کد خبر : 267585
انتشار : ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - 11:45
چاپ

توسعه صادرات و تولید ورق های عریض کیفی،مسیر سودآوری فولاد اکسین

-

توسعه صادرات و تولید ورق های عریض کیفی،مسیر سودآوری فولاد اکسین

شرکت فولاد اکسین خوزستان با هدف تکمیل حلقه گمشده زنجیره تامین صنایع نیازمند به ورق های عریض فولادی و عملیات حرارتی همچون نفت،گاز، پتروشیمی و صنایع دریایی و ماشین سازی و رفع نیاز محصولات استراتژیک صنعت کشور در سال ۱۳۸۴ به ثبت رسید.

این شرکت در سال ۱۳۸۸ با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا، تولید انبوه خود را آغاز کرده است و امروزه با تولید محصولات خاص در زمینه ابعاد (ورق عریض) و خواص مورد نظر مشتریان، در مسیر رشد و تعالی قدم بر می دارد.

بهرام سبحانی با بیان اینکه فولاد اُکسین یک واحد نورد ورق عریض و در واقع خط پِلِیت میل است اظهار داشت : این واحد صنعتی باید مواد اولیه خود که اسلب است را از فولادسازی های بزرگی چون فولاد خوزستان،فولاد مبارکه و فولاد هرمزگان که تامین کند و محصولاتش را که تولید ورق های عریض است را در بازارهای داخل و خارج به فروش برساند.

وی افزود:اگر این شرکت زیر ظرفیت اسمی کار کند یک نوع سوددهی دارد و اگر با ظرفیت اسمی فعالیت کند با توجه به هزینه های سرباری که هر کارخانجات از جمله اُکسین هم دارد به یک سوددهی بیشتری می رسد.

رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، دستیابی به ظرفیت کامل کارخانه و تولید فولادهای خاص با ارزش افزوده ی بالاتر را عوامل اصلی در افزایش سود دهی این شرکت دانست و گفت:این کارخانه می تواند با تهیه ی اسلب مورد نیاز از واحدهای فولادسازی بزرگ داخل کشور،ورق هایی با استانداردهای API که مورد استفاده در صنایع نفت و گاز است تولید کند قطعا محصولی با ارزش تر،گران تر و دارای سوددهی بیشتر خواهد بود.

بهرام سبحانی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری بر روی صادرات محصولات یکی دیگر از اقدامات موثر و مهمی است که شرکت فولاد اُکسین می تواند برای افزایش سودآوری انجام دهد،افزود:این کارخانه به دلیل اینکه کنار آب قرار دارد و از موقعیت سوق الجیشی برخوردار است،می تواند به سمت توسعه صادرات محصول برود که ارز آوری و سودآوری بسیار بالایی برای این شرکت دارد.

وی گفت:این سرکت با استفاده از اسلب های فولادی تولید داخل و سپس تبدیل و تولید ورق های عریض و مشارکت و تعامل با سازمان توسعه تجارت و رایزن های اقتصادی سفارتخانه های کشورهای خارجی در ایران برای شناسایی بازارهای جدید صادراتی می تواند در چشم انداز و اهداف استراتژیک این واحد صنعتی برای سود آوری گام های موثری بردارد.

رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران در پایان گفت: شرکت فولاد اکسین خوزستان به دلیل ارزش افزوده بسیار بالای تولید ورق های عریض از فولادی API و آلیاژی، سودآوری نسبتا خوبی در سال‌ گذشته ثبت کرده است که از زمان تاسیس تاکنون بی سابقه بوده و امیدواریم در سال جهش تولید با مشارکت مردم این موفقیت ها بیشتر از گذشته تداوم یابد.

اخبار مرتبط:
اظهارات کذب زاکانی در مناظره شب گذشته حاشیه‌ساز شد
اظهارات کذب زاکانی در مناظره شب گذشته حاشیه‌ساز شد

زاکانی دومین نفر لیست ۲۵۰۰ پزشکی است که مخالف واردات واکسن کرونا بود.

کاربرد و مزایای برش لیزری ورق استیل
کاربرد و مزایای برش لیزری ورق استیل

برش لیزری ورق استیل یک روش رایج برای برش و شکل دادن به ورق های فلزی است. در این روش، از پرتوی لیزر به عنوان ابزار برش استفاده می‌شود. لیزر با تولید گرمای شدید، ورق فلزی را ذوب و بخار کرده و به این ترتیب آن را برش می‌دهد. این روش دقیق و کنترل شده است و امکان ایجاد برش‌های پیچیده را فراهم می‌کند. برش لیزری ورق استیل همچنین باعث ایجاد لبه‌های تمیز و صاف در قطعات نهایی می‌شود. این فرایند در صنایع مختلفی مانند خودروسازی، ساخت ماشین آلات و صنایع مبلمان و دکوراسیون کاربرد دارد.

لباس خواب برای افراد چاق: مدل هایی راحت و شیک برای تمای سایزها
لباس خواب برای افراد چاق: مدل هایی راحت و شیک برای تمای سایزها

یکی از مهم ترین البسه ها و پوشاکی که بیشتر زندگی ما را به خود اختصاص داده، لباس راحتی و لباس های خواب است. بیشتر مردم آنقدری که برای انتخاب و خرید لباس های مجلسی مهمانی زیاد وقت می گذارند، اهمیت زیادی به لباس های راحتی و خواب خود نمی گذارند. اما یک نکته حائز اهمیت این است که لباس های خواب و راحتی هم به همان اندازه لباس های مجلسی مهم است و اهمیت بالایی دارد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است