کد خبر : 265912
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - 08:49
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

اتصال سالانه ۳۰ روستا به منابع تامین آب پایدار در استان اصفهان

مدیرعامل آبفای استان اصفهان گفت: سالانه ۳۰ روستا در قالب طرح ملی جهاد آبرسانی در استان اصفهان شامل شهرستان‌های نایین، فریدونشهر و سمیرم از آبرسانی سیار حذف و به منابع تامین آب پایدار متصل می‌شوند.

اتصال سالانه ۳۰ روستا به منابع تامین آب پایدار در استان اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حسین اکبریان، مدیر عامل آبفای استان اصفهان اظهار داشت: با اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی در قالب طرح محرومیت‌زدایی زدایی(جهاد آبرسانی)، اجرای طرح‌های جهادی، امانی و مشارکت خیران در طول حدود ۳ سال، بیش از ۶۰ روستای استان از آبرسانی سیار حذف و به خطوط و تاسیسات آبرسانی پایدار متصل شدند.

به نوشته فارس؛ وی افزود: در تابستان سال جاری و در ایام پیک مصرف، آب شرب ۳۰۰ روستای استان با جمعیتی حدود ۵۰ هزار نفر، از طریق ۲۶ تانکر آبرسانی سیار، به صورت میانگین، با حجمی بالغ بر ۳۰ هزار مترمکعب در ماه تامین شد.

اکبریان با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ در مواقع پیک مصرف تابستان، بالغ بر ۳۶۰ روستای استان به صورت دائم و موقت به وسیله تانکر سیار آبرسانی می‌شدند، گفت: نیمی از روستاها تحت پوشش خدمات و نیمی دیگر غیر تحت پوشش خدمات بودند که عمدتا در شهرستان‌های شرق استان نظیر اردستان، نائین، کوهپایه، خور و بیابانک و غرب استان نظیر چادگان، فریدونشهر، نجف آباد و بویین و میاندشت قرار داشتند.

مدیرعامل آبفا استان اصفهان خاطرنشان کرد: در ۱۵۰ روستای استان به دلیل ملاحظات فنی و اقتصادی از قبیل جمعیت بسیار کم (در حد چند نفر)، فواصل زیاد تا تاسیسات، صعب العبور بودن و مواردی از این قبیل، آبرسانی سیار مناسب‌ترین گزینه تامین آب است.

اخبار مرتبط:
اقدامات راهگشایی با ایجاد نگرش در میان معلمان اجرا می‌شود
اقدامات راهگشایی با ایجاد نگرش در میان معلمان اجرا می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: با ایجاد نگرش از میان مدیران و معلمان می‌توان اقدامات راهگشایی را اجرایی کرد و همچنین از ظرفیت مطلوب دانشگاه فرهنگیان نباید غافل شد.

دستگیری ۱۸ متهم متواری در اصفهان
دستگیری ۱۸ متهم متواری در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از دستگیری ۱۸ متهم متواری طی اجرای طرح امنیت محله محور در این شهرستان خبر داد.

شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است
شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است

فرماندار اصفهان گفت: شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است که امیدواریم با همکاری یکدیگر بتوانیم انتخاباتی باشکوه و در تراز اصفهان برگزار کنیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است