کد خبر : 267207
انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - 15:18
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

در پی بارش باران و وزش باد؛

هوای اصفهان پاک شد

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان در پی وزش باد و بارش باران امروز پنجشنبه چهارم آبان با میانگین ۲۸ در وضعیت پاک ثبت شد.

هوای اصفهان پاک شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۶ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز پنجشنبه چهارم آبان ماه با میانگین ۲۸ وضعیت پاک را نشان می‌دهد.

به نوشته مهر؛شاخص هوای کلانشهر اصفهان در پی بارش باران و وزش باد در شامگاه چهارشنبه، امروز پس از هفت ماه در وضعیت پاک قرار گرفت و سیزدهمین روز پاک در سال جاری در این کلانشهر ثبت شد.

بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر در ایستگاه پایش خیابان‌های ۲۵ آبان و رودکی با ۲۲، احمد آباد با ۴۵، میدان انقلاب با ۳۷، پارک زمزم با ۲۱، رهنان با ۲۵، زینبیه با ۴۶، خیابان فرشادی و محله ولدان با ۲۰، سپاهان شهر با ۱۶، خیابان فیض با ۱۷، بولوار کاوه با ۲۸، کردآباد با ۱۴ و خیابان میرزا طاهر با ۳۱ AQI بر مدار سبز و پاک است.

امروز شاخص هوا در ایستگاه خیابان پروین اعتصامی با ۵۷، دانشگاه صنعتی با ۵۲ و بزرگراه خرازی با ۵۷ AQI وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد. ایستگاه سنجش کیفیت هوا در خیابان‌های استانداری کماکان قطع است.

امروز شاخص هوا در سجزی با ۱۵۵ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان، شاهین شهر با ۲۸ و مبارکه با ۳۳ AQI پاک و در قهجاورستان با ۵۹ AQI قابل قبول ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان از جمله خمینی شهر، زرین‌شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

اخبار مرتبط:
پخش تبلیغات و مناظره انتخاباتی نامزدهای مجلس شورای اسلامی از شبکه‌های تلویزیونی استان اصفهان
پخش تبلیغات و مناظره انتخاباتی نامزدهای مجلس شورای اسلامی از شبکه‌های تلویزیونی استان اصفهان

مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان گفت: جدول پخش برنامه تبلیغی و مناظره‌های نامزد‌های مجلس شورای اسلامی را در شبکه‌های تلویزیونی انتخابات ببینید.

مردم با حضور در انتخابات فرد اصلح را انتخاب کنند
مردم با حضور در انتخابات فرد اصلح را انتخاب کنند

امام جمعه اصفهان گفت: رهبر انقلاب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را یکی از مؤلفه‌های مهم می‌داند و مردم با حضور در انتخابات فرد اصلح را انتخاب کنند.

خودروهای رانندگان جنون سرعت در اصفهان یک ماه توقیف می‌شود
خودروهای رانندگان جنون سرعت در اصفهان یک ماه توقیف می‌شود

رئیس پلیس راهور استان اصفهان از توقیف یک ماهه خودروهای رانندگان جنون سرعت در اصفهان به مدت یک ماه با دستور قضائی خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است