کد خبر : 272036
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - 10:10
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

حوادث ترافیکی جان ۶۹ عابرپیاده را در معابر شهری اصفهان گرفت

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به جان باختن 69 عابر پیاده درمعابر شهری در 7 ماهه سال جاری، سالمندان و کودکان را بیشترین عابران پیاده جان باخته در معابر شهری در این مدت عنوان کرد.

حوادث ترافیکی جان ۶۹ عابرپیاده را در معابر شهری اصفهان گرفت

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی اصغر زارع، رئیس پلیس راهور اصفها اظهار داشت: در ۷ ماهه سال جاری ۶۹ نفر عابر پیاده در معابر شهری استان بر اثر حوادث ترافیکی جان باختند که ۲۰ نفر آنان زن و ۴۹ نفر مرد بودند.

به نوشته فارس؛ وی بیشترین عابران جان باخته در معابر شهری را سالمندان و کودکان عنوان کرد و گفت: از مجموع کل عابران جان باخته در معابر شهری استان ۳۹ نفر ۶۵ سال به بالا و ۸ نفر ۲ تا ۱۵ سال بودند که در این خصوص به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم بیشتر از همیشه مراقب این دو قشر باشند.

زارع بیان کرد: شهرستان اصفهان با ۲۹ نفر، خمینی شهر ۸، نجف‌آباد و کاشان هر کدام با ۶ نفر، شاهین شهر و میمه با ۵ نفر و شهرستان لنجان با ۴ نفر بیشترین عابران جان باخته در حوادث ترافیکی ۷ ماهه سال جاری را داشتند.

رئیس پلیس راهور اصفهان بیشترین روز جان باختن عابران پیاده را چهارشنبه و بیشترین ساعات را ۱۸ تا ۲۰ عنوان کرد و افزود: ۹۰ درصد این عابران در راه‌های اصلی و ۱۰ درصد در بزرگراه جان باخته بودند.

وی با اشاره به سهم تقصیر رانندگان خودروهای عبوری در جان باختن ۶۸ نفر از عابران پیاده عنوان کرد: عدم توجه به جلو از سوی رانندگان علت وقوع این حوادث بود که این موضوع تلنگر و هشداری جدی به رانندگانی است که در هنگام رانندگی تمام حواس خود را به جلو معطوف نمی‌کنند.

زارع صحبت کردن، پیامک زدن و تماشای صفحات مجازی گوشی تلفن همراه در هنگام رانندگی با سرعت بالا، تعویض موج رادیو و آهنگ دستگاه پخش، صحبت کردن با سرنشینان، نگاه کردن به اطراف و رانندگی با حالت عصبانیت و پرخاشگری را از جمله دلایل عدم توجه به جلوی رانندگان عنوان کرد.

رئیس پلیس راهور اصفهان تصریح کرد: رانندگان باید بدانند در همان لحظه که نگاه خود را از جلو بر می‌دارند عابری ممکن است از مقابل خودروی آنها که با سرعت بالا در حرکت است رد شود و همین عدم توجه و دقت به جلوی آنها یک عمر پشیمانی به بار بیاورد.

وی با بیان اینکه تنها یک نفر از عابران پیاده جان باخته به علت سهل انگاری و عبورناگهانی از بزرگراه مقصر تشخیص داده شد، گفت: شهروندان نیز باید این نکته را مد نظر داشته باشند که عبور آنان از بزرگراه برابر قانون ممنوع است و باید حتماً از پل‌های عابر پیاده برای رد شدن از بزرگراه استفاده کنند.

اخبار مرتبط:
اقدامات راهگشایی با ایجاد نگرش در میان معلمان اجرا می‌شود
اقدامات راهگشایی با ایجاد نگرش در میان معلمان اجرا می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: با ایجاد نگرش از میان مدیران و معلمان می‌توان اقدامات راهگشایی را اجرایی کرد و همچنین از ظرفیت مطلوب دانشگاه فرهنگیان نباید غافل شد.

دستگیری ۱۸ متهم متواری در اصفهان
دستگیری ۱۸ متهم متواری در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از دستگیری ۱۸ متهم متواری طی اجرای طرح امنیت محله محور در این شهرستان خبر داد.

شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است
شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است

فرماندار اصفهان گفت: شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است که امیدواریم با همکاری یکدیگر بتوانیم انتخاباتی باشکوه و در تراز اصفهان برگزار کنیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است