کد خبر : 267702
انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - 20:45
دسته‌بندی : اسلاید، سیاسی
چاپ

مسعود پزشکیان: با گرفتن و زدن و توهین کسی باحجاب نمی‌شود

مسعود پزشکیان گفت: با دعوا و توهین و زور که نمی‌شد به پسر و دخترم حرفی را تحمیل کنم. اعضای جامعه هم مانند فرزندان ما هستند یعنی باید با مردم براساس زبان خوش صحبت کرد، آنها را هدایت کرد و با روش‌هایی که بتواند او را اصلاح کند کار اصلاحی انجام داد با گرفتن و زدن و جریمه کردن فکر نمی‌کنم مشکلی حل شود.

مسعود پزشکیان: با گرفتن و زدن و توهین کسی باحجاب نمی‌شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ خبرآنلاین نوشت: مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی درخصوص ایرادات وارده به لایحه حجاب و عفاف گفت‌وگویی کرده است.

بخش‌های مهم این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

  • ببینید اصولا کار تربیتی و تغییر رفتاری یک امر پرورشی است و از نوع کارهای دستوری نیست. اگر بخواهید دستوری عمل کنید، نتایجی که می‌گیرید خیلی وقت‌ها ممکن است حالت عنادی و عکس‌العملی پیدا کند و به جای اینکه موضوع را به نتیجه برساند، آن را بدتر کند.
  • این کاری الان انجام دادند و آن چیزی که نوشته شده باید به گونه‌ای باشد که جنبه تربیتی و پرورشی در آن پررنگ‌تر باشد. من اطلاع ندارم که چه طرح و برنامه‌ و ایده‌ای برای اجرای آن دارند اما به صورت کلی در بحث تغییر رفتار به این سادگی با یک قانون و دستور نمی‌شود مساله را حل کرد، خیلی چیزها باید اصلاح شود تا من تغییر رفتار پیدا کنم.
  • من بارها این را گفتم، من اگر می‌خواستم نوه‌ها و بچه‌های خودم را آن طور که من می‌خواهم و می‌پسندم و آنگونه که خودم فکر می‌کنم سوق بدهم و گرایش پیدا کنند، خیلی وقت‌ها نمی‌پذیرفتند.
  • من هم هیچوقت دعوا نمی‌کردم که شما ضد من هستید؛ خب ذهنیتش نمی‌پذیرد، باید طوری با او حرف می‌زدم که بپذیرد، با دعوا و توهین و زور که نمی‌شد به پسر و دخترم حرفی را تحمیل کنم. اگر می‌گفتم و نمی‌پذیرفت باید چه کار می‌کردم؟ باید کتک بزنم یا او را از خانه اخراج کنم؟ اعضای جامعه هم مانند فرزندان ما هستند یعنی باید با مردم براساس زبان خوش صحبت کرد، آنها را هدایت کرد و با روش‌هایی که بتواند او را اصلاح کند کار اصلاحی انجام داد با گرفتن و زدن و جریمه کردن فکر نمی‌کنم مشکلی حل شود.
  • حضرت علی به مالک اشتر برای حکومت به مصر تکلیف کار را مشخص کرده است، ایشان در این نامه می‌فرماید که زمانی که به آنجا رسیدی «وَ لا تَقُولَنَّ: اِنّی مُؤَمَّرٌ آمُرُ فَاُطاعُ» نگو من امیرم، دستور می‌دهم و بقیه باید از حرف من اطاعت کنند. که چنین گفتمانی که متکی به زور و دستور باشد، سه پیامد به دنبال دارد اولا«فَاِنَّ ذلِکَ اِدْغالٌ فِی الْقَلْبِ» قلب ها را سیاه و فاسد می‌کند، «َنْهَکَهٌ لِلدّینِ» دین را سست و تضعیف می‌کند و «تَقَرُّبٌ مِنَ الْغِیَرِ» تغییرها و دگرگونی‌ها را نزدیک می‌کند.
  •  این جملات و کلمات یعنی دستور دادن اصلاح که نمی‌کند هیچ! کینه و نفرت هم در دل ایجاد می‌کند، باورهای دینی را تضعیف می‌کند و زمینه برای اعتراضات دیگر درست می‌کند.
اخبار مرتبط:
پورمحمدی: در ماجرای جنگ اوکراین، هم هزینه کردیم و هم تحریم شدیم
پورمحمدی: در ماجرای جنگ اوکراین، هم هزینه کردیم و هم تحریم شدیم

مصطفی پورمحمدی، کاندیدای ریاست‌جمهوری: در اتفاقات اوکراین ما بیشترین هزینه را دادیم اما از مزایای آن استفاده نکردیم.

نمازی: این درست نیست به علت حادثه هلیکوپتر، عملکرد رئیسی را سفید نشان دهیم / ماموریت دو کاندیدای پوششی، کوبیدن پزشکیان و حمله به پورمحمدی است
نمازی: این درست نیست به علت حادثه هلیکوپتر، عملکرد رئیسی را سفید نشان دهیم / ماموریت دو کاندیدای پوششی، کوبیدن پزشکیان و حمله به پورمحمدی است

عضو حزب کارگزاران گفت: مگر آقای رئیسی وعده نداد که سالی یک میلیون شغل ایجاد کند و سالی یک میلیون مسکن بسازد؟ مگر آقای رئیسی وعده تورم تک رقمی را نداد؟ کدام یک از وعده‌های ایشان عملی شده است؟ اینکه بگوییم چون حادثه برای ایشان رخ داده و بخواهیم سیاهی را سفید کنیم درست نبود. بنابراین عیب این مناظره عدم رقابتی بودن آن است.

کنایه سعید جلیلی به قالیباف I ببینید
کنایه سعید جلیلی به قالیباف I ببینید

صفحه توییتر جلیلی فیلمی از سعید جلیلی منتشر کرده است که در آن جلیلی با کنایه از ساخت دریاچه مصنوعی در تهران انتقاد می‌کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است