کد خبر : 265968
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - 14:33
دسته‌بندی : بین الملل
چاپ

واکنش پاپ به جنایات غزه

پاپ فرانسیس گفت: جنگ هیچ مشکلی را حل نمی‌کند و تنها مرگ و ویرانی به همراه دارد، نفرت را افزایش می‌دهد و کینه‌جویی را چند برابر می‌کند.

واکنش پاپ به جنایات غزه

به گزارش سایت خبری مدارا؛ به نقل از رویترز، پاپ فرانسیس در سخنرانی هفتگی خود در میدان «سنت پیتر» با بیان اینکه جنگ آینده را نابود می‌کند، گفت: جنگ هیچ مشکلی را حل نمی‌کند و تنها مرگ و ویرانی به همراه دارد، نفرت را افزایش می‌دهد و کینه‌جویی را چند برابر می‌کند.

رهبر کاتولیک‌های جهان افزود: از مومنان می‌خواهم که در این جنگ، فقط یک طرف را انتخاب کنند، یعنی طرف صلح؛ اما نه با گفتارها، بلکه با دعا و فداکاری کامل.

پاپ فرانسیس همه تلاش‌های ممکن «برای جلوگیری از فاجعه‌ای انسانی در غزه» را خواستار شد و در کلیسای سنت پیتر دعای ویژه برای صلح خواند.

وی با بیان اینکه ۲۷ اکتبر (پنجم آبان) روز «روزه، دعا، توبه» است، از همه مسیحیان، پیروان ادیان دیگر و کسانی که به صلح جهانی اهمیت می‌دهند دعوت کرد تا به آن بپیوندند.

پیشتر پاپ فرانسیس ضمن درخواست برای ایجاد کریدور بشردوستانه در غزه، بر رعایت حقوق انسانی مردم فلسطین در این منطقه تاکید کرده بود.

رژیم صهیونیستی که در میدان نبرد با مقاومت فلسطین غافلگیر و شکست مفتضحانه‌ای را طی چند روز گذشته متحمل شده با اقدامی غیر انسانی تمام گذرگاه‌های غزه را بسته تا مقاومت فلسطین را ناگزیر به توقف عملیات دلاورانه «طوفان الاقصی» کند.

اشغالگران صهیونیست روز گذشته بیمارستان المعمدانی در غزه را بمباران کردند و در نتیجه این اقدام جنایتکارانه و بر اساس اعلام منابع خبری بیش از ۵۰۰ فلسطینی در این بیمارستان به شهادت رسیدند.

دولت‌های غربی از آغاز عملیات طوفان الاقصی، ضمن محکوم کردن نیرو‌های مقاومت، با رژیم صهیونیستی اعلام همبستگی کرده و چشمان خود را به روی هزاران کشته و زخمی در نوار غزه بسته‌اند.

اخبار مرتبط:
اوکراین به مخازن نفتی روسیه حمله کرد
اوکراین به مخازن نفتی روسیه حمله کرد

واسیلی گولوبف فرماندار منطقه روستوف بامداد روز سه شنبه اعلام کرد که مخازن نفتی آزوف در اثر حمله پهپادی آتش گرفته است. رئیس اداره منطقه ای دفاع شهری و امداد و نجات اعلام کرد که نیروهای امداد و اورژانس به منطقه اعزام شدند.

استفاده ابزاری مسکو از زَنان زندانی در جنگ علیه کی‌ف
استفاده ابزاری مسکو از زَنان زندانی در جنگ علیه کی‌ف

اولین گروه از محکومان زن، ماه گذشته با همین هدف از زندانی در نزدیکی سن پترزبورگ آزاد شدند و تقریباً ۱۰ درصد از ۴۰۰ زندانی این زندان، سال گذشته با ارتش قراردادی در همین رابطه امضا کردند.

حکم دادگاه کانادا درباره سقوط هواپیمای اوکراینی اعلام شد
حکم دادگاه کانادا درباره سقوط هواپیمای اوکراینی اعلام شد

دادگاه عالی اونتاریو طی حکمی اعلام کرد خطوط هوایی بین‌المللی اوکراین از نظر قانونی مسئول پرداخت غرامت کامل به خانواده‌هایی است که عزیزانشان را در سقوط پرواز PS۷۵۲ در ایران از دست داده‌اند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است