کد خبر : 265905
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - 18:01
دسته‌بندی : بین الملل
چاپ

امارات و روسیه خواستار تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت شدند

امارات و روسیه خواستار تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت شورای امنیت سازمان ملل در تاریخ ۱۸ اکتبر (چهارشنبه، ۲۶ مهر) در رابطه تحولات پیرامون بیمارستان المعمدانی شدند.

امارات و روسیه خواستار تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت شدند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایسنا نوشت: وزارت بهداشت در غزه سه‌شنبه شب اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی در جنایتی تازه، بیمارستان المعمدانی در مرکز نوار غزه را بمباران کرد.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که طبق برآوردهای اولیه، ۵۰۰ نفر از فلسطینیان در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی در غزه به شهادت رسیدند.

جنبش حماس در اولین واکنش خود به قتل عام در بیمارستان المعمدانی در غزه، خواستار تحرک فوری جامعه بین‌الملل و کشورهای اسلامی و عربی برای توقف جنایات وحشیانه رژیم اشغالگر و بازخواست و مجازات سران این رژیم به خاطر ارتکاب ۱۱ روز جنایت جنگی علیه مردم غزه شد.

جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به جنایت در بیمارستان المعمدانی اعلام کرد که کشتارهای دشمن صهیونیست ما را مرعوب نکرده و باعث نخواهد شد که خاک خود را ترک کنیم، بلکه بر عزم ما در پایبندی به مقاومت خواهد افزود.

مبارزان مقاومت در شهر الخلیل در واکنش به بمباران بیمارستان المعمدانی در غزه و کشتار وحشیانه صدها زن و کودک در این بیمارستان، در ورودی شهرک بیت امر در شمال این شهر با نظامیان صهیونیست وارد درگیری مسلحانه شدیدی شدند.

فلسطینیان ساکن کرانه باختری طی فراخوان‌هایی خواستار اعتصاب سراسری در این منطقه و رویارویی با نظامیان اشغالگر اسرائیلی در واکنش به کشتار وحشیانه فلسطینیان در بیمارستان معمدانی در غزه شدند.

اخبار مرتبط:
اسرائیل رئیس بخش عملیات حماس را ترور کرد
اسرائیل رئیس بخش عملیات حماس را ترور کرد

ارتش اسرائیل ادعا کرد: رعد سعد، فرمانده ارشد حماس، ملقب به ابومعاد رئیس بخش عملیات این گروه را ترور کرده است.

وال‌استریت‌ ژورنال: فقط ۵۰ گروگان اسرائیلی در غزه هنوز زنده هستند
وال‌استریت‌ ژورنال: فقط ۵۰ گروگان اسرائیلی در غزه هنوز زنده هستند

ارتش اسرائیل بر اساس اطلاعات و یافته‌های به دست آمده توسط نیروهای فعال در غزه، کشته شدن ۴۱ گروگان را که هنوز در اسارت هستند، تایید کرده است.

هاآرتص: اسرائیل پس از عملیات رفح پایان جنگ را اعلام می‌کند
هاآرتص: اسرائیل پس از عملیات رفح پایان جنگ را اعلام می‌کند

روزنامه عبری زبان هاآرتص بامداد جمعه به نقل از منابعی مدعی شد که ارتش رژیم صهیونیستی پس از عملیات در رفح واقع در جنوب غزه پایان جنگ را اعلام خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است