کد خبر : 267845
انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - 16:00
دسته‌بندی : برگزیده ها، سلامت
چاپ

نماینده مجلس: اگر رهبری اجازه دهند آماده اعزام نیرو برای جنگ با اسرائیل هستیم

عضو کمیسیون ملی مجلس یازدهم مدعی شد: ایران از طریق های مختلفی پاسخ حملات آمریکا را به پایگاه های شرق سوریه را می دهد. این هشدار را آمریکا به صورت غیر مستقیم دریافت کرده که نباید به پایگاه های ایران حمله کند. فعلاُ جمهوری اسلامی ایران بنا ندارد به صورت مستقیم پاسخ اقدامات آمریکا را بدهد اما به صورت غیر مستقیم و با استفاده از گروه های مقاومت پاسخ حملات آمریکا به پایگاه های شرق سوریه را می دهیم.

نماینده مجلس: اگر رهبری اجازه دهند آماده اعزام نیرو برای جنگ با اسرائیل هستیم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ دیدبان نوشت: یعقوب رضازاده عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره واکنش ایران به حملات زمینی اسرائیل، گفت: «مجلس فعلا از زبان دیپلماسی و از راه روابط سیاسی که باکشورهای همسایه دارد اقداماتی را انجام داده است. سفرهای رئیس مجلس و دیدار با همتایان خود و محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی در این راستاست. جلسات و سفرهایی که اعضای کمیسیون امنیت ملی در چند روز گذشته به کشورهای قطر، کویت، لبنان، سوریه، روسیه و عراق داشتند و همچنین سفر آقای ذوالنور و ۱۸ نفر از نمایندگان برای دیدار با مقامات کشورهای اسلامی از جمله اقداماتی است که صورت گرفته است. واکنش‌ها فعلا در حد روابط سیاسی و دیپلماسی، دیدارها و محکومیت‌ها در صحنه بین‌المللی است.»

جمهوری اسلامی در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، آموزش نظامی، بهداشتی و بین‌المللی از حماس حمایت می‌کند

وی در پاسخ به اینکه آیا جمهوری اسلامی کمک‌های نظامی به فلسطین خواهد داشت، بیان کرد: «خوشبختانه این نیروهای حماس هستند که با شلیک موشک‌هایی به سمت اسرائیل دست برتر را دارند. حماس، گروه‌های جهادی و حزب‌الله مقاومت می‌کنند و جمهوری اسلامی هم در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، آموزش نظامی بهداشتی و بین‌المللی از حماس حمایت می‌کند.»

رضازاده با اشاره به دخالت آمریکا در جنگ عنوان کرد: «برخلاف حقوق بشر آمریکا مستقیما به جنگ غزه ورود پیدا کرده و با اعزام تکاوران، جنرال‌های چند ستاره و با ارسال سلاح بمب‌های فسفری همه جانبه حمایت می‌کند. جمهوری اسلامی هم حملات آمریکا را محکوم می‌کند و ادامه آن را به صلاح سربازان آمریکایی و منطقه نمی‌داند.»

 گروه های مقاومت پاسخ حملات آمریکا به پایگاه های شرق سوریه را می دهند

این نماینده مجلس در پاسخ به این پرسش که ایران چه پاسخی به حملات چند روز گذشته آمریکا به مواضع نیروهای نزدیک به ایران در ابوکمال سوریه و شرق سوریه می دهد، توضیح داد: «ایران از طریق های مختلفی پاسخ حملات آمریکا را به پایگاه های شرق سوریه را می دهد. این هشدار را آمریکا به صورت غیر مستقیم دریافت کرده که نباید به پایگاه های ایران حمله کند. فعلاُ جمهوری اسلامی ایران بنا ندارد به صورت مستقیم پاسخ اقدامات آمریکا را بدهد اما به صورت غیر مستقیم و با استفاده از گروه های مقاومت پاسخ حملات آمریکا به پایگاه های شرق سوریه را می دهیم.»

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس درمورد پویش‌های اعلام آمادگی برای اعزام به غزه، گفت: «ما در کنار مردم غزه هستیم و این حمایت به معنای حمایت معنوی است. درصورتی که رهبری اجازه دهند هم ملت و هم نمایندگان حاضر هستند که به صورت مستقیم در جبهه حماس علیه اسرائیلی‌ها وارد شوند.»

اخبار مرتبط:
مهاجری: سعید جلیلی حتی سابقه اداره یک مغازه را هم ندارد / تلاش‌هایی برای انصراف جلیلی به نفع قالیباف شده
مهاجری: سعید جلیلی حتی سابقه اداره یک مغازه را هم ندارد / تلاش‌هایی برای انصراف جلیلی به نفع قالیباف شده

فعال سیاسی اصولگرا گفت: جلیلی قطعا ناکارآمد است و او حتی سابقه اداره یک مغازه را هم نداشته و هیچ‌کار اجرایی نکرده. از طرفی یک نگاه کاملا منحصر را در سیاست خارجی رهبری می‌کند.

پزشکیان: طی ۵ ماه می‌توانیم جلوی فساد را بگیریم
پزشکیان: طی ۵ ماه می‌توانیم جلوی فساد را بگیریم

مسعود پزشکیان گفت: اصلاح ساختار اداری ربطی به ارگان‌های دیگر ندارد. در عرض ۵ ماه می‌توانیم جلوی فساد را بگیریم.

دادستانی تهران علیه محمود صادقی اعلام جرم‌ کرد
دادستانی تهران علیه محمود صادقی اعلام جرم‌ کرد

دادستانی تهران علیه محمود صادقی، نماینده سابق مجلس و حقوقدان اعلام جرم کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است