کد خبر : 271594
انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - 23:28
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

ساخت‌وساز در جنوب شهر اصفهان باوجود افزایش صدور مجوز کاهش یافت

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان از صدور بیش از 2 هزار پروانه الکترونیکی ساختمان در شهر اصفهان در سال 1402 خبر داد و گفت: منطقه 8 با صدور حدود 266 پروانه ساختمانی بیشترین آمار صدور را دارا بوده است.

ساخت‌وساز در جنوب شهر اصفهان باوجود افزایش صدور مجوز کاهش یافت

به گزارش سایت خبری مدارا؛ وحید مهدویان، معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان با بیان اینکه اقدامات شهرداری اصفهان در سال ۱۴۰۱ توانست تا حدودی چالش‌های موجود در حوزه شهرسازی را برطرف کند، اظهار داشت: این اقدامات، افزایش صدور پروانه ساختمانی را به دنبال داشت، تا جایی که صدور پروانه در ۷ ماه نخست سال ۱۴۰۲ به ۲ هزار و ۱۰۵ پروانه رسید، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته کمتر از ۲ هزار پروانه بوده است.

به نوشته فارس؛ وی افزود: البته این نکته قابل ذکر است که با وجود افزایش آمار صدور پروانه، مساحت کل ساخت و ساز در شهر اصفهان در جنوب شهر کاهش داشته است، چرا که بیشترین آمار صدور پروانه در سال ۱۴۰۲ متعلق به مناطق شمال شهر با قابلیت جذب سرمایه بهتر بوده است.

مهدویان گفت: منطقه یک با صدور حدود ۴۶ پروانه ساختمانی بیشترین صدور پروانه در بافت فرسوده را در سال ۱۴۰۲ داشته، سپس منطقه ۸ و سایر مناطق همچون مناطق ۳،۱۰،۱۱،۲،۱۵،۱۲ با توجه به ارائه مشوق‌های نوسازی بافت فرسوده بیشترین آمار صدور پروانه را داشته‌اند.

معاون شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود که در سال ۱۴۰۲ آمار صدور پروانه در اصفهان به بیش از ۳ هزار پروانه برسد.

اخبار مرتبط:
آلودگی هوای اصفهان ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته است
آلودگی هوای اصفهان ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه آلودگی هوا امسال ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته بود، گفت: میانگین شاخص آلودگی هوا در این مدت بین ۱۶۲ تا ۱۶۵ بوده است بوده و حتی بعضی از ایستگاه‌ها شاخص آلودگی هوا تا ۲۲۰ نیز رفت.

۳ واحد صنفی متخلف در اصفهان پلمب شدند
۳ واحد صنفی متخلف در اصفهان پلمب شدند

رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از پلمب 3 واحد صنفی لباس در شهر اصفهان به علت تخلفات صنفی، توسط مأموران پلیس اطلاعات و امنیت استان خبر داد.

نیروگاه اصفهان بدون سوخت مازوت فعال است
نیروگاه اصفهان بدون سوخت مازوت فعال است

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق اصفهان استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه اسلام آباد را تکذیب کرد.‌

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است