کد خبر : 265778
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - 07:15
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

سرشبکه قاچاق داروهای سرطانی در اصفهان دستگیر شد

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری سرشبکه باند قاچاق داروهای کمیاب بیماران سرطانی به ارزش ۳۳۱ میلیارد ریال خبر داد.

سرشبکه قاچاق داروهای سرطانی در اصفهان دستگیر شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سردار محمدرضا هاشمی‌فر، جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: در پی اقدامات تخصصی و هوشمندانه ماموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان مشخص شد باندی به صورت گسترده در زمینه قاچاق انواع داروهای کمیاب بیماران سرطانی فعالیت می‌کند.

به نوشته فارس؛ وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد سر شبکه این باند با همکاری فردی دیگر از طریق سندسازی و صدور فاکتور فروش صوری برای داروخانه‌ها و بیمارستان‌های دولتی به صورت غیر اصولی داروها را از انبار آنها خارج و این داروها که عمدتاً از نوع حساس و یخچالی بودند را به صورت غیر بهداشتی و از طریق ناوگان حمل مسافر به سایر استان‌ها از جمله تهران، قزوین و آذربایجان شرقی ارسال می‌کند.

هاشمی‌فر گفت: با تلاش شبانه‌روزی و رصد هوشمندانه ماموران پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی تمامی رابطان متهم در استان‌های مذکور به صورت همزمان در یک عملیات ویژه و ضربتی دستگیر شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: با دستگیری متهمان و بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد وجوه حاصل از فروش داروها به حساب سرشبکه باند قاچاق دارو و همسر وی واریز می شده و آنها با این وجوه اقدام به خرید باغ ، زمین و خودرو می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: در نهایت سرشبکه باند قاچاق دارو و همدست وی در یک عملیات هوشمندانه و ضربتی دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل و با قرار صادره روانه زندان شدند و در ادامه ۴ نفر دیگر از افراد مرتبط با آنها نیز به پلیس امنیت اقتصادی استان اصفهان احضار که تحقیقات در خصوص جرایم و تخلفات صورت گرفته توسط آنها در حال رسیدگی است.

هاشمی‌فر گفت: در هماهنگی با مرجع قضائی و با حضور نماینده دانشگاه علوم پزشکی از انبار داروخانه‌هایی که متهمان داروها را از آنها خارج کرده بودند بازرسی به عمل آمد و مشخص شد ۱۶ هزار و ۳۸۰ داروی کمیاب بیماران سرطانی که ارزش آنها برابر ارزیابی کارشناسان مربوطه ۳۳۱ میلیارد ریال بوده به صورت غیر مجاز و قاچاق خارج و توزیع شده است.

اخبار مرتبط:
برق ۱۲۶ ساختمان اداری پرمصرف در سطح استان اصفهان قطع شد
برق ۱۲۶ ساختمان اداری پرمصرف در سطح استان اصفهان قطع شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان گفت: برق ۱۲۶ ساختمان اداری پرمصرف در سطح استان اصفهان قطع شد، این اقدام به دلیل عدم رعایت الگوی مصرف بهینه و عدم مدیریت صحیح مصرف در این ادارات، توسط سیستم‌های کنتورهای هوشمند انجام شد.

پرونده ۳۰ میلیارد تومانی اخلال در نظام اقتصادی در اصفهان کشف شد
پرونده ۳۰ میلیارد تومانی اخلال در نظام اقتصادی در اصفهان کشف شد

فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف پرونده اخلال در نظام اقتصادی به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال در شهر اصفهان خبر داد.

۵۵ کیلوگرم تریاک در اصفهان کشف شد
۵۵ کیلوگرم تریاک در اصفهان کشف شد

معاون نیروی انتظامی استان اصفهان از کشف ۵۵ کیلو تریاک ودستگیری ۲ سوداگر مرگ توسط مأموران یگان تکاوری اصفهان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است