کد خبر : 266080
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۲۷ - 07:10
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

اختلاف رهبری با خاتمی در مهرماه سال ۷۹

در خاطره رو25مهرماه سال 79 آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی آمده: شب در دفتر رهبری، با سران سه قوه جلسه داشتیم. گزارش نتیجه مذاکرات‌مان در مورد تعریف اصلاحات داده شد و رهبری اصرار کردند که باید روی همان سه موضوع که خودشان مطرح کرده‌اند، تکیه شود؛ مبارزه با فقر، فساد و تبعیض.

اختلاف رهبری با خاتمی در مهرماه سال ۷۹

به گزارش سایت خبری مدارا؛ شرق نوشت: در متن خاطرات آیت الله هاشمی از ۲۵ مهرماه ۱۳۷۹ آمده است؛ اعضای شوراهای مرکزی انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در سراسرکشور آمدند. قبل از جلسه رسمی، از تبعیضاتی که وزرای علوم و بهداشت در مورد انجمن‌های اسلامی و صنفی قائل‌اند، شکایت کردند و سؤالاتی در مورد مسائل مربوط به اصلاحات نمودند. گفتم، هنوز اصلاحات را تعریف دقیقی نکرده‌اند. سخنرانی مفصلی در مورد اهمیت تحصیل و فعالیت‌های اجتماعی-سیاسی نمودم و گفتم، بهترین زمینه و پشتوانه، معارف اسلامی است و مذهب، مؤثرترین عامل سلامت و تداوم و توفیق تلاش‌ها است.

آقای [عبدالمجید] معادیخواه [رئیس بنیاد تاریخ انقلاب اسلامی] آمد. در مورد اعتبارات بنیاد تاریخ و وضع طرح ساختمان بنیاد و مسائل جاری سیاسی، من‌جمله اتهامات آقای [حسن] یوسفی‌اشکوری، صحبت شد. دکتر [محسن] نوربخش [رئیس‌ کل بانک مرکزی] آمد. گزارشی از وضع اقتصادی و ارز داد و گفت، تقاضای ارز کم است و پیش از آنچه که در بودجه آمد، نمی‌توانیم از مازاد درآمد ارزها بفروشیم؛ برای نحوه مصرف مازاد ارز، مشورت‌ کرد. گفتم، صدور خدمات فنی و مهندسی و توسعه سازندگی، مهم‌ترین است. گفت، با جمعی از همفکرانش، از حزب کارگزاران [سازندگی] استعفا داده و به فکر برگشت به حزب‌اند.

عصر آقای [میرعلی‌نقی] موسوی، مدیر کل امور مالی مجمع تشخیص[‌مصلحت‌ نظام] آمد و گزارش وضع بودجه و نیازهای سال آینده را داد. دکتر [احد] میلانی‌نیا آمد و گزارش نتیجه آزمایش خون و مدفوع را داد. قند خونم دو برابر سال قبل شده: ۲۷۰ در خون.

شب در دفتر رهبری، با سران سه قوه جلسه داشتیم. گزارش نتیجه مذاکرات‌مان در مورد تعریف اصلاحات داده شد و رهبری اصرار کردند که باید روی همان سه موضوع که خودشان مطرح کرده‌اند، تکیه شود؛ مبارزه با فقر، فساد و تبعیض. آقای [سیدمحمد] خاتمی [رئیس‌جمهور]، می‌خواهد چیزهای دیگر از مقوله‌های سیاسی هم باشد که رهبری نپذیرفتند. در مورد فلسطین و عراق هم صحبت شد. امروز کنفرانس شرم‌الشیخ تشکیل شد، ولی امید پیروزی کم است. عفت [که در سفر عُمره است]، تلفنی خبر سلامتی را داد.

اخبار مرتبط:
گزارش جالب گاردین از زندگی پزشکیان
گزارش جالب گاردین از زندگی پزشکیان

تنها نامزد اصلاح طلب در انتخابات ریاست جمهوری ایران، یک پزشک 69 ساله است که 3 فرزندش را پس از مرگ همسرش - در یک تصادف رانندگی- به تنهایی بزرگ کرد.

نماینده مجلس: رئیسی با تیم اقتصادی وسیاست خارجه خود اختلاف داشت
نماینده مجلس: رئیسی با تیم اقتصادی وسیاست خارجه خود اختلاف داشت

نماینده مردم سیستان و بلوچستان از وجود اختلاف در دولت سیزدهم خبر داد.

قالیباف: بخشی از مردم ما در فقر مطلق‌ زندگی می‌کنند
قالیباف: بخشی از مردم ما در فقر مطلق‌ زندگی می‌کنند

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: بخشی از مردم ما که امروز در فقر مطلق‌اند و بخشی از مردم ما هم در زیر خط فقر هستند اکنون فرصت ندارند که انشاالله درست می‌شود بلکه باید لحظه‌ای درنگ نکنیم و ما قادر هستیم این کار را انجام بدهیم ولی گام به گام این کار مشخص شده است و در جای جای برنامه هفتم این پیش‌بینی شده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است