کد خبر : 265267
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - 14:04
دسته‌بندی : پیشنهاد سردبیر، سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: وضع مَردم در دولت رئیسی بهتر که نشد، بَدتر هم شد

نماینده خاش در مجلس می‌گوید: با این وضعیت معیشتی مردم و شرایط اقتصادی که بر کشور حاکم است، می‌بینیم که دولت آمار‌هایی را می‌دهد که خلاف واقع است. حتی آمار‌های بانک مرکزی و سازمان مرکز آمار با آمار‌های دولت متفاوت است.

نماینده مجلس: وضع مَردم در دولت رئیسی بهتر که نشد، بَدتر هم شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اسماعیل حسین‌زهی نماینده خاش و عضو کمیسیون عمران مجلس از شرایط مدیریت دولت در حوزه اقتصاد انتقاد کرده است که در ادامه می‌توانید مهمترین بخش‌های این مصاحبه را بخوانید.

* آقای رئیسی پیش از اینکه رییس‌جمهور شود در ایام تبلیغات ریاست‌جمهوری، شعار‌هایی سر داد که خیلی از مردم را به آینده امیدوار کرد، به طوری که بسیاری از اقلیت‌های مذهبی هم در ایران که تا پیش از خرداد ۱۴۰۰ به افرادی با تفکر دیگر رای می‌دادند، وارد صحنه شدند و به واسطه وعده‌هایی که آقای رئیسی داد، به او رای دادند تا معیشت‌شان از شرایط سختی که داشت، عبور کند. اکنون پس از گذشت بیش از دو سال از عمر دولت آقای رئیسی، نه تنها وضع بهتر نشد که حتی بدتر هم شد و این موضوع در کف خیابان و بازار به وضوح دیده می‌شود.

* تهیه اقلام خوراکی برای مردم بسیار سخت شده است؛ به طور مثال قیمت یک شانه تخم‌مرغ افزایش چشمگیری داشته یا قیمت مرغ از کیلویی ۱۷ هزار تومان به ۸۰ هزار تومان رسیده است. متاسفانه مرغ از سفره خیلی از خانواده‌ها به واسطه گرانی بیش از حدش، پر کشیده است.

*‌ قیمت گوشت قرمز به قدری بالا رفته که از مدت‌ها پیش، خیلی از خانواده‌ها برای خرید آن اقدام نکردند. قیمت حبوبات هم افزایش خاصی داشته است و اساسا تورم باعث شده بسیاری از مردم از تهیه برخی اقلام اصلی مواد غذایی و خوراکی، خودداری کنند.

آمارهای دولت خلاف واقع است

* با این وضعیت معیشتی مردم و شرایط اقتصادی که بر کشور حاکم است، می‌بینیم که دولت آمار‌هایی را می‌دهد که خلاف واقع است. حتی آمار‌های بانک مرکزی و سازمان مرکز آمار با آمار‌های دولت متفاوت است؛ چیزی که امروز مردم در زندگی‌شان احساس می‌کنند این است که وضعیت‌شان به لحاظ اقتصادی به نسبت گذشته، بدتر شده است.

* روزی که دولت می‌خواست ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند ما در مجلس مخالف این کار بودیم، ولی دولت مصر بود که این کار انجام شود و حتی قول داد با حذف ارز ترجیحی، قیمت اجناس را براساس نرخ مصوب شهریور ۱۴۰۰ حفظ کند، موضوعی که نه تنها صورت نگرفت که شاهد بدتر شدن اوضاع هم بودیم.

* کمتر از دو سال از عمر دولت سیزدهم باقی مانده و ضرورت دارد دولتمردان کاری کنند تا رضایت عمومی ایجاد شود، مخصوصاً که پول‌های بلوکه شده کشور که قابل ملاحظه هم است، آزاد شده و انتظار سرمایه‌گذاری از دولت می‌رود که در نهایت اوضاع و احوال اقتصادی مردم تا حدی بهبود پیدا کند.

* ناهماهنگی تیم اقتصادی دولت آقای رئیسی مشهود است. اگر افراد کاربلد و متخصص در راس امور دولت قرار بگیرند، شک نکنید که شرایط اقتصادی تا حد قابل توجهی به نفع مردم تغییر پیدا خواهد کرد.

* برخی می‌گویند عوامل خارجی تاثیر زیادی بر اقتصاد کشور گذاشته است. من با این حرف مخالفم، چون ما چهار دهه است که تحریم هستیم و این مسئله، موضوع جدیدی نیست. وضعیت نامساعد اقتصادی کشور، ریشه در عوامل داخلی دارد و مولفه‌های خارجی کاملاً فرع بر موضوع هستند.

اخبار مرتبط:
مسعود پزشکیان: تا دلتان بخواهید دکتر داریم؛ اما کاری بلد نیستند / دلالان و رشوه بگیران کار اقتصادی می‌کنند
مسعود پزشکیان: تا دلتان بخواهید دکتر داریم؛ اما کاری بلد نیستند / دلالان و رشوه بگیران کار اقتصادی می‌کنند

نامزد انتخابات مجلس دوازدهم گفت: نباید تولیدکننده‌ها را به عنوان سرمایه‌دار و یا چپاولگر، معرفی و آن‌ها را با بخشنامه‌ها سردرگم کنیم. سرمایه‌گذاران باید از احترام و امنیت کافی برخوردار باشند و این در حالی است که دلالان و رشوه بگیران در حال انجام کار اقتصادی هستند و ما فشار مالیاتی را بر روی تولیدکنندگان اعمال می‌کنیم.

حجت‌الاسلام نوراللهیان: امام زمان برای جلوگیری از گرمایش زمین و محیط زیست برنامه دارد
حجت‌الاسلام نوراللهیان: امام زمان برای جلوگیری از گرمایش زمین و محیط زیست برنامه دارد

رئیس پیشین سازمان حوزه ها و مدارس علمیه خارج از کشور گفت: امکان ندارد امام زمان برای رفع فقر در میان ملتهای محروم جهان، از جمله آفریقای مظلوم، بی برنامه باشد. برای مهاجرت و ایجاد جهانی عاری از سلاحهای اتمی، جلوگیری ازاختلاس، و فساد، ربا، ریا بیماری های عمومی و فراگیر، ریشه کنی بی سوادی، رشد دانش و علم و افتخارات بشری برنامه داشته باشد.

سردار سلامی: ایران، کشور نایب امام زمان است
سردار سلامی: ایران، کشور نایب امام زمان است

فرمانده کل سپاه گفت: این انقلاب زمینه ساز عصر ظهور و جریانی حقیقی در عالم است که در برابر صف آرایی های دشمنان در همه ابعاد ایستاده و امروز به فرموده رهبر معظم انقلاب به قله نزدیک است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است