کد خبر : 265864
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - 13:15
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: اسرائیل مانند یک حیوان وحشی فقط آدم می‌کشد

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: گروهی به نام «معاندین» می‌خواهند پای جمهوری اسلامی را به این غائله باز کنند و شرایطی را ایجاد کنند که اسرائیل در تقابل مستقیم با ما قرار بگیرد. یکی از دلایلی که این‌ها صحبتی از ایران و قدرت‌های بزرگ نمی‌کنند به این علت است که اینجا جای ورود ممنوع است و اگر به این قضیه ورود کنند قطعا نابودی اسرائیل را بعد از ۲۵ سال، که خود آقا هم اشاره به این موضوع داشته‌اند، در پیش داریم البته چند سالی نیز از آن گذشته است و به تدریج به آن موعد می‌رسیم.

نماینده مجلس: اسرائیل مانند یک حیوان وحشی فقط آدم می‌کشد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ جماران نوشت: در حالی از طوفان الاقصی نزدیک به ۱۰ روز می‌گذرد که امروز به نظر می رسد اسرائیل هنوز در شوک سپری کرده و ارتش آن هنوز تهدید به حمله زمینی را عملی نکرده است.

در این‌باره سارا فلاحی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به خبرنگار جماران گفت: آغازگر اتفاقات اخیر رژیم صهیونیستی بوده است. به دلیل اینکه تعرضات زیادی را از قبل داشته است؛ اعم از اینکه نمازگزاران را به اسارت می‌گرفت، بالای ۶ هزار اسیر فلسطینی را در دست دارد و زندگی مردم غزه از تمام جوانب محاصره کرده که در حال حاضر این محاصره هم خیلی تنگ‌تر شده است.

وی افزود: اتفاقی که رخ داد و حمله‌ای که توسط حماس صورت گرفت، معادلات منطقه و جهان را تغییر داده است. به گونه‌ای که هم شکست اطلاعاتی برای صهیونیست‌ها بوده است و نیز قدرت بازدارندگی خود را نشان داد. این امر پیام‌های زیادی هم برای کشورهای اسلامی و هم کسانی دارد که اختلاف ایدئولوژیک کامل با رژیم صهیونیستی دارند. همچنین برای همسایگان سرزمین‌های اشغالی از جمله لبنان و سوریه که مدام مورد تعرض رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرند نیز حاوی پیام است و در نهایت، حامل پیامی برای آمریکایی‌ها است که اسرائیلی‌ها متحد استراتژیک‌شان هستند؛ چرا که بایدن اعلام می‌کند مانند صخره آهنین پشت امنیت اسرائیل هستیم.

 

کابوس جدیدی برای اسرائیل در کنار دستیابی ایران به فناوری صلح آمیز هسته‌ای ایجاد شده است

نماینده مردم ایلام در مجلس ادامه داد: در حال حاضر کابوس جدیدی برای اسرائیل در کنار دستیابی ایران به فناوری صلح آمیز هسته‌ای به نام «نفوذ» ایجاد شده که برای اولین بار در تاریخ اتفاق افتاد؛ به شکلی که امنیت از زمین‌ها و شهرک‌هایش گرفته شده است، حتی اگر این کار موقتی باشد. اما به قول انگلیسی‌ها «جن از بطری پریده است» و آن هیمنه‌ای که اسرائیلی‌ها روی آن تاکید داشتند اکنون فرو ریخته است و این امر امنیت شکننده اسرائیل را بیشتر از پیش نشان می‌دهد. با توجه به این که در داخل نیز یک سری اختلافاتی دارند و کابینه آن‌ها لرزان است. لذا ولو اینکه اسرائیل بخواهد تمام غزه را نابود کند، به ضرر آن‌ها است. برای اینکه اسرائیل حالت کشتی‌گیری را دارد که با یک فردی که وزن و امکانات پایین‌تری از خود دارد کشتی می‌گیرد که چه ببرد و چه ببازد برنده اصلی آن است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه  اتفاقی که افتاده، شرایط را خیلی متفاوت کرده است، اضافه کرد: به لحاظ معادلات میدانی برای اولین بار است که در این حجم وسیع اسرائیلی‌ها اسیر می‌دهند و در این حجم بین آن‌ها اختلاف است. آنها از زمین و دریا مورد حمله قرار می‌گیرند. مجموعه ی این‌ها نه تنها معادلات منطقه، بلکه معادلات جهان را تغییر می‌دهد و دو صف را ایجاد می‌کند؛ از جمله صفوف افرادی که در کنار اسرائیل و افرادی که در مقابل آن‌ها هستند و کسانی که میانه بازی می‌کنند؛ مانند ترکیه، آذربایجان و مغرب که این‌ها بازنده هستند و عملا در کنار خود اسرائیل قرار می‌گیرند. همچنین آن کشورهای عربی که سعی کردند بیانیه‌شان مانند عربستان باشد و هم بگویند خشونت نباشد و هم به شکلی اسرائیل را محکوم کنند، اگر موضع محکمی نگیرند در ذهن ملت‌های خود بازنده هستند.

 

 از ۲۵ سال نابودی اسرائیل چند سالی گذشته و به تدریج به آن موعد می‌رسیم

فلاحی با اشاره نقش تکراری معاندین افزود: گروهی به نام «معاندین» می‌خواهند پای جمهوری اسلامی را به این غائله باز کنند و شرایطی را ایجاد کنند که اسرائیل در تقابل مستقیم با ما قرار بگیرد. یکی از دلایلی که این‌ها صحبتی از ایران و قدرت‌های بزرگ نمی‌کنند به این علت است که اینجا جای ورود ممنوع است و اگر به این قضیه ورود کنند قطعا نابودی اسرائیل را بعد از ۲۵ سال، که خود آقا هم اشاره به این موضوع داشته‌اند، در پیش داریم البته چند سالی نیز از آن گذشته است و به تدریج به آن موعد می‌رسیم.

 

اگر همه‌ی کشورهای اسلامی بیایند و از محافظه کاری عبور کنند می‌توانند امتیازات خیلی خوبی برای مردم فلسطین بگیرند

وی اشاره کرد: شاید این موضوع(نابودی اسرائیل) مقداری زودتر هم اتفاق بیفتد، زیرا اسرائیل نه از همسایگان خود مطمئن است و نه از داخل؛ و نه از قدرت‌هایی مانند ایران، که فرسنگ‌ها با او فاصله دارند؛ و نه حتی انصارالله و سایر جبهه‌های مقاومت. اسرائیلی‌ها در حال حاضر سردرگم هستند و فقطز با بمباران غزه تلفات غیر نظامی‌ به جای می‌گذارند. این جنگ معادلات امنیتی و سیاسی منطقه را مقداری متفاوت کرده است و اگر همه‌ی کشورهای اسلامی بیایند و از محافظه کاری عبور کنند می‌توانند امتیازات خیلی خوبی برای مردم فلسطین بگیرند؛ ضمن این که صدای زنگ نابودی اسرائیل هم به صدا در آمده است.

 

چون به اسرائیل شوک غافلگیری دست داده مانند حیوان وحشی فقط آدم می‌کشد

نماینده مردم ایلام تصریح کرد: من نامه‌ای از سردار سلیمانی را به محمد ضیف می‌خوانم؛ در زمانی که همسر و فرزندانش شهید می‌شوند آنجا ایشان اشاره کرده است که «هر چند به ما فشار می‌آید اما ما در کنار فلسطین هستیم و صدای زنگ نابودی اسرائیل به زودی به صدا خواهد آمد». این حمله بعد از ۱۹۷۳ و جنگ کیپور یکی از مهم‌ترین حملات بوده است، اما از سوی دیگر نهادهای بین‌المللی باید ورود کنند؛ چون مردم غزه قتل عام می‌شوند و یک نسل‌کشی آنجا در حال رخ دادن است و اسرائیلی‌ها در حالت از هم گسیختگی راهبردی این کار را انجام می‌دهند، چرا که شما وقتی فقط بمباران می‌کنید مانند تیم فوتبالی هستید که بی‌هدف توپ‌ها را به سمت دروازه می‌ریزید و مشخص نیست چه کاری انجام می‌دهید و هیچ استراتژی و هدفی این میان ندارید.

وی ادامه داد: اکنون چون به اسرائیل شوک غافلگیری دست داده است مانند حیوان وحشی فقط آدم می‌کشد که از همین رو، نهادهای بین‌المللی باید ورود کرده و کشورهای اسلامی سریعا جلسه برگزار کنند؛ اهمال این کشورها قابل قبول نیست.صهیونیست ها جمعیتی را آنجا دارند به شهادت می‌رسانند که خیلی نهادهای بین المللی و حقوق بشری اینجا کم ورود می‌کنند.

قطعا نقشه خاورمیانه برهم خواهد خورد، اما توسط نتانیاهو این کار انجام نخواهد گرفت

فلاحی در پاسخ به سوالی در خصوص صحبت‌های نتانیاهو مبنی بر تغییر نقشه خاورمیانه، گفت: قطعا نقشه خاورمیانه برهم خواهد خورد، اما توسط نتانیاهو این کار انجام نخواهد گرفت. این اتفاقی که در حال رخ دادن است این گونه است که وقتی اسرائیل در مسیر نابودی قرار بگیرد نقشه تغییر می‌کند و فلسطین به حق و حقوق خود می‌رسد و جرثومه فسادی به نام اسرائیل از روی نقشه حذف خواهد شد. حرف‌هایی که نتانیاهو می‌گوید لاف‌های سیاسی است که او بر زبان می آورد. ایشان اگر خیلی آدم قَدَری بود تونل‌هایی که از زیر زمین شهرک‌هایش کشیده می‌شد را تشخیص می‌داد و کماندوهایی را که در روز روشن از بالا روی سرشان ریختند و پهپادها را شناسایی می کرد و موشک‌هایی که گنبد آهنین را دچار مشکل کرده است و چندین هزار موشک که برای اولین بار به سرزمین‌های اشغالی اصابت کرده و وحشت ایجاد شده است را هدف قرار می داد.

وی افزود:  به نظر من این عملیات موازنه تهدید را ایجاد کرده است. در گذشته این صهیونیست ها بودند که باعث رعب و وحشت در جامعه فلسطینی بودند، اما در موازنه جدید، افرادی که شهرک نشین و غاصب هستند و از همه جای دنیا به آن جا آمده‌اند شرایط بهینه‌ای ندارند. حجم هواپیماهایی که وارد تل آویو می‌شود برای این است که اتباع مختلف را از اسرائیل به کشورهای خود ببرد و تعداد آنها خیلی زیاد است. لذا نقشه در حال تغییر است، اما به نفع جبهه مقاومت.

اخبار مرتبط:
معاون سابق وزارت نفت: سخنان نفتی ظریف که گفت بایدن پیچ را شل کرده، درست است
معاون سابق وزارت نفت: سخنان نفتی ظریف که گفت بایدن پیچ را شل کرده، درست است

سید مهدی حسینی، معاون سابق وزارت نفت بیان کرد: الان آمریکا نزدیک انتخابات است، از مدتی که رقابت‌های انتخاباتی شروع شده، آمریکا به شدت برای کسب رأی بیشتر، نیاز به نرخ پایین بنزین دارد. آمریکایی‌ها به سرعت نسبت به قیمت بنزین و نفت عکس العمل نشان می‌دهند. بنابراین در این شرایط، دولت بایدن تلاش می‌کند تولید نفت بالا برود و ایران نیز در این بین فرصت تولید بیشتر پیدا می‌کند. من تصور می‌کنم صحبت آقای ظریف که گفته‌اند در دولت بایدن، فروش نفت آسان شده، صحبت درستی است. آمریکایی‌ها می‌خواهند قیمت تابلو پمپ بنزین‌ها پایین باشد و به ایران هم اجازه می‌دهد که عرضه را زیاد کند.

پزشکیان: قاطبه مردم امروز در شعب ابی‌طالب هستند اما مدافعان تحریم در ناز و نعمت زندگی می‌کنند
پزشکیان: قاطبه مردم امروز در شعب ابی‌طالب هستند اما مدافعان تحریم در ناز و نعمت زندگی می‌کنند

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: پیامبر، اصحاب آن حضرت و همه مردم در تحریم، گرسنگی و انواع سختی‌ها قرار داشتند؛ نه مثل حالا که قاطبه مردم در شعب ابی طالب قرار دارند، اما عموم مسـٔولین و خانواده‌های آنها، مدافعان تحریم و کاسبان تحریم در قلعه‌های امن، در ناز و نعمت زندگی می‌کنند.

پزشکیان از قالیباف و جلیلی پیشی گرفت و در صدر نِشست / نظرسنجی‌ای که مجری سابق صداوسیما منتشر کرد
پزشکیان از قالیباف و جلیلی پیشی گرفت و در صدر نِشست / نظرسنجی‌ای که مجری سابق صداوسیما منتشر کرد

رنجبران، مقام سابق صداوسیما با انتشار یک نظرسنجی خبر داد که پس از مناظره اول انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، «پزشکیان»، از «قالیباف» و «جلیلی» پیشی گرفته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است