کد خبر : 271883
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - 21:50
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

همایون: همسرم هیچ‌گونه همکاری‌ با سایت هرانا نداشته است

همسر سعیده شفیعی گفت: ماهنامه خط صلح نیز حداقل در زمان رسیدگی به پرونده، حتی فیلتر نشده بود و بسیاری از مقامات کشور نیز با آن مصاحبه کرده‌اند. سعیده با اسم و هویت واقعی خود در این ماهنامه کمتر از ده مقاله نوشته است که این موضوع مؤید عدم سوءنیت اوست.

همایون: همسرم هیچ‌گونه همکاری‌ با سایت هرانا نداشته است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ روزنامه هم میهن با حسن همایون، همسر سعیده شفیعی درباره پرونده همسرش گفت‌وگو کرده است.

بخش‌های مهم ای گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

  • طبق کیفرخواست صادره، اتهامات سعیده اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضدامنیت داخلی و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق فعالیت در ماهنامه خط صلح و سایت هراناست. اما واقعیت این است که همسر من به‌هیچ‌وجه همکاری‌ای با سایت هرانا نداشته است. نکته مهم آنکه در کیفرخواست صادره ضابط و بازپرس پرونده عنوان کردند، متهم از ارتباط سایت خط صلح و هرانا بی‌اطلاع بوده است.
  • ماهنامه خط صلح نیز حداقل در زمان رسیدگی به پرونده، حتی فیلتر نشده بود و بسیاری از مقامات کشور نیز با آن مصاحبه کرده‌اند. سعیده با اسم و هویت واقعی خود در این ماهنامه کمتر از ده مقاله نوشته است که این موضوع مؤید عدم سوءنیت اوست. با توجه به اینکه او به صورت غافلگیرانه بازداشت شده بود، در گوشی‌ همراهش هم موردی نبوده که بگوییم با هرانا ارتباط داشته و برای آنها نوشته است و وکیل پرونده نیز مستنداتی از همکاری او با هرانا در پرونده مشاهده نکرده بود.
  • اتفاق عجیبی که در دادگاه تجدیدنظر رخ داد این بود که مدت حبس‌ برای اتهام اجتماع و تبانی را به ۳ سال و ۶ ماه و یک روز و میزان حبس برای فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۷ ماه و ۱۶ روز تقلیل داده شد. اگر دادگاه تجدیدنظر قائل به این بوده که همسر من به هر علتی از حق تخفیف برخوردار است ۲۹روز تقلیل مدت حبس برای مجازات اجرایی او، به چه درد می‌خورد؟ از طرف دیگر با توجه به شرایط پرونده، سعیده شفیعی می‌توانست مشمول بخشنامه عفو قرار گیرد اما نظر هر دو دادگاه  بدوی و تجدیدنظر این بود که او و هم‌پرونده‌ای دیگرش، یعنی نسیم سلطان‌بیگی مشمول عفو نشوند. در نهایت نیز درخواست اعاده دادرسی که وکیل سعیده ثبت کرد، رد شد.
اخبار مرتبط:
دو خبرنگار دیگر از منتقدان قالیباف بازداشت شدند
دو خبرنگار دیگر از منتقدان قالیباف بازداشت شدند

همچنین پیش از این هم صبا آذرپیک و یاشار سلطانی بازداشت شده بودند. این دو خبرنگار هم از منتقدان جدی محمدباقر قالیباف بودند.

مدیرکل بازرسی وزارت علوم در دولت دوازدهم اخراج محمد فاضلی از دانشگاه را تایید کرد
مدیرکل بازرسی وزارت علوم در دولت دوازدهم اخراج محمد فاضلی از دانشگاه را تایید کرد

مدیرکل سابق بازرسی وزارت علوم می گوید: به عنوان حقوق‌دانی مستقل اعلام می‌کنم که حق با دکتر فاضلی است.

آرش میثاقی و سمیرا یوسفی در کانادا به قتل رسیدند
آرش میثاقی و سمیرا یوسفی در کانادا به قتل رسیدند

وب سایت نورنیوز از تیراندازی خونین در کانادا و قتل دو شهروند ایرانی خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است