کد خبر : 265578
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - 10:16
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

حمیدرضا ترقی: متاسفانه رای در انتخابات به تِراول تبدیل شده!

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: متاسفانه بسیار مد شده است یک رای تبدیل به تراول شده است، اما باید منابع و کیفیت هزینه کرد‌ها مشخص باشد.

حمیدرضا ترقی: متاسفانه رای در انتخابات به تِراول تبدیل شده!

به گزارش سایت خبری مدارا؛ راه دانا نوشت: تبلیغات انتخاباتی و هزینه‌های آن همواره یکی از مسائل مهم در آستانه برگزاری انتخابات است. موضوعی که به باور بسیاری منجر به اتلاف سرمایه هنگفتی است و می‌تواند زمینه ساز لابی و رانت بازی بسیاری از جریان‌های پشت پرده برای امتیازگیری از منتخب مردم شود. از این رو همواره بر مراقب از ورود پول‌های کثیف به تبلیغات انتخاباتی تاکید می‌شود.

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در این باره با اشاره به اینکه منابع مالی برای تبلیغات انتخاباتی یکی از مولفه‌های سلامت انتخابات است گفت: این موضوع هم در قانون جدید انتخابات لحاظ و به آن پرداخته شده است و هم اینکه شورای نگهبان در این دوره با دقت بیشتری به این مسئله ورود خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه اگر نقش پول را در انتخاب نخبگان جامعه کاهش ندهیم امکان اینکه نیرو‌های کارآمد وارد مجلس شوند کمرنگ خواهد شد ادامه داد: وقتی نقش پول در انتخابات پررنگ شود، شایستگی جایش را به ناشایستگی و کارآمدی جایش را به ناکارآمدی می‌دهد.

ترقی با بیان اینکه این روند به زیان آینده سیاست‌های اجرایی کشور و نظام تقنینی خواهد بود تاکید کرد: اگرچه در قانون جدید انتخابات به این مسئله توجه شده است، اما داوطلبان و کسانی که قصد ورود به رقابت‌های انتخاباتی را دارند باید نسبت به این موضوع مراقبت جدی داشته باشند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه داوطلبان ورود به رقابت‌های انتخاباتی باید حساب مشخصی برای هزینه کرد تبلیغات خود مشخص کنند که به طور کامل تحت مراقبت و کنترل شفاف باشد عنوان کرد: تنها راه جلوگیری از ورود پول‌های کثیف به انتخابات همین است تا در آینده نماینده مدیون و دین دار گروه یا جریان خاصی نشود.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیار مد شده است یک رای تبدیل به تراول شده است، اما باید منابع و کیفیت هزینه کرد‌ها مشخص باشد.

اخبار مرتبط:
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر با اشاره مطالبات مردم استان خوزستان و ضرورت رسیدگی مسئولان به وضعیت شهر اظهار کرد: برخی از مناطق ما با مشکل فاضلاب و آسفالت و... روبرو هستند؛ بنابراین رسیدگی و رفع این مشکلات از سوی مسئولان ضروری است.

امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد
امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد

رسول فلاحتی، امام جمعه رشت: مردم باید به کسی رای دهند که دلسوز مردم بوده و خود را در انقلاب اسلامی ثابت کرده باشد، اهل سیاسی کاری و جناح بازی نباشد و مسیری مقدس انقلاب اسلامی را بپیماید و از رهبری اطاعت محض داشته باشد؛ انتخاب خواهند کرد.

امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم
امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم

آیت‌الله اعرافی گفت: در گذشته تجربه فتنه‌ای پس از برگزاری انتخابات داریم که به قانون تمکین نشده است.باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم. در گذشته برخی‌ها تن به قانون ندادند و انتظار می‌رود از نامزدها، ستادها و طرفداران که پایبند به اخلاق و قانون باشند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است