کد خبر : 271570
انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - 20:58
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

هشدار پلیس راه اصفهان در خصوص تردد در محورهای غربی و جنوبی استان

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه اکثر نقاط استان در روزهای آتی با موج بارندگی، وزش باد، گرد و غبار و ناپایداری جوی همراه خواهد بود از رانندگان خواست از سفرهای غیر ضروری به ویژه تردد در محورهای غربی و جنوبی و راه‌های کوهستانی استان اجتناب کنند.

هشدار پلیس راه اصفهان در خصوص تردد در محورهای غربی و جنوبی استان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی مولوی، رئیس پلیس راه اصفهان اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر اینکه آسمان اکثر نقاط استان در روزهای آتی با موج بارندگی، وزش باد، گرد و غبار و ناپایداری جوی همراه خواهد بود از هم استانی‌ها می خواهم تا از سفرهای غیرضروری به ویژه تردد در محورهای غربی، جنوبی و راه‌های کوهستانی استان اجتناب کنند و در صورت ضرورت حتماً ملزومات زمستانی نظیر زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.

به نوشته فارس؛ وی افزود: رانندگی در شرایط ناپایداری جوی و هنگام بارش نزولات آسمانی به دلیل کاهش شدید دید رانندگان، لغزنده بودن جاده‌ها و احتمال بروز هرگونه خطر در طول مسیر دارای حساسیت بیشتری نسبت به زمان‌های عادی است و باید رانندگان با سرعت مطمئنه اقدام به رانندگی کنند به طوری که در هر شرایطی بتوانند خودرو را کنترل و از بروز حادثه جلوگیری کنند.

مولوی تصریح کرد: در شرایط بسیار حساس بارندگی و لغزنده بودن جاده‌ها رانندگان حتماً باید قبل از اقدام به رانندگی از سلامت برف پاک کن‌ها، گرمکن‌های شیشه‌ها و سیستم تهویه خودرو مطمئن شده تا در طول سفر با مشکلی مواجه نشوند.

رئیس پلیس راه اصفهان خاطرنشان کرد: رانندگان وقتی با برودت هوا اقدام به روشن کردن بخاری در داخل خودرو می‌‌کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که افزایش دما در داخل خودرو باعث خواب آلودگی آنان نشود.

وی با بیان اینکه سرنشینان هوشیار و بیدار نقش بسیار مهمی در پیشگیری از وقوع حادثه برای خودرو در طول مسیر جاده دارند، گفت: سرنشینان خودرو باید مرتب مراقب رفتار و حرکات راننده بوده و در صورت مشاهده خستگی و خواب آلودگی در او به راننده او هشدار داده و با این کار از بروز حادثه برای خودرو جلوگیری کنند.

اخبار مرتبط:
آلودگی هوای اصفهان ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته است
آلودگی هوای اصفهان ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه آلودگی هوا امسال ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته بود، گفت: میانگین شاخص آلودگی هوا در این مدت بین ۱۶۲ تا ۱۶۵ بوده است بوده و حتی بعضی از ایستگاه‌ها شاخص آلودگی هوا تا ۲۲۰ نیز رفت.

۳ واحد صنفی متخلف در اصفهان پلمب شدند
۳ واحد صنفی متخلف در اصفهان پلمب شدند

رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از پلمب 3 واحد صنفی لباس در شهر اصفهان به علت تخلفات صنفی، توسط مأموران پلیس اطلاعات و امنیت استان خبر داد.

نیروگاه اصفهان بدون سوخت مازوت فعال است
نیروگاه اصفهان بدون سوخت مازوت فعال است

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق اصفهان استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه اسلام آباد را تکذیب کرد.‌

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است