کد خبر : 271944
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - 14:03
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

محسن هاشمی: زاکانی گمان می‌کند با تخریب آیت‌الله هاشمی از نردبان قدرت را بالا می‌رود

رئیس شورای شهر پنجم گفت: آیا این تخریب‌ها، برای کشور یا منافع ملی یا در پیشگاه خدا، دارای اجر و ثواب است یا خسارت و عقاب؟ به نظر می‌رسد تنها منفعت این اقدام، نوعی خودشیرینی است؛ ولی ظاهرا تیم رسانه‌ای آقای زاکانی، همچنان تصور می‌کند که از این طریق در نردبان قدرت بالاتر می‌رود.

محسن هاشمی: زاکانی گمان می‌کند با تخریب آیت‌الله هاشمی از نردبان قدرت را بالا می‌رود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محسن هاشمی در یادداشتی در روزنامه شرق به تخریب مرحوم آیت‌الله هاشمی توسط زاکانی واکنش نشان داده است.

او نوشته است: جناب زاکانی که علاوه بر مسئولیت شهرداری تهران و دستیاری ویژه رئیس‌جمهور، در سیاست و انتخابات نیز فعالیت دارد، در یکی از رسانه‌های منتسب به ایشان به‌تازگی مطلبی با عنوان «روحانی وارث اخلاق ناپسند هاشمی شده است؟» منتشر کرده است که به بهانه انعکاس خبری ثبت‌نام دکتر روحانی در مجلس خبرگان، مانند گذشته آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را تخریب کرده است.

آیا این تخریب‌ها، برای کشور یا منافع ملی یا در پیشگاه خدا، دارای اجر و ثواب است یا خسارت و عقاب؟ به نظر می‌رسد تنها منفعت این اقدام، نوعی خودشیرینی است؛ ولی ظاهرا تیم رسانه‌ای آقای زاکانی، همچنان تصور می‌کند که از این طریق در نردبان قدرت بالاتر می‌رود.

اما این نوع نگاه ابزاری و فرصت‌طلبانه به سیاست تحت پوشش شعائر و ارزش‌ها، روی دوم سکه‌ای است که به‌تازگی یکی از استادان دانشگاه در گفتگو با شبکه خبر، از آن به‌عنوان «صهیونیسم حزب‌اللهی» یاد کرد و دلیل این تعبیر را اظهارات یکی از خانم‌های سیاسی جریان اصولگرا که مدعی شده بود «مملکت مال حزب‌اللهی‌هاست» عنوان کرد.

اینکه یک دیدگاه سیاسی و ایدئولوژیک با تکیه بر اعتقادات خود مدعی می‌شود که یک سرزمین متعلق به اوست، دقیقا همان ادعای صهیونیسم است که فلسطین را ارض مقدس یهودیان می‌داند و در ایران نیز گروهی نورسیده که در دوران مبارزه نقشی نداشتند، اکنون مدعی هستند که کشور متعلق به آنان است و حتی اگر بپذیریم ۱۰ درصد مردم از این سلیقه سیاسی افراطی حمایت می‌کنند، ۹۰ درصد بقیه ایرانیان سهمی در اداره کشور ندارند.

این جریان نورسیده که فقط خود را انقلابی و حزب‌اللهی می‌داند، باید بداند بزرگ‌ترین آسیب و هزینه از این نوع رویکرد و تخریب دیگران، متوجه اصل انقلاب می‌شود؛ چراکه خلوت‌کردن میدان انقلاب از شخصیت‌های برجسته فقید یا زنده، تضعیف نظام است.

اگر خانواده شهیدان بهشتی و مطهری، همت و… و مرحومان طالقانی، منتظری، موسوی اردبیلی، صانعی و… مورد بی‌مهری قرار بگیرند، بیش از آنکه موجب ناراحتی این عزیزان باشد، به زیان نظام و رهبری انقلاب است.

کوچک‌کردن دایره خودی‌ها و انقلابی‌ها به یک جریان سیاسی، مبدأ تقسیم این جریان پس از یکدست‌شدن به انشعابات مختلف و حذف دیگر سلیقه‌هاست؛ همان‌گونه که جریان راست پس از یکدست‌شدن، راست سنتی را حذف کرد و اکنون نیز نوبت طیف‌های غیرتندرو جناح راست است که به دست جریان انقلابی حذف شوند. باید مراقب بود که تابلوی جریان انقلابی، پوششی برای تمامیت‌خواهی نشود و تحت عنوان حزب‌اللهی، تفکر افراطی شکل نگیرد.

پایان سخن اینکه از جناب زاکانی که خود در دوران دفاع مقدس تحت فرماندهی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، به‌عنوان فرمانده منصوب امام خمینی، جانباز شده است، انتظار می‌رود که امکانات و حمایت‌های خود را این‌چنین در راهی که به تیشه‌زدن به ریشه انقلاب منجر می‌شود، هزینه نکند.

اخبار مرتبط:
فلاحت‌پیشه: آرایش فعلی نامزدها تنها ظلم به پزشکیان نیست، ظلم به همه مردم ایران است / احتمالاً قالیباف انصراف می‌دَهد
فلاحت‌پیشه: آرایش فعلی نامزدها تنها ظلم به پزشکیان نیست، ظلم به همه مردم ایران است / احتمالاً قالیباف انصراف می‌دَهد

تحلیلگر مسائل سیاسی کشور گفت: آرایش فعلی نامزدها تنها ظلم به پزشکیان نیست بلکه ظلم به مردم ایران نیز است که اکثر منتقد وضع موجود هستند. معتقدم حداقل 2 نامزد اصولگرا هدف انتخاباتی ندارند و فقط آمده اند تا با تبلیغات منفی جلوی رأی آوری نامزد منتقد وضع موجود را بگیرند. آنها از بیت المال هزینه می کنند و وقت مردم را می گیرند مثلا مناظرات می توانست 2 ساعته باشد اما در حال حاضر 4 ساعته برگزار می شود.

زاکانی: دارم توبه می‌کنم که چرا بیشتر در جبهه کار نکردم
زاکانی: دارم توبه می‌کنم که چرا بیشتر در جبهه کار نکردم

زاکانی گفت: بعضی‌ها علاقمندند که به گذشته برگردند و خودشان در مافوق طبقات اجتماعی قرار بگیرند. باید حواسمان جمع باشد که فریب گفته‌ها و افکار آنها را نخوریم. مردم باید انتخاب کنند و بعد انتخاب نظارت کنند که آن قولی که به مردم داده شده به آن عمل می‌کنند یا خیر؛ امروز کشور سرمایه‌های زیادی دارد و برخی علاقه دارند این سرمایه‌ها در اختیار بخشی از جامعه باشد و اکثریت مردم از آن سرمایه‌ها محروم باشند.

عبدالعلی‌زاده: پزشکیان در ۸۰ % نتایج نظرسنجی‌ها اول است
عبدالعلی‌زاده: پزشکیان در ۸۰ % نتایج نظرسنجی‌ها اول است

رئیس ستاد مرکزی مسعود پزشکیان گفت: طبق نظر خبرگزاری‌ها و نظرسنجی‌هایی که بررسی کردیم آقای پزشکیان در ۸۰ درصد این نتایج جایگاه نخست را دارد و این بسیار خوب است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است