کد خبر : 268195
انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - 20:34
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

استاندار اصفهان: دانش‌آموزان با دانش، شفافیت و کلام واضح مسائل استان را مطالبه گری کنند

استاندار اصفهان با بیان اینکه دانش‌آموزی که اهل شناخت، تدبیر و تفکر است بایستی با داده‌های صحیح سخن بگوید گفت: نوجوانان در مسیر حرکت خود مراقب و مواظب اولویت‌های جهان اسلام باشند.

استاندار اصفهان: دانش‌آموزان با دانش، شفافیت و کلام واضح مسائل استان را مطالبه گری کنند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان در دیدار صمیمانه با نمایندگان تشکل‌ها و نخبگان علمی و فرهنگی دانش‌آموزی استان، گفت: این روزها امت اسلام داغدار زخمی است که از قریب به ۷۵ سال پیش تاکنون بر پیکر اسلام وارد شده و استعمار پیر و دولت‌های غربی پس از جنگ جهانی دوم دشنه‌ای را در پهلوی سرزمین‌های اسلامی وارد کردند.

به نوشته فارس؛ وی ادامه داد: در ۷۵ سال گذشته سرزمین فلسطین عزیز مادام درگیر تحمیل فشار، ظلم و سفاکی اشغالگران است.

وی افزود: آن دانش‌آموزانی که ۳۶ هزار شهید را به کشور و نظام تقدیم کردند تا فرهنگ ایثار و شهادت در این سرزمین جاری و ساری باشد کسانی بودند که دشمن ستمگر و یاور مظلوم بودند.

استاندار اصفهان متذکر شد: استعمار همیشه برای حکومت بر مناطق مختلف جهان، روش مشغول کردن مردم به امور خود و مسائل فرعی را در پیش گرفته، در خصوص نوجوانان نیز دشمنان برای گمراهی نسل جوان همین روش را در پیش گرفته‌اند.

وی گفت: دغدغه همه ما باید این باشد که چه بر سر مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین می‌آید اما دشمن در تلاش است تا آرمان‌ها را جابه‌جا کند.

استاندار اصفهان یادآور شد: دانش‌آموزان امروز بسیار بالغ، عاقل و اهل تفکر هستند اما باید بر این مهم نیز توجه داشته باشند که اولویت‌های اصیل و ناب اسلامی_ایرانی را برای خود مد نظر قرار دهند.

مرتضوی عنوان کرد: نوجوانان در مسیر حرکت خود مراقب و مواظب اولویت‌های جهان اسلام باشند.

وی ادامه داد: تمامی تلاش دشمن این است که اجازه ندهد موفقیت‌های شاخص جوانان این مرز و بوم در جهان و حتی در کشور منعکس و منتشر شود.

استاندار اصفهان متذکر شد: در مواجهه مردم غزه با رژیم اشغالگر قدس کاری به جایی رسیده که آمریکا طراح و برنامه‌ریز جنگ است.

این مسؤول ضمن اشاره به اهمیت بحث تبیین، گفت: دانش‌آموزی که اهل شناخت، تدبیر و تفکر است بایستی با داده‌های صحیح سخن بگوید و مجموعه مدیران در استان در خلا تصمیم‌گیری نمی‌کنند و همواره از مشورت صنوف مختلف و آحاد مردم استان بهره‌مند هستند.

مرتضوی در حوزه تأمین آب استان که مورد پرسش و تأکید دانش‌آموزان بود، گفت: قرارگاه آب استان با حضور صاحب نظران و کارشناسان تشکیل شد و نهایتا به ۵ محور و ۲۵ برنامه عملیاتی دست یافتیم که مرحله به مرحله در حال اجراست طرح انتقال آب دریا به استان چندین سال در حد یک طرح بود اما تیم مدیریت جدید استان با به کارگیری جمع نخبگان و صاحبنظران در حال اجرای این طرح است.

استاندار اصفهان اظهار کرد: در سطح استان کارهای بسیار زیادی انجام می‌شود، در حوزه نخبگان قرارگاهی صرفاً برای اقتصاد دانش بنیان تأسیس شد.

وی یادآور شد: نسبت مصارف به منابع بانک‌های استان در دو سال اخیر ۲۲ درصد رشد داشته و صدها واحد اقتصادی راکد به چرخه فعالیت بازگشتند.

وی خاطرنشان کرد: اولویت های زندگی ما در مقاطع مختلف متفاوت است، تحصیل، تهذیب و ورزش مهمترین وظیفه دانش‌آموزان ما است و دانش آموزان سرآمد غنی از این سه حوزه هستند.

مرتضوی گفت: شورای آموزش و پرورش استان به نظر ما مهمترین جلسه در استان است که بدون یک جلسه غیبت با جدیت برگزار می‌شود، علاوه بر آن کمیسیون دانش‌آموزی برنامه‌ریزی و تشکیل می‌شود که در آن به صورت خاص مسائل دانش‌آموزان بررسی می‌گردد.

وی ادامه داد: معتقدیم برای اینکه آینده را داشته باشیم باید به نوجوانان و دانش‌آموزان به صورت ویژه نگاه کنیم.

استاندار اصفهان عنوان کرد: اما کارهای فرهنگی زمان بر هستند و متأسفانه بعضا با هجمه هایی در فضای رسانه کار سخت و زمان بر می‌شود.

وی در خصوص راهپیمایی ۱۳ آبان، گفت: بعضی از دانش‌آموزان نمی‌دانند آمریکا تا چه حد در فجایع بشریت دخیل بوده و در طول حیات چند کشور را مورد تاخت و تازه قرار داده است بمبی که در بیمارستان غزه انداخته شده از مراکز توسعه یافته آمریکا هدایت می‌شد.

مرتضوی با برشمردن جنایت‌های آمریکا و رژیم صهیونسیتی، گفت: از این رو دانش‌آموزان و نوجوانان ما بایستی با بصیرت و پرشور در راهپیمایی ۱۳ آبان شرکت کنند و هر کس به هر نحوی که می‌تواند با قلم، قدم، سخن و … در این راهپیمایی شرکت کند.

وی ادامه داد: این مناسبت ها فرصتی برای آشنایی نسل جوان با پیشینه‌های هویتی خود هستند که بایستی به بهترین نحو به آنها پرداخت.

اخبار مرتبط:
۱۵ هزار زن سرپرست خانوار در اصفهان خانه‌دار شدند
۱۵ هزار زن سرپرست خانوار در اصفهان خانه‌دار شدند

مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان اصفهان از تامین مسکن برای ۱۵ هزار زن سرپرست خانوار در استان اصفهان خبر داد.

ورودی تشریفات اصفهان به نام آیت‌الله رئیسی نامگذاری شد
ورودی تشریفات اصفهان به نام آیت‌الله رئیسی نامگذاری شد

ورودی تشریفات اصفهان از سمت فرودگاه در جلسه علنی شورای شهر امروز به نام آیت‌الله رئیسی نامگذاری شد.

شالوده و پی‌ریزی اجرای انتخابات تعیین شعب است
شالوده و پی‌ریزی اجرای انتخابات تعیین شعب است

فرماندار اصفهان گفت: شالوده و پی‌ریزی اجرای انتخابات تعیین شعب است و کمیته اجرایی و فناوری اطلاعات نسبت به ارزیابی شعب و اعضای شعب اقدام کنند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است