کد خبر : 263297
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - 08:47
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

سرویس‌ها در حیاط مدارس دانش آموزان را سوار و پیاده کنند

رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: به منظور ساماندهی ترافیک سرویس‌ها در حیاط مدارس دانش آموزان را سوار و پیاده کنند.

سرویس‌ها در حیاط مدارس دانش آموزان را سوار و پیاده کنند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سرهنگ اصغر زارع در جمع خبرنگاران ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاه‌ها با بیان اینکه همه ساله با آغاز سال تحصیلی طرح ویژه پلیس راهور به منظور پوشش ترافیکی معابر پرتردد و اصلی در راستای ارتقای ایمنی تردد دانش آموزان به ویژه در مقاطع ابتدایی و راهنمایی و همچنین پوشش ترافیکی مدارس در حاشیه خیابان‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد، اظهار داشت: بر همین اساس از امروز و همزمان با آغاز سال تحصیلی تمامی مأموران پلیس راهور استان اصفهان در مرکز و تمامی شهرستان‌های تابعه استان به حالت آماده باش در آمدند تا انشا الله در این ایام عبور و مرور روان و بدون مشکلی داشته باشیم.

به نوشته مهر؛ وی آشنا کردن دانش آموزان با علائم راهنمایی و رانندگی و اصول اولیه ایمنی عبور و مرور با همکاری و مشارکت مدیران مدارس و اولیای دانش آموزان، راه اندازی پلیس مدرسه با کمک مدیران مدارس، ساماندهی گذرگاه‌های عابر پیاده و ایمن سازی معابر در محدوده مدارس با همکاری شهرداری‌ها و تقویت آموزش مجازی قوانین و مقررات رانندگی با استفاده از بسترهای در اختیار آموزش و پرورش را از جمله مهمترین برنامه‌های این پلیس در طرح ویژه بازگشایی مدارس عنوان کرد.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان همچنین ساماندهی سرویس‌های مدارس، پیشگیری از تردد سرویس‌های مدارس بدون مجوز، نظارت بر رعایت ظرفیت مندرج در کارت خودرو، توسط سرویس‌های مدارس را از دیگر برنامه‌های پلیس راهور اصفهان برشمرد و گفت: از رانندگان هم می‌خواهم که مراقب دانش آموزان باشند و به فرمان ایست پلیس مدرسه و همیاران پلیس توجه کنند.

وی افزود: به خانواده‌ها هم توصیه می‌کنم که بدون هماهنگی با مسئولان مدارس، رانندگان سرویس مدارس که فاقد مجوز در امر جابجایی دانش آموزان هستند را به عنوان سرویس مدرسه فرزند خود انتخاب نکنند.

سرهنگ زارع اضافه کرد: همچنین توصیه می‌کنم تا حد امکان خانواده‌ها از سرویس مدارس برای حمل و نقل فرزندان خود استفاده کنند و اگر قصد دارند تا فرزندانشان را با خودری شخصی به مدرسه ببرند زمان حرکت خود از منزل تا مقصد را مدیریت کنند تا با مشکل ترافیک در سطح شهر مواجه نشویم.

وی از رانندگان سرویس‌ها و والدین دانش آموزان هم خواست تا برای پیاده یا سوار کردن فرزندان از تجمع در مقابل مدارس و مراکز آموزشی خودداری کنند.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: از مدیران مدارس هم انتظار داریم که ترتیبی اتخاذ کنند تا سرویس‌های مدارس در حیاط مدرسه نسبت به سوار و پیاده کردن دانش آموزان اقدام کنند تا از بار ترافیکی در حاشیه مدارس و خطرات ناشی از آن جلوگیری به عمل آید.

اخبار مرتبط:
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان: تاکنون تخلف انتخاباتی گزارش نشده است
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان: تاکنون تخلف انتخاباتی گزارش نشده است

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: تشکل‌های سیاسی که در حال حاضر برنامه‌ریزی می‌کنند تا فرآیند تعیین کاندیداهای مورد نظر خود را مشخص کنند، اگر فرد یا افرادی را به عنوان کاندیدای قطعی معرفی نکنند، تخلف تبلیغات انتخاباتی نکرده‌اند.

اصفهان جای عربده‌کشی نیست/ پلمب ۶۱۳ واحد صنفی متخلف
اصفهان جای عربده‌کشی نیست/ پلمب ۶۱۳ واحد صنفی متخلف

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به برخورد قاطع پلیس با اراذل و اوباش گفت: اصفهان جای عربده‌کشی نیست و با اراذل و اوباش جدی برخورد می‌کنیم.

ضعف در بیلبوردهای فرهنگ‌ساز فضای شهری اصفهان/ زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی برای بانوان عادلانه باشد
ضعف در بیلبوردهای فرهنگ‌ساز فضای شهری اصفهان/ زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی برای بانوان عادلانه باشد

اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های اصفهان به مناسبت روز دانشجو با حضور در صحن علنی شورا دیدگاه‌های خود را در خصوص مدیریت شهر و کشور مطرح کردند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است