کد خبر : 265345
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - 19:28
دسته‌بندی : اقتصادی، برگزیده ها
چاپ

رئیس کمسیون عمران مجلس:

بسیاری از مَردم خواب خانه‌دار شدن را هَم نمی‌توانند ببینند / جوانان از ترس تامین مَسکن ازدواج نمی‌کنند

رئیس کمسیون عمران مجلس تاکید کرد: قرار شده که ۵۵٠ میلیون تومان وام مسکن ارائه شود اما با بازپرداخت ١٢ میلیون تومان آن هم اگر یک میلیارد تومان آورده داشته باشند حال اینکه کدام جوان می‌تواند اقساط ١٢ میلیون تومان را بپردازد و یک میلیارد تومان آورده داشته باشد.

بسیاری از مَردم خواب خانه‌دار شدن را هَم نمی‌توانند ببینند / جوانان از ترس تامین مَسکن ازدواج نمی‌کنند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایلنا نوشت: محمدرضا رضایی‌کوچی در همایش راهبردهای اقتصاد مسکن با بیان اینکه در مجلس با علم به نقش مهم مسکن در اقتصاد کشور سه قانون در حوزه مسکن تصویب کردیم، گفت: سه قانون جهش تولید مسکن، مالیات بر خانه‌های خالی و قانون ساماندهی بازار اجاره و مسکن در این دوره از مجلس به تصویب شد.

وی ادامه داد: در قانون جهش تولید مسکن از نگاه قانون، وزارت راه و شهرسازی نقش سیاستگذار و تسهیلگر را دارد و بخش خصوصی است که نقش اصلی دارد. باید تکلیف مشخص شود و می‌بینیم که وزارت راه نقش پیمانکار را بازی می‌کند و بخش خصوصی را کنار زده‌اند. این رویکرد اشتباه است.

رئیس کمسیون عمران مجلس با بیان اینکه در حال حاضر با کسری پنج میلیون واحد مسکونی مواجه هستیم و شش میلیون مستاجر داریم، اظهار داشت: در کشورمان هم دانش و هم نیروی متخصص ساخت مسکن وجود دارد و نباید در این بخش احساس نیاز داشته باشیم.

رضایی کوچی با بیان اینکه در کشور با کمبود مسکن مواجه نیستیم و زمین خوب برای ساخت مسکن داریم، تصریح کرد: نیروی انسانی و متخصص در بخش مسکن در کشورمان داریم و در بخش مصالح ساختمانی هم خودکفا هستیم بنابراین چرا باید مردم درگیر مشکل مسکن باشند و مسکن برای مردم به رویا تبدیل شده باشد و بسیاری از مردم دیگر خواب خانه‌دار شدن را نمی‌توانند ببینند.

وی ادامه داد: در همین تهران در مناطق معمولی بدون احتساب قیمت زمین، هزینه ساخت هر متر مربع مسکن به ١۴ میلیون تومان رسیده است. قرار شده که ۵۵٠ میلیون تومان وام مسکن ارائه شود اما با بازپرداخت ١٢ میلیون تومان آن هم اگر یک میلیارد تومان آورده داشته باشند حال اینکه کدام جوان می‌تواند اقساط ١٢ میلیون تومان را بپردازد و یک میلیارد تومان آورده داشته باشد. بسیاری از جوانان از ترس تامین مسکن ازدواج نمی‌کنند.

وی با اشاره به ساخت نهضت ملی مسکن خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای ساخت دو میلیون واحد زمین احصا شده و ساخت ١.۵ میلیون واحد را شروع کردند اما با این مدل، ساخت چهار میلیون واحد مسکونی کار سختی خواهد بود.

اخبار مرتبط:
حسن روحانی: اسرائیل حمله را شروع کرد و ایران فقط پاسخ داد / بعد از انتخابات اسفند می‌بایست خودانتقادی را شروع می‌کردیم
حسن روحانی: اسرائیل حمله را شروع کرد و ایران فقط پاسخ داد / بعد از انتخابات اسفند می‌بایست خودانتقادی را شروع می‌کردیم

حسن روحانی، رئیس‌جمهور دولت‌های یازدهم و دوازدهم گفت: جمهوری اسلامی ایران یک منطقه امن می‌خواهد، با ظلم و تجاوز مخالف و حامی مظلومین در طول تاریخ است. امروز هم امیدواریم انشاءالله با خیر و برکتی که ماه مبارک رمضان برای مردم ما به ارمغان آورد، بتوانیم به راحتی از همه توطئه‌ها عبور کنیم و مردم ما شاهد حل معضلات کشور باشند.

حسین شریعتمداری: بی‌حجابی مثل اعتیاد به موادمخدر است
حسین شریعتمداری: بی‌حجابی مثل اعتیاد به موادمخدر است

مدیرمسئول روزنامه کیهان نوشت: باید نجات فریب‌خوردگان از چنگال پدیده پلشت کشف حجاب را تکلیف شرعی و انسان‌دوستانه خود تلقی کنند و خدای نخواسته تحت تاثیر خناسان تصور نکنند که اجازه ادامه گرفتاری آنان در چنبره پلید کشف حجاب دلسوزی و به اصطلاح مدارا با آنان است! بدیهی است که اگر خدای نخواسته فرزند دلبندتان به مواد مخدر معتاد شود، تهیه مواد برای ادامه اعتیاد او را خیانت به فرزندتان می‌دانید و نه اقدامی دلسوزانه!

عصبانیت وزیر کابینه جنگ اسرائیل از حمله موفقیت‌آمیز سپاه / بنی‌گانتز: تلافی می‌کنیم
عصبانیت وزیر کابینه جنگ اسرائیل از حمله موفقیت‌آمیز سپاه / بنی‌گانتز: تلافی می‌کنیم

وزیر کابینه جنگ اسرائیل، ادعا کرد: ایران بهای حمله به اسرائیل را در زمان مناسب و با روش مناسب خواهد پرداخت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است