کد خبر : 263730
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - 10:09
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

اصفهان به نوزدهمین نقره در تاریخ بازی‌های آسیایی رسید

-الهه منصوریان بامداد امروز با کسب مدال نقره اصفهان را به نوزدهمین نقره در تاریخ بازی‌های آسیایی رساند، در این دوره از رقابت‌های بازی‌های آسیایی زهرا کیانی تالوکار اصفهانی نیز هجدهمین نقره در تاریخ این بازی‌ها را برای اصفهان به ارمغان آورد.

اصفهان به نوزدهمین نقره در تاریخ بازی‌های آسیایی رسید

به گزارش سایت خبری مدارا؛ در پنجمین روز از مسابقات ووشو در بازی‌های آسیایی هانگژو، الهه منصوریان در دیدار نهایی ۵۲- کیلوگرم به مصاف یوئه‌یائو لی دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی جاکارتا از چین رفت.

به نوشته ایرنا؛ منصوریان در این دیدار که پرتلاش ظاهر شد در ۲ راند برابر حریف چینی خود شکست خورد تا بار دیگر در بازی‌های آسیایی صاحب مدال نقره شود و اصفهان را به نوزدهمین نقره در تاریخ بازی های آسیایی برساند.

این سومین مدال نقره این بانو ووشوکار در بازی‌های آسیایی است و الهه منصوریان پیش از این در مسابقات آسیایی پالمبانگ و جاکارتا اندونزی در سال ۲۰۱۸ و بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی، مدال‌ نقره بازی های آسیایی را کسب کرده بود.

روز گذشته زهرا کیانی، تالوکار اصفهانی نیز در رقابت‌های ووشو بازی های آسیایی هانگژو ۲۰۲۳، دومین مدال سیمین خود در بازی های آسیایی و هجدهمین نقره تاریخ بازی های آسیایی را برای اصفهان به ارمغان آورد. وی در دوره هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی به میزبانی پالمبانگ و جاکارتا اندونزی نیز نشان نقره را کسب کرده بود.

مدال‌های نقره اصفهانی‌ها در بازی های آسیایی

پیروز آدمیت شمشرباز اصفهانی نخستین دریافت کننده گردن آویز سیمین بازی های آسیایی از اصفهان بود که در بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ تهران موفق شد در اسلحه اپه به مدال نقره دست پیدا کند.

در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه قطر، حسین ناطقی با تیم دوچرخه‌سواری ۴ نفره صاحب دومین مدال نقره اصفهان در رقابت های آسیایی شد.

الله‌کرم استکی، سجاد استکی، میلاد مسائلی، سعید برخورداری، محمدمهدی عسگری، مصطفی ساداتی و جلال کیانی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگژو چین با تیم ملی هندبال ایران به مدال نقره این بازی‌ها رسیدند.

محسن عندلیب با تیم ملی والیبال و رضا کمالی‌مقدم با تیم ملی کَبدی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگژو چین حائز مقام نایب قهرمانی شدند و سجاد مرادی نیز در دوی ۱۵۰۰ متر نیز صاحب گردن آویز نقره شد.

در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی ووشو اصفهان با سه نماینده و کسب ۲ مدال نقره عملکرد خوبی داشت و در رشته ساندا در وزن ۷۵- کیلوگرم حمیدرضا لادور و در وزن ۵۲- کیلوگرم الهه منصوریان گردن آویز نقره را برگردن آویختند.

در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی به میزبانی پالمبانگ و جاکارتا اندونزی ورزشکاران اصفهانی در رشته ووشو ۳ مدال ارزشمند نقره بدست آوردند و شهربانو و الهه منصوریان در بخش ساندا و زهرا کیانی در بخش تالو گردن‌آویز ارزشمند نقره بازی‌های آسیایی را برای ایران کسب کند.

“بازی‌های آسیایی هانگژو” که از اول مهرماه بصورت رسمی با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز شد و استان اصفهان با ۳۴ نماینده به عنوان ورزشکار، مربی و داور در این رویداد قاره‌ای حضور پُررنگی دارد

ورزشکاران اصفهانی شرکت کننده در “بازی‌های آسیایی و پارآسیایی هانگژو” در قسمت مردان در ۱۶ رشته و در قسمت زنان در ۱۴ رشته ورزشی پا به عرصه رقابت‌ها می‌گذارند.

اخبار مرتبط:
استاندار اصفهان: تربیت معنوی دانش‌آموزان امری فرعی در نظام آموزشی نیست
استاندار اصفهان: تربیت معنوی دانش‌آموزان امری فرعی در نظام آموزشی نیست

استاندار اصفهان گفت: تربیت معنوی افراد نمی‌تواند به عنوان امری فرعی در نظام آموزشی قلمداد شود و برنامه‌ریزی در حوزۀ نماز سرمایه‌گذاری است که تعالی در آینده را رقم می‌زند.

تقاطع حادثه‌خیز گورت در ابتدای محور اصفهان-نایین مسدود شد
تقاطع حادثه‌خیز گورت در ابتدای محور اصفهان-نایین مسدود شد

رئیس پلیس راه استان اصفهان از مسدود شدن تقاطع گورت ابتدای محور اصفهان-نایین که سالانه جان تعداد زیادی از هموطنان را می‌گرفت خبر داد.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان: تاکنون تخلف انتخاباتی گزارش نشده است
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان: تاکنون تخلف انتخاباتی گزارش نشده است

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: تشکل‌های سیاسی که در حال حاضر برنامه‌ریزی می‌کنند تا فرآیند تعیین کاندیداهای مورد نظر خود را مشخص کنند، اگر فرد یا افرادی را به عنوان کاندیدای قطعی معرفی نکنند، تخلف تبلیغات انتخاباتی نکرده‌اند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است