کد خبر : 265662
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - 17:31
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

فرمانده کل سپاه: جنگ غزه باعث فروپاشی اسرائیل می‌شود

فرمانده کل سپاه جنگ غزه را اولین مرحله از فروپاشی زودرس رژیم اسرائیل خواند و گفت: سال گذشته تمام جبهه استکبار به میدان آمده بود تا انقلاب اسلامی را با شکست مواجه کند و به فضل الهی توفیقی نیافتند اما امسال تمامی آنها هم نمی توانند سرپوشی بر شکست بزرگ و تحقیرآمیز صهیونیست‌ها بگذارند.

فرمانده کل سپاه: جنگ غزه باعث فروپاشی اسرائیل می‌شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛  فارس نوشت: سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز ( دوشنبه) در اولین همایش سراسری طرح و برنامه ریزی راهبردی سپاه با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای والامقام انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس ، امنیت و امت اسلامی گفت: امنیت ، شکوه و اقتدار امروز ما نشات گرفته از خون های پاک شهدا و مجاهدانی است که در این مسیرنورانی ایثارگرانه از جان گذشتند تا آرزوهای یک امت بزرگ را محقق کنند.

به گزارش فارس، وی از انقلاب اسلامی به عنوان پدیده غالب در دنیای امروز نام برد و گفت: منحنی تحولات عالم نشان داده که شعاعهای درخشان انقلاب در جهان در حال گسترش است و قوس نزول دشمنان انقلاب اسلامی آغاز شده است.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: باگذشت زمان جغرافیای انقلاب گسترده تر شده و فضای تنفس دشمنان کمتر می شود و با نگاهی به جغرافیای منطقه ملاحظه می کنیم که دشمن هم به لحاظ هندسی ، جغرافیایی و مساحت حضور و هم به لحاظ کیفیت سیطره، در حال نزول و کاهش است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی باعث خروج دشمنان بزرگ از پناهگاه های راهبردی شده است تصریح کرد: دشمنان ما امروز در معرض فرسایش و زوال و پذیرش واقعیت های جدید شده اند و این تقابل واضح و آشکار است.

وی افزود: دشمن وادار به تعطیل راهبردهای خود اعم از دولت سازی در عراق و افغانستان و تسلط بر گذرگاه های استراتژیک شده و در حال عقب نشینی از راهبردها و نقشه های شومی است که برای امت اسلامی در سر می پروراند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه تحریم اقتصادی جمهوری اسلامی ایران نیز امروز کارکردی در روند مناسبات ما با سایرین نداشته است گفت: هر سرزمینی که عرصه تسلط دشمنان منطقه ای ما بود امروز دچار تحول شده و اراده سیاسی دشمن افول یافته است و برغم برخورداری از قدرت، ثروت و ابزارهای جنگ روانی و عملیات رسانه ای و تمام ظرفیت های موجود، برابر انقلاب اسلامی جز ناکامی و زوال، دستاوردی به همراه نداشته است.

وی در ادامه تاکید کرد: انقلاب اسلامی امروز در حال توسعه و ترویج گفتمانی و تحمیل اراده سیاسی در تحولات است و این مسیر بدون توقف در حال جریان است.

فرمانده کل سپاه از عملیات طوفان الاقصی به عنوان جدیدترین رخدادی که نظام راهبردی دشمن را در معرض زلزله سیاسی و امنیتی قرار داده است نام برد و گفت: هرچند جغرافیای این عمل تاکتیکی است اما شعاع تاثیر آن جهانی است.

سرلشکر سلامی در ادامه خاطر نشان کرد: امروز انقلاب اسلامی به موضوعی جهانی مبدل شده است این مهم حقیقتی آشکار است و همگان شاهد قوس صعود انقلاب برابر قوس نزول جبهه استکبار هستند.

وی افزود: هر قدرتی به انقلاب اسلامی تکیه کرد شکست نخورد و بقا یافته اما در مقابل هر قدرتی به آمریکا وابسته شده است زوال و نابودی یافته و این واقعیتی انکارناپذیر است.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: امروز حجم جسم و وزن انقلاب اسلامی به قدری رشد یافته که دشمن توان و یارای مقابله با آن را ندارد و دشمنان امید به شکست دادن آن را از دست داده اند و راهبرد آنها در این مقطع تنها تلاش برای ممانعت از شکل گیری شکست های بیشتر و حفظ وضع موجود است.

سرلشکر سلامی شور و نشاط امروز جامعه جوان در امت اسلامی را خاموش ناشدنی توصیف و تصریح کرد: هرچه دشمنان تلاش می کنند میدان های جنگ را برابر ما بگشایند روح جهاد در امت اسلامی شعله ورتر شده و محاسبات دشمن را بر هم می زند.

وی افزود: در این روند سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در دامنه قله ای که فرمانده معظم کل قوا در راس آن قرار گرفته نقش تعیین کننده ای در تقابل انقلاب اسلامی با استکبار ایفا می کند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه در تقابل با دشمنان جهانی بدون برهم زدن تعادل قدرت نمی توان باقی ماند گفت: آمریکا و متحدان آن، امروز انقلاب اسلامی را تنها پدیده ای می دانند که هرچه بیشتر با او درگیر شوند توان بیشتری می یابد و این واقعیت جبهه استکبار را با چالش های جدی مواجه کرده است.

فرمانده کل سپاه توسعه گفتمانی و نرم افزار تولیدتوان بومی را از وجوه متمایز انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: ساختن سپاهی که بتواند اهداف بزرگ و متعالی را دنبال کند برعهده تلاشگران عرصه طرح ریزی و برنامه ریزی راهبردی است.

وی افزود: سپاه می بایست دامنه وسیعی از عمل، قدرت و تاثیر را برابر دشمنان بزرگ و متعدد و متکثر با ابزارهای متنوع در تمامی عرصه ها ایجاد کند امروز تنها مانع جهانی شدن غرب، انقلاب اسلامی است و سپاه در آسیب ناپذیرسازی انقلاب، نقش برجسته ای دارد.

سرلشکر سلامی یادآور شد: سپاه آموخته است که برای واژگون سازی تعادل قدرت ها به تکثیر قدرت با روحیه انقلابی بپردازد و این امروز به عنصری برای شکست دشمنان مبدل شده است.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به عملیات غرور آفرین طوفان الاقصی گفت: امروز رژیم صهیونیستی بنابر اذعان همگان نه تنها متحمل شکست بلکه تحقیر شده است و حماس به تنهایی و بدون اتکا به قدرت دیگری ، آنان را دچار شکست بزرگی کرده است.

وی افزود: صهیونیست ها دیگر هر تلاشی در ادامه انجام دهند تحقیر این رژیم را ترمیم نخواهد کرد؛ هیمنه پوشالی اسرائیل با عملیات حماس فروپاشید و واقعیت ناتوان آن برای همگان آشکار شد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه بمباران ساختمان ها در هیچ منطقی نشان قدرت نیست اظهار کرد: امروز هویت جعلی رژیم صهیونیستی فرو ریخته و جز یک پوسته تو خالی چیز دیگری از آن باقی نمانده است.

فرمانده کل سپاه جنگ غزه را اولین مرحله از فروپاشی زودرس رژیم جعلی صهیونیستی خواند و گفت: سال گذشته تمام جبهه استکبار به میدان آمده بود تا انقلاب اسلامی را با شکست مواجه کند و به فضل الهی توفیقی نیافتند اما امسال تمامی آنها هم نمی توانند سرپوشی بر شکست بزرگ و تحقیرآمیز صهیونیست ها بگذارند.

وی در پایان تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان پاسدار و محافظ انقلاب اسلامی در قلب مبارزه با جبهه استکبار قرار دارد و تمامی عرصه ها را فرصتی برای مقابله و خنثی سازی توطئه های دشمنان و خدمت رسانی به هموطنان قرار داده است و ساختن سپاهی قدرتمند بر عهده تلاشگران عرصه طرح و برنامه ریزی راهبردی است.

اخبار مرتبط:
معاون سابق وزارت نفت: سخنان نفتی ظریف که گفت بایدن پیچ را شل کرده، درست است
معاون سابق وزارت نفت: سخنان نفتی ظریف که گفت بایدن پیچ را شل کرده، درست است

سید مهدی حسینی، معاون سابق وزارت نفت بیان کرد: الان آمریکا نزدیک انتخابات است، از مدتی که رقابت‌های انتخاباتی شروع شده، آمریکا به شدت برای کسب رأی بیشتر، نیاز به نرخ پایین بنزین دارد. آمریکایی‌ها به سرعت نسبت به قیمت بنزین و نفت عکس العمل نشان می‌دهند. بنابراین در این شرایط، دولت بایدن تلاش می‌کند تولید نفت بالا برود و ایران نیز در این بین فرصت تولید بیشتر پیدا می‌کند. من تصور می‌کنم صحبت آقای ظریف که گفته‌اند در دولت بایدن، فروش نفت آسان شده، صحبت درستی است. آمریکایی‌ها می‌خواهند قیمت تابلو پمپ بنزین‌ها پایین باشد و به ایران هم اجازه می‌دهد که عرضه را زیاد کند.

پزشکیان: قاطبه مردم امروز در شعب ابی‌طالب هستند اما مدافعان تحریم در ناز و نعمت زندگی می‌کنند
پزشکیان: قاطبه مردم امروز در شعب ابی‌طالب هستند اما مدافعان تحریم در ناز و نعمت زندگی می‌کنند

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: پیامبر، اصحاب آن حضرت و همه مردم در تحریم، گرسنگی و انواع سختی‌ها قرار داشتند؛ نه مثل حالا که قاطبه مردم در شعب ابی طالب قرار دارند، اما عموم مسـٔولین و خانواده‌های آنها، مدافعان تحریم و کاسبان تحریم در قلعه‌های امن، در ناز و نعمت زندگی می‌کنند.

پزشکیان از قالیباف و جلیلی پیشی گرفت و در صدر نِشست / نظرسنجی‌ای که مجری سابق صداوسیما منتشر کرد
پزشکیان از قالیباف و جلیلی پیشی گرفت و در صدر نِشست / نظرسنجی‌ای که مجری سابق صداوسیما منتشر کرد

رنجبران، مقام سابق صداوسیما با انتشار یک نظرسنجی خبر داد که پس از مناظره اول انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، «پزشکیان»، از «قالیباف» و «جلیلی» پیشی گرفته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است