کد خبر : 263718
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - 02:41
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

سومین واحد نیروگاهی صنایع کشور در اصفهان بهره برداری می‌شود

وزیر نیرو گفت: فاز اول سومین واحد نیروگاهی صنایع کشور امروز در اصفهان بهره برداری می‌شود.

سومین واحد نیروگاهی صنایع کشور در اصفهان بهره برداری می‌شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سید علی اکبر محرابیان در گفتگو با شبکه خبر اظهار داشت: در شروع کار دولت سیزدهم، دولت با ناترازی قابل توجه برق رو به رو بود و خاموشی‌های گسترده تابستان ۱۴۰۰ را در بخش‌های خانگی، صنعتی و …به یاد داریم.

به نوشته مهر؛ وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در شروع کار خود، برنامه تحولی در حوزه انرژی ارائه کرد که این برنامه شامل سه محور توسعه نیروگاهی، مدیریت مصرف و ارتقا و توسعه شبکه برق بود، خاطرنشان کرد: در توسعه نیروگاهی ۳۰ هزار مگاوات برنامه‌ریزی کردیم که ۱۰ هزار مگاوات آن توسط وزارت نیرو باید انجام شود و خوشبختانه تا امروز هفت هزار و ۳۰۰ مگاوات آن به بهره برداری رسیده است‌و تا پایان دولت حتماً از احداث ۱۰ هزار مگاوات عبور خواهیم کرد.

محرابیان اضافه کرد: احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه توسط صنایع و ۱۰ هزار مگاوات نیز نیروگاه‌های تجدید پذیر باید صورت گیرد که در بخش نیروگاه تجدید پذیر تاکنون عملیات اجرایی حدود ۶ هزار مگاوات آغاز شده است.

وی ابراز داشت: در بخش توسعه نیروگاهی صنایع نیز بر اساس تاکید رئیس جمهوری و حمایت دولت و همت بلند صنایع و مدیران صنعتی، ۱۴ هزار مگاوات تفاهم نامه امضا شد که تا امروز عملیات احداث پنج هزار و ۶۰۰ مگاوات نیروگاه توسط صنایع آغاز شده و تا این لحظه ۲ واحد نیروگاهی در سمنان به بهره‌برداری رسیده است.

وزیر نیرو افزود: سومین واحد نیروگاهی صنایع نیز امروز در اصفهان به بهره برداری خواهد رسید.‌

محرابیان ادامه داد: امید است تکلیف قانونی که در ماده چهار قانون مانع زدایی نیز بر آن تاکید شده است هر چه سریع‌تر توسط صنایع انجام شود زیرا قانون ملزم کرده که تأمین برق صنایع انرژی بر تا ۱۰ هزار مگاوات بر عهده این صنایع باشد.

وزیر نیرو ضمن تقدیر از وزیر و مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: شرکت فولاد مبارکه اصفهان به سرعت احداث ۲ واحد گازی را در سطح کلاس (اِف) شروع کردند که واحد اول فردا به شبکه متصل می‌شود و واحد دوم هم بزودی بهره برداری خواهد شد، واحد سوم این نیروگاه که واحد بخار است مقدمات ساخت آن شروع شده است.

قرار است روز جمعه هفت مهر ماه ۱۴۰۲ و با حضور رئیس جمهوری سومین واحد نیروگاهی صنایع کشور با ظرفیت ۳۰۷ مگاوات در مجتمع فولاد مبارکه اصفهان به بهره برداری برسد.‌

اخبار مرتبط:
ضعف در بیلبوردهای فرهنگ‌ساز فضای شهری اصفهان/ زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی برای بانوان عادلانه باشد
ضعف در بیلبوردهای فرهنگ‌ساز فضای شهری اصفهان/ زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی برای بانوان عادلانه باشد

اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های اصفهان به مناسبت روز دانشجو با حضور در صحن علنی شورا دیدگاه‌های خود را در خصوص مدیریت شهر و کشور مطرح کردند.

دانشگاه علوم پزشکی آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا را ارائه دهد
دانشگاه علوم پزشکی آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا را ارائه دهد

رئیس شورای شهر اصفهان گفت: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی باید آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا را ارائه دهند.

فرماندهی انتظامی اصفهان: تبعیضی بین قهرمانان ورزش در معافیت سربازی نیست
فرماندهی انتظامی اصفهان: تبعیضی بین قهرمانان ورزش در معافیت سربازی نیست

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: کلیه ورزشکاران قهرمان در صورت کسب مقام قهرمانی مسابقات المپیک، جهانی و آسیایی ازمعافیت سرباز قهرمان بهره‌مند می‌شوند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است