کد خبر : 267909
انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - 11:21
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

یک قلاده توله پلنگ به مرکز بازپروری حیات وحش کلاه‌قاضی منتقل شد

توله پلنگی که طی ماه های گذشته در خراسان رضوی از متخلفی کشف شده بود به مرکزی بازپروری و تیمار حیات وحش کلاه قاضی اصفهان منتقل شد.

یک قلاده توله پلنگ به مرکز بازپروری حیات وحش کلاه‌قاضی منتقل شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، توله پلنگی که طی ماه‌های گذشته در یکی از شهرستان‌های خراسان رضوی از متخلفی کشف شده بود و مدتی در باغ وحش وکیل آباد مشهد نگهداری می‌شد، پس از اتخاذ تمهیدات حفاظتی و رعایت وضعیت بهداشتی و اصول جا به جایی گونه‌های حیات وحش، دوم آبان ماه سال جاری به مرکز بازپروری و تیمار حیات وحش استان اصفهان منتقل شد.

به نوشته مهر؛ در همین پیوند مریم امیدی رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش، موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اعلام این خبر، افزود: باتوجه به نگهداری این توله پلنگ در باغ وحش وکیل آباد مشهد و عادت کردن حیوان به حضور انسان، فراهم سازی اقدام‌ها و شرایط لازم در راستای نگهداری این توله پلنگ به صورت طبیعی به دور از حضور انسان ضرورت دارد.

وی تصریح کرد: اقدام‌های کارشناسی و مناسب از این جهت که موجب بازگشت موفقیت آمیز حیوان به عرصه‌های طبیعی جهت ادامه زندگی در شرایط طبیعی بدون دخالت انسان می‌شود، بسیار حساس و پیچیده است.

وی در بخشی دیگر از صحیت های خود، تأکید کرد: انتقال این توله پلنگ با هدف رهاسازی در زیستگاه‌های طبیعی است که برنامه ریزی اجرای این اقدام بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در کمیته‌های فنی و تخصصی در سازمان حفاظت محیط زیست، صورت گرفته است.

مرکز بازپروری حیات وحش استان اصفهان از جمله بهترین مراکز دارای استاندارهای لازم در کشور برای تیمار و بازپروری حیات وحش بوده و به منظور نگهداری موقت حیات وحش با هدف رهاسازی در طبیعت، مکان امن و مناسبی محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط:
دوچرخه‌های شهرداری اصفهان در ناژوان دپو و دچار آسیب شده است
دوچرخه‌های شهرداری اصفهان در ناژوان دپو و دچار آسیب شده است

عضو شورای شهر اصفهان گفت: بیش از ۱۰۰۰ دستگاه دوچرخه در ایستگاه‌های دوچرخه سطح شهر بود، اکنون نه ایستگاه هست نه دوچرخه و قدمی در این زمینه برداشته نشده است.

۵۰ میلیارد فرار مالیاتی یک شرکت تجاری در اصفهان کشف شد
۵۰ میلیارد فرار مالیاتی یک شرکت تجاری در اصفهان کشف شد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از کشف فرار مالیاتی به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در یک شرکت تجاری خبر داد.

شهادت بهترین سرانجام برای حجت‌الاسلام رییسی بود
شهادت بهترین سرانجام برای حجت‌الاسلام رییسی بود

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه اصفهان گفت: شهادت بهترین سرانجام برای حجت‌الاسلام رییسی به عنوان مجاهدی خستگی ناپذیر بود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است