کد خبر : 265865
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - 13:05
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

آموزش زبان خارجی در کودکستان‌ها ممنوع است

مدیر پژوهش، برنامه‌ریزی و تبیین ضوابط سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک معتقد است باید آموزش زبان‌های خارجی در مهدکودک‌، پیش‌دبستانی و دبستان ممنوع شود.

آموزش زبان خارجی در کودکستان‌ها ممنوع است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ تسنیم نوشت: مدیر پژوهش، برنامه‌ریزی و تبیین ضوابط سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با اعلام ممنوعیت تدریس زبان‌های خارجی گفت: باید اقدام اقناعی و تربیتی انجام دهیم تا خانواده‌ها بدانند اگر آموزش ارائه نمی‌شود، مبنایی دارد، چون در این دوران سنی، هویت ایرانی کودک در حال شکل گیری است.

مسعود تهرانی‌فرجاد مدیر پژوهش، برنامه‌ریزی و تبیین ضوابط سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک درباره آموزش زبان خارجی در کودکستان‌ها گفت: طبق اسناد بالادستی و قوانین موجود، آموزش زبان خارجی باید از دوره بعد از ابتدایی آغاز شود و ممنوعیت آموزش زبان‌های خارجه فقط مشمول زبان انگلیسی نیست بلکه سایر زبان‌ها همچون عربی را هم شامل می‌شود.

وی افزود: بر این اساس آموزش زبان خارجی در کودکستان‌ها، پیش دبستانی و دبستان‌ها ممنوع است و باید اقدام اقناعی و تربیتی انجام دهیم تا خانواده‌ها بدانند اگر آموزش ارائه نمی‌شود، مبنایی دارد، چون در این دوران سنی، هویت ایرانی کودک در حال شکل گیری است.

وی بیان کرد: یکی از برنامه‌های جدی ما آموزش زبان فارسی به کودکان دو زبانه با حفظ زبان مادری است و شعار‌ها درباره کودکستان چندزبانه غیردقیق است؛ این اقدامات باعث می‌شود کودک را آنگونه که می‌خواهیم تربیت کنیم و اجازه نمی‌دهیم، دوران کودکی خود را به خوبی سپری کند.

اخبار مرتبط:
دادستانی تهران علیه محمود صادقی اعلام جرم‌ کرد
دادستانی تهران علیه محمود صادقی اعلام جرم‌ کرد

دادستانی تهران علیه محمود صادقی، نماینده سابق مجلس و حقوقدان اعلام جرم کرد.

صادق زیباکلام را آزاد کنید
صادق زیباکلام را آزاد کنید

آذر منصوری به خبر ابتلای صادق زیباکلام به سرطان واکنش نشان داد.

توضیح قوه قضاییه درباره مرگ مشکوک کارگردان زن / جسد بهاره للهی سه هفته بعد از مرگ توسط همسایه هایش کشف شد
توضیح قوه قضاییه درباره مرگ مشکوک کارگردان زن / جسد بهاره للهی سه هفته بعد از مرگ توسط همسایه هایش کشف شد

قوه قضاییه مدعی شد: رسانه‌های معاند در ادامه پروژه کشته‌سازی مدعی شده‌اند که یک خانم به نام بهاره للهی در زندان به قتل رسیده و جسد او مخفیانه در بهشت سکینه کرج دفن شده است در حالی که بررسی‌ها نشان می‌دهد این فرد در منزل شخصی خود فوت کرده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است