کد خبر : 265770
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - 07:07
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

وقوع ۹ زلزله در نصفِ روز / استان هرمزگان به حال آماده‌باش درآمد

براساس داده‌های مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، هفت زمین لرزه و پس لرزه در روز جاری در هرمزگان رخ داده بود که دقایقی قبل نیز زمین لرزه دیگری به بزرگی پنج و سه دهم و ۲ و هشت ریشتر فین در این استان را لرزاند.

وقوع ۹ زلزله در نصفِ روز / استان هرمزگان به حال آماده‌باش درآمد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایرنا نوشت: براساس داده‌های مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، هفت زمین لرزه و پس لرزه در روز جاری در هرمزگان رخ داده بود که دقایقی قبل نیز زمین لرزه دیگری به بزرگی پنج و سه دهم و ۲ و هشت ریشتر فین در این استان را لرزاند.

به نقل از مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، آخرین زمین لرزه فین در عمق ۲۴ کیلومتری زمین و در فاصله ۲۴ کیلومتری فین، ۴۴ کیلومتری قلعه قاضی و ۴۶ کیلومتری فارغان بوقوع پیوست و شدت این زمین لرزه به اندازه‌ای بود که مردم بندرعباس نیز آن را احساس کردند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان  اظهار کرد: اعضای ستاد بحران این استان هم‌اکنون در بخش فین حضور داشته و در کنار مردم هستند.

مهرداد حسن‌زاده افزود: امیدواریم این زمین لرزه هم به مانند زمین لرزه‌های دیگر بدون خسارت باشد و تیم‌های ارزیاب برای بررسی خسارت‌های احتمالی، امداد و نجات جمعیت هلال احمر و اورژانس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برای خدمات رسانی احتمالی مورد نیاز همچنان در منطقه حاضر هستند.

وی اشاره کرد: هم اکنون نشستی در بخش فین برای بررسی بیشتر شرایط درحال برگزاری بوده و در آن حضور دارم.

به دستور استاندار هرمزگان ستاد بحران این استان در آماده باش کامل است.

زمین لرزه ۲.۸ ریشتری عمق ۱۲ کیلومتری زمین ساعت ۸:۰۶:۱۹ دقیقه، زمین لرزه ۵.۴ ریشتری ۲۹ کیلومتری فین ۸:۲۹:۲۴، زمین لرزه ۵.۶ بین فارغان حاجی آباد و سیاهو در عمق ۱۰ کیلومتر ۸:۳۹:۵۶، زمین لرزه ۳.۲ ریشتر در عمق هشت کیلومتری ساعت ۸:۵۹:، ۳.۳ ریشتر عمق ۲۵ کیلومتری زمین ساعت ۹:۲۱:۱۲، زمین لرزه ۲.۸ ریشتر عمق ۱۰ کیلومتری ۹:۲۵:۱۵، زمین لرزه ۲.۷ در عمق ۲۲ کیلومتری ۹:۳۶:۵، زمین لرزه ۵.۳ در عمق ۲۴ کیلومتری زمین ساعت ۱۱:۵۲و زمین لرزه ۲.۸ عمق ۱۰ کیلومتری ساعت ۱۲:۰۷:۱۰ ثانیه رخ داده است.

اخبار مرتبط:
دادستانی تهران علیه محمود صادقی اعلام جرم‌ کرد
دادستانی تهران علیه محمود صادقی اعلام جرم‌ کرد

دادستانی تهران علیه محمود صادقی، نماینده سابق مجلس و حقوقدان اعلام جرم کرد.

صادق زیباکلام را آزاد کنید
صادق زیباکلام را آزاد کنید

آذر منصوری به خبر ابتلای صادق زیباکلام به سرطان واکنش نشان داد.

توضیح قوه قضاییه درباره مرگ مشکوک کارگردان زن / جسد بهاره للهی سه هفته بعد از مرگ توسط همسایه هایش کشف شد
توضیح قوه قضاییه درباره مرگ مشکوک کارگردان زن / جسد بهاره للهی سه هفته بعد از مرگ توسط همسایه هایش کشف شد

قوه قضاییه مدعی شد: رسانه‌های معاند در ادامه پروژه کشته‌سازی مدعی شده‌اند که یک خانم به نام بهاره للهی در زندان به قتل رسیده و جسد او مخفیانه در بهشت سکینه کرج دفن شده است در حالی که بررسی‌ها نشان می‌دهد این فرد در منزل شخصی خود فوت کرده است.

ارسال دیدگاه

یک پاسخ به “وقوع ۹ زلزله در نصفِ روز / استان هرمزگان به حال آماده‌باش درآمد”

  1. obico.ir گفت:

    مطلبتون بسیار مفید بود
    source:obico.ir
    منبع : در jroo.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است