت زندگی می‌کنند
پزشکیان: قاطبه مردم امروز در شعب ابی‌طالب هستند اما مدافعان تحریم در ناز و نعمت زندگی می‌کنند

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: پیامبر، اصحاب آن حضرت و همه مردم در تحریم، گرسنگی و انواع سختی‌ها قرار داشتند؛ نه مثل حالا که قاطبه مردم در شعب ابی طالب قرار دارند، اما عموم مسـٔولین و خانواده‌های آنها، مدافعان تحریم و کاسبان تحریم در قلعه‌های امن، در ناز و نعمت زندگی می‌کنند.

پزشکیان از قالیباف و جلیلی پیشی گرفت و در صدر نِشست / نظرسنجی‌ای که مجری سابق صداوسیما منتشر کرد
پزشکیان از قالیباف و جلیلی پیشی گرفت و در صدر نِشست / نظرسنجی‌ای که مجری سابق صداوسیما منتشر کرد

رنجبران، مقام سابق صداوسیما با انتشار یک نظرسنجی خبر داد که پس از مناظره اول انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، «پزشکیان»، از «قالیباف» و «جلیلی» پیشی گرفته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است