کد خبر : 272085
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - 08:48
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خبر داد؛

نجات خرس قهوه‌ای و ۲ توله‌اش در سمیرم / تیم‌های گشت ونظارت محیط بانی افزایش یابد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از نجات یک قلاده خرس قهوه‌ای و ۲ توله‌اش در سمیرم از یک استخر کشاورزی خبر داد.

نجات خرس قهوه‌ای و ۲ توله‌اش در سمیرم / تیم‌های گشت ونظارت محیط بانی افزایش یابد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ منصور شیشه‌فروش با اشاره به نجات یک قلاده خرس قهوه‌ای و ۲ توله‌اش در سمیرم اظهار داشت: این سه قلاده خرس در یک استخر ذخیره فاقد آب کشاورزی به عمق ۳ متر واقع در روستای نقل بخش پادنای علیای شهرستان سمیرم محبوس مانده بودند.

به نوشته مهر؛ وی با بیان اینکه این حیوانات با حضور عوامل محیط بان اداره محیط زیست سمیرم و پارک ملی دنا و همکاری عوامل محلی و واحد آتش نشانی شهرداری بی ده نجات یافتند، افزود: هر سه قلاده خرس به محیط طبیعی بازگشتند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه منطقه حفاظت شده دنا با وسعت ۹۳ هزار هکتار حفاظت شده و ۲۵ هزارهکتار پارک ملی از لحاظ وجود تنوع گونه‌های گیاهی و جانوری بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: با توجه به ضرورت حفاظت و کنترل مستمر لازم است سازمان حفاظت محیط زیست کشور در تفکیک و واگذاری مدیریت منطقه حفاظت شده در بخش دنای شرقی واقع در مرز سیاسی به استان اصفهان و تقویت نیروی انسانی محیط بان و تجهیزات و اعتبارات مرتبط با افزایش تیم‌های گشت و نظارت اقدام کنند.

وی تصریح کرد: همچنین لازم است به منظور پیشگیری از وقوع حوادث مشابه سازمان جهاد کشاورزی با ابلاغ به تمامی مالکان استخرهای ذخیره آب کشاورزی نسبت به الزام نمودن به نصب حفاظ و محصور نمودن اطراف استخرها جهت جلوگیری از وقوع حوادث اقدام شود.

اخبار مرتبط:
جشنواره ملی ۲۴ هزار نقش در اصفهان برگزار می‌شود
جشنواره ملی ۲۴ هزار نقش در اصفهان برگزار می‌شود

دستیار ویژه مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از برگزاری جشنواره ملی ۲۴ هزار نقش در اصفهان با محوریت صنایع‌دستی خبر داد.

شروع به کار مجدد یک واحد تولیدی بزرگ در اصفهان
شروع به کار مجدد یک واحد تولیدی بزرگ در اصفهان

رئيس كل دادگستري اصفهان گفت: با حمايت دستگاه قضائي و اجرايي استان و پيگيري‌هاي دبيرخانه ستاد اقتصاد مقاومتي دادگستري استان اصفهان يكي از خطوط توليد شركت كاشي اصفهان افتتاح شد و اين كارخانه به چرخه توليد بازگشت.

اولین موزه پلیس در اصفهان راه اندازی می‌شود
اولین موزه پلیس در اصفهان راه اندازی می‌شود

رئیس دفتر تحقیقات کاربردی پلیس استان اصفهان از توافق با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور فراهم شدن مقدمات راه اندازی اولین موزه پلیس در این استان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است