کد خبر : 268527
انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - 11:44
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

در نیمه نخست امسال،

۱۵ هزار پرونده قضایی در اصفهان به سازش منجر شد

معاون قضایی دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف اصفهان گفت: تا پیش از آغاز پاییز امسال، ۱۴۸ هزار و ۴۸۰ پرونده در این استان به شورای حل اختلاف واگذار شد که ۳۲ هزار پرونده از آنها قابلیت صلح و سازش داشت و در نهایت ۱۵ هزار پرونده با سازش طرفین پایان یافت.

۱۵ هزار پرونده قضایی در اصفهان به سازش منجر شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛حمید بهرامیان در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: صلح و سازش طرفین از جمله رویکردهای ما به شمار می‌رود و بر همین اساس از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ به بعد، بالغ بر ۸۵۰ «صلح‌یار» معرفی کرده‌ایم تا زمینه توافق شاکیان و متشاکیان فراهم شود.

به نوشته ایرنا؛ وی ادامه داد: به غیر از صلح و سازش، روش‌های جایگزین دیگر مانند داوری و میانجی‌گری در امور کیفری وجود دارد، بر همین مبنا «شعب صلحی» با محوریت صنوف افزایش یافت.

معاون قضایی دادگستری و رییس شوراهای حل اختلاف اصفهان یادآور شد: تشکیل هیات صلح در مساجد اصفهان نیز راهکار مناسبی برای کاهش مشکلات حقوقی و قضایی است و از این ظرفیت باید بیش از گذشته بهره بگیریم.

بهرامیان با بیان اینکه داوران را قضات بازنشسته و اساتید هیأت علمی و همچنین پذیرفته شدگان در آزمون تشکیل می‌دهد، خاطرنشان کرد: در یک سال اخیر حدود ۶۹۰ داور راستی آزمایی شده اند.

وی با اشاره به اینکه صلح و سازش از مفاهیم با ارزش دینی محسوب می شود، افزود: ۳۲۸ شعبه شهری و ۱۸۷ شعبه روستایی در این خطه با محوریت صلح و سازش فعالیت دارند.

معاون قضایی دادگستری و رییس شوراهای حل اختلاف اصفهان خاطرنشان کرد: اطاله دادرسی در روند رسیدگی به دعاوی جزو چالش‌های ما به شمار می‌رود و توجه به صلح و سازش راهکار کاهش این چالش است.

بهرامیان با بیان اینکه عدالت ترمیمی باید جای عدالت کیفری را بگیرد، گفت: هدف از عدالت ترمیمی، تغییر و بازگرداندن مجرم به جامعه و از سرگیری زندگی عادی است.
معاون قضایی دادگستری با اشاره به نجات ۴۹ نفر از محکومان به اعدام با مشارکت نیکوکاران در این استان تصریح کرد: هیات‌های صلح با محوریت خیران بخوبی می‌توانند در این زمینه فعالیت داشته باشند.

اخبار مرتبط:
تأکید استاندار اصفهان بر اجرای کامل مصوبات سفر رئیس جمهور شهید
تأکید استاندار اصفهان بر اجرای کامل مصوبات سفر رئیس جمهور شهید

مدیرکل دفتر فنی استانداری اصفهان گفت: استاندار اصفهان بر عزم جدی استان در راستای استفاده از ظرفیت‌های موجود برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و اجرای کامل مصوبات سفر رئیس جمهور شهید به استان تاکید کرد.

تمامی مراکز اهدای خون استان اصفهان امروز چهارشنبه فعال هستند
تمامی مراکز اهدای خون استان اصفهان امروز چهارشنبه فعال هستند

مدیرکل انتقال خون اصفهان گفت: تمامی مراکز اهدای خون استان اصفهان امروز چهارشنبه دوم خرداد، در نوبت صبح طبق روال قبل فعال هستند.

پیکر شهید امیر سرتیپ محسن دریانوش در نجف‌آباد به خاک سپرده می‌شود
پیکر شهید امیر سرتیپ محسن دریانوش در نجف‌آباد به خاک سپرده می‌شود

پیکر شهید امیر سرتیپ محسن دریانوش در نجف‌آباد به خاک سپرده می‌شود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است