کد خبر : 271880
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - 21:42
دسته‌بندی : اجتماعی، برگزیده ها
چاپ

رسانه جبهه پایداری: آزادی توماج صالحی دهن‌کجی به شهدا بود

سایت رجانیوز، وابسته به جبهه پایداری در خصوص آزادی توماج صالح مدعی شد: قوه قضاییه بابت این نوع کنش‌ها به افکار عمومی توضیح دهد.

رسانه جبهه پایداری: آزادی توماج صالحی دهن‌کجی به شهدا بود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سایت رجانیوز، وابسته به جبهه پایداری نوشت:جمع کل محکومیت توماج صالحی در شش عنوان اتهامی ۱۸ سال و ۳ ماه حبس، پرداخت ۲۳۰ میلیون ریال جزای نقدی، تحمل چهل ضربه شلاق (به‌خاطر اخلال در نظم عمومی) و اعمال مجازات‌های تکمیلی بوده است؛ اما باتوجه‌ به تعدد جرم و تعدد مجازات، طبق قانون مجازات اشد به‌علاوه یک‌چهارم، یعنی پنج سال حبس به‌علاوه یک سال و سه ماه حبس، جمعاً شش سال و سه ماه حبس در این پرونده برای متهم در نظر گرفته شد. او البته از اتهامات توهین به بنیان‌گذار انقلاب و رهبری و ارتباط با دول متخاصم تبرئه شده بود.

اما با گذشت چند ماه دیوان عالی نه‌تنها حکم بدوی را نقض بلکه او را مستحق عفو هم در نظر گرفت تا یکی از لیدرهای داخلی ضدانقلاب به‌راحتی و با یک سال زندان دوباره آزاد شود!
نکته منفی ماجرا اما جایی است که بر اساس گزارش‌های واصله، نیروهای ناجا که سال گذشته به‌صورت جان‌برکف در صدد حفاظت از امنیت شهروندان بودند؛ اما در درگیری‌ها به هر نحوی دچار تخلف‌هایی شده‌اند، مورد عفو قرار نگرفته و در حال سپری‌کردن دوران محکومیت خود هستند.
معلوم نیست قوه قضاییه با چه هدفی این رویکرد را در پیش گرفته است. رویکردی که باعث ناراحتی خانواده شهدا و فدائیان ناظام و سرکشی ضدانقلاب شده است؛ چراکه قاتلین شهدای امنیت خیلی زود محکومیتشان را سپری کرده و حتی برخی با وساطت افراد ذی‌نفوذ از مجازات‌های سنگین گریخته‌اند اما خانواده‌های شهدا، عزیزان خود را با دستان خود خاک کرده‌اند.
این دهن‌کجی‌های متعدد به خون شهدا و برخوردهای لطیف با قاتلین شهدا و برهم‌زنندگان امنیت قابل‌چشم‌پوشی نیست و بهتر است قوه قضاییه بابت این نوع کنش‌ها به افکار عمومی توضیح دهد.
اخبار مرتبط:
پورمحمدی: در ماجرای جنگ اوکراین، هم هزینه کردیم و هم تحریم شدیم
پورمحمدی: در ماجرای جنگ اوکراین، هم هزینه کردیم و هم تحریم شدیم

مصطفی پورمحمدی، کاندیدای ریاست‌جمهوری: در اتفاقات اوکراین ما بیشترین هزینه را دادیم اما از مزایای آن استفاده نکردیم.

نمازی: این درست نیست به علت حادثه هلیکوپتر، عملکرد رئیسی را سفید نشان دهیم / ماموریت دو کاندیدای پوششی، کوبیدن پزشکیان و حمله به پورمحمدی است
نمازی: این درست نیست به علت حادثه هلیکوپتر، عملکرد رئیسی را سفید نشان دهیم / ماموریت دو کاندیدای پوششی، کوبیدن پزشکیان و حمله به پورمحمدی است

عضو حزب کارگزاران گفت: مگر آقای رئیسی وعده نداد که سالی یک میلیون شغل ایجاد کند و سالی یک میلیون مسکن بسازد؟ مگر آقای رئیسی وعده تورم تک رقمی را نداد؟ کدام یک از وعده‌های ایشان عملی شده است؟ اینکه بگوییم چون حادثه برای ایشان رخ داده و بخواهیم سیاهی را سفید کنیم درست نبود. بنابراین عیب این مناظره عدم رقابتی بودن آن است.

علی جنتی: برخی نامزدها برای عقده‌گشایی وارد انتخابات شدند
علی جنتی: برخی نامزدها برای عقده‌گشایی وارد انتخابات شدند

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم، به دیده‌بان ایران گفت: برخی از کاندیداها از دیرباز یک سری عقده‌هایی در ذهنشان دارند که هنوز حل نشده است و در واقع برای عقده‌گشایی آمدند و در تلاشند تا به دولت آقای روحانی حمله بکنند و همه تقصیرها را بر گردن دولت ایشان بی‌اندازند؛ طوری که انگار در دولت قبلی هیچ اتفاقی نیفتاد و هیچ مشکل و ضعفی وجود نداشته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است