کد خبر : 263591
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - 09:34
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

گردشگری ابزاری برای ایجاد تعلق نسبت به مؤلفه‌های هویتی جوانان است

استاندار اصفهان گفت: صنعت گردشگری یکی از مهمترین ابزارها برای ایجاد تعلق نسبت به مؤلفه‌های هویتی در نسل آینده و جوانان است.

گردشگری ابزاری برای ایجاد تعلق نسبت به مؤلفه‌های هویتی جوانان است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سیدرضا مرتضوی در آئین رونمایی و واگذاری ۲۱۶ دستگاه ماشین آلات عمرانی، خدماتی و حمل‌ونقل درون شهری به شهرداری‌های استان اصفهان ضمن تبریک ایام ماه ربیع الاول و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: شکست حصر آبادان در عملیات ثامن‌الائمه با دستور حضرت امام (ره) و مجاهدت رزمندگان، روحیه و امید را به جبهه انقلاب اسلامی بازگرداند که به ویژه این ایام را گرامی می‌داریم.

به نوشته مهر؛ وی ضمن گرامیداشت روز جهانی جهانگردی، ادامه داد: استان اصفهان به دلیل دارا بودن ویژگی‌های منحصر به فرد و غنی، بستر مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری است.

استاندار اصفهان بیان کرد: صنعت گردشگری یکی از مهمترین ابزارها برای ایجاد تعلق نسبت به مؤلفه‌های هویتی در نسل آینده است.

مرتضوی عنوان کرد: حضور و برنامه ریزی در حوزه گردشگری در داخل و خارج از کشور قطعاً می‌تواند ظرفیت‌های بسیاری را در این حوزه فراهم کند.

وی متذکر شد: بضاعت‌های بسیاری در کشور ما وجود دارد که همگی دارای پیشینه‌های کهن هستند و می‌توانند بسترهای مناسبی برای توسعه گردشگری باشند.

استاندار اصفهان ضمن اشاره به تنوع مأموریت‌های شهرداری‌ها، گفت: از بدو تولد تا پس از فوت مردم با بحث شهر و شهرداری مواجه هستند و این تنوع خدمات و خدمت رسانی تنها متعلق به شهرداری است.

مرتضوی افزود: پرداختن به همه حوزه‌های مأموریتی زیست محیطی، رونق اقتصاد شهر، محلات، بهداشت و درمان، گردشگری و … قابل تعریف و تبیین است.

وی متذکر شد: اگر در این حوزه‌های مهم با پیوند دادن با اصول و مبانی دیگر، شهرداران بدرخشند قطعاً شاهد توسعه‌های کم نظیر در شهرها خواهیم بود.

استاندار اصفهان گفت: نمونه‌های بسیاری از انسان‌های الگویی داریم که در بستر مدیریت شهری در بخشی قرار گرفتند و تمام وقت خود را مصروف آرامش و آسایش شهر و شهروندان کردند.

مرتضوی ادامه داد: در چنین الگوهایی چنان مردم وابستگی به مدیریت شهر پیدا می‌کنند که وقتی مسئله یا بحرانی اتفاق می‌افتد همه خود را مسئول می‌دانند و برای رفع و کاهش آن تلاش می‌کنند.

وی اظهار کرد: بسیار خرسندیم که امروز ۲۱۶ دستگاه ماشین آلات عمرانی و خدماتی به شهرداران استان واگذار می‌شود.

استاندار اصفهان افزود: از سال گذشته تا امروز بالغ بر ۴۱۳ دستگاه ماشین آلات مختلف در استان واگذار و توزیع شده و این مهم می‌تواند در استان اصفهان شرایط بهتری را برای خدمت رسانی فراهم کند.

وی با اشاره به بارش‌های سنگین باران در سال گذشته، خاطرنشان کرد: در آن شرایط سخت اگر امکانات و تجهیزات و تلاش شهرداران نبود قطعاً دچار مشکل می‌شدیم در بازدیدهای میدانی می‌دیدیم که در بارش‌های سنگین برف، شهرداران و نیروهای شهرداری‌ها در تلاش هستند تا مخاطره‌ای برای جان و امور روزمره مردم ایجاد نشود.

مرتضوی گفت: برنامه ریزی مفصلی به منظور تجهیز استان به انواع دستگاه و ماشین آلات شده است که امیدوارم به همت معاونت عمرانی استانداری و شهرداران به صورت کامل محقق شود.

وی متذکر شد: ماشین آلاتی که امروز تحویل شهرداران می‌شود همگی ساخت ایران هستند که به همت بنگاه‌های صنعتی و اقتصادی داخل کشور ساخته شده‌اند.

استاندار اصفهان ادامه داد: این موضوع تفسیر گویای ما می‌توانیم است، همه این موارد را مدیون نگاه و تفکر انقلابی امامین انقلاب هستیم که توانمندی و اقتدار را برای ما ترسیم کردند.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی می‌تواند در این حوزه الگویی برای سایرین باشد، بسیاری از کشورهای جهان اسلامی نیازمند اینگونه رویکرد هستند تا توانایی‌های خود و بی نیازی از بیگانگان را باور کنند.

گفتنی است ماشین آلات تحویل شده شامل، ۵۰ دستگاه اتوبوس، ۱۵۴ دستگاه ون، ۹ دستگاه کمپرسی سنگین، یک دستگاه خودروی آتش نشانی نیمه سنگین، یک دستگاه بیل مکانیکی و یک دستگاه نیسان کمپرسی است.

قابل ذکر است که سال گذشته نیز ۱۹۷ دستگاه ماشین آلات اختصاصی به شهرداری و دهیاری‌های استان واگذار شد. جمع قیمت ماشین آلات واگذار شده در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به یک هزار و ۷۹۹ میلیارد تومان می‌رسد.

اخبار مرتبط:
اولویت اول دادگستری اصفهان، رسیدگی به پرونده‌های مسن است
اولویت اول دادگستری اصفهان، رسیدگی به پرونده‌های مسن است

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با تأکید بر کاهش اطاله دادرسی گفت: اولویت اول دادگستری اصفهان، رسیدگی به پرونده‌‌های مسن و تمام ظرفیت‌های دادگستری معطوف انجام این امر خواهد شد.

سلول‌های کشنده طبیعی از سلول بنیادی خون بندناف در اصفهان تولیدشد
سلول‌های کشنده طبیعی از سلول بنیادی خون بندناف در اصفهان تولیدشد

اصفهان - جمعی از پژوهشگران اصفهانی به فناوری تولید سلول‌های کشنده طبیعی از سلول‌های بنیادی خون بندناف و مهندس آن برای درمان انوع سرطان دست یافتند.

استاندار اصفهان: تربیت معنوی دانش‌آموزان امری فرعی در نظام آموزشی نیست
استاندار اصفهان: تربیت معنوی دانش‌آموزان امری فرعی در نظام آموزشی نیست

استاندار اصفهان گفت: تربیت معنوی افراد نمی‌تواند به عنوان امری فرعی در نظام آموزشی قلمداد شود و برنامه‌ریزی در حوزۀ نماز سرمایه‌گذاری است که تعالی در آینده را رقم می‌زند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است